Jak chronić szklaną kuchenkę przed zarysowaniami? 3 proste wskazówki do zapamiętania!

Smukłe, eleganckie i piękne kuchenki ze szklanym blatem dodają współczesnego charakteru każdej kuchni, ale jak chronić kuchenki ze szklanym blatem przed zarysowaniami? Wiele osób woli to ze względu na jego zalety. Jednym z nich jest to, że są stosunkowo łatwe do czyszczenia. Jednak łatwo mogą się zarysować.

Często odkrywa się, że zadrapania są powodowane przez szeroką gamę sprzętu kuchennego, w tym żeliwne naczynia kuchenne i ścierne środki czyszczące.

Jak chronić szklaną kuchenkę przed zarysowaniami? 3 proste wskazówki do zapamiętania!

Chociaż górny szklany piec może być utrzymywany w czystości, należy uważać, aby nie uszkodzić powierzchni. Zarysowania mogą się z czasem pogorszyć, powodując pęknięcie, którego naprawa jest kosztowna. Tak więc, jeśli chodzi o górny szklany piec, kluczem nie jest pozbycie się rys, ale zapobieganie im. Jak więc zabezpieczyć szklany blat pieca przed zarysowaniami?

Wskazówki, jak chronić szklany górny piec przed zarysowaniami

Pierwszym krokiem w zapobieganiu zarysowaniom górnej części szklanego kominka jest wytarcie żywności, która dotarła do płyty kuchennej. Rozlane płyny należy czyścić, gdy są już wystarczająco zimne, aby można je było bezpiecznie wytrzeć. W przeciwnym razie nagromadzenie jedzenia lub plam będzie utrudniać czyszczenie i wymagać cięższych rąk, co zwiększa ryzyko zadrapania. Oto kilka wskazówek dotyczących czyszczenia kominka.

Wskazówka nr 1. Unikaj przesuwania patelni i garnków

Nie przesuwaj garnków i patelni więcej niż raz na powierzchni i zawsze pamiętaj, aby zdjąć je ze szklanej powierzchni bez ciągnięcia. Przeciąganie garnków i patelni po szkle może spowodować znaczne zadrapania, których trudno usunąć.

Wskazówka 2. Odpowiednio dobieraj naczynia

Gotując na szklanym blacie, zawsze używaj gładkich garnków i patelni. Najlepsze w użyciu są te z dnem ze stali nierdzewnej, aby zapobiec zarysowaniom. Ważne jest również, aby wyczyścić naczynia kuchenne przed umieszczeniem ich na palniku. Spowoduje to usunięcie wszelkich artykułów spożywczych, które mogą porysować lub uszkodzić górną szklaną kuchenkę.

Wskazówka nr 3. Chroń płytę kuchenną

Inną sugestią jest, aby nie umieszczać folii, sprzętu kuchennego ani przyborów bezpośrednio na szklanej powierzchni. Folia może tworzyć ciemnoszare paski i plamy, które są szczególnie widoczne na białych płytach kuchennych. Górne osłony można dokupić w celu ochrony pieca, gdy nie jest używany.

Jak chronić szklany blat przed żeliwem?

Wszelkie naczynia kuchenne wykonane z żeliwa są ciężkie i mogą być używane na kuchenkach i biurkach. Poniższa instrukcja nauczy Cię, jak prawidłowo używać żeliwa w piecu elektrycznym i piekarniku. Co kilka miesięcy nie będziesz musiał wymieniać szklanej płyty kuchennej, jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami.

Wskazówka nr 1. Podnoszenie czapek

Kuszące jest przesuwanie żeliwnego garnka na szklany palnik podczas gotowania. Żeliwo waży tonę i jest w końcu trudne do transportu. Podnoszenie garnków i patelni pozwoli na zachowanie górnej części szklanego pieca. Ze względu na szorstkie i ciężkie żeliwo może powodować małe pęknięcia na powierzchni szkła, które ostatecznie pękają w płycie kuchennej. Podnieś je delikatnie lub połóż na palniku zamiast wrzucać garnek do szklanki, aby zapobiec stłuczeniu.

Wskazówka 2. Doprawiaj we właściwy sposób podczas gotowania

W ten sposób możesz zarysować szklaną płytę kuchenną. Większość osobników sezonuje się w swojej ulubionej patelni, pozostawiając ją szorstką i wyboistą na zewnątrz. Ta pusta powierzchnia spowoduje zużycie płyty kuchennej i może ją ostatecznie uszkodzić. Naczynie żeliwne doprawione olejem jadalnym stworzy niewiążącą, zwęgloną powłokę.

Posmaruj całą miskę olejem i gotuj na wysokim ogniu.

W ten sposób na żeliwnym naczyniu powstaje gładka, jednolita warstwa przyprawowa, która styka się z wysokim szklanym palnikiem. Patelnie żeliwne z gładką podstawą są mniej podatne na zarysowania kuchenek ze szklanym blatem i zapewniają najlepszą ochronę podczas gotowania na kuchence ze szklanym blatem z żeliwnym blatem. Aby dowiedzieć się więcej o ochronie kuchenki ze szklanym blatem, przeczytaj, jak chronić kuchenki ze szklanym blatem przed żeliwami.

Wskazówka nr 3. Wykorzystaj dyfuzor ciepła

Jednym z najprostszych sposobów na przedłużenie żywotności pieca jest zaopatrzenie się w dyfuzor ciepła. Ciepło ze szklanego grzejnika elektrycznego jest rozpraszane przez dyfuzor ciepła i rozprowadzane po dnie garnka. Co więcej, wysokotemperaturowy dyfuzor z Twojej oferty chroni również delikatną powierzchnię przed ciężkimi, szorstkimi garnkami i patelniami.

Rozważ dyfuzor jako barierę między szklaną płytą grzejną a tym, co na niej gotujesz. Klosz wykonany jest z lekkiego i wytrzymałego aluminium. Może to być najtańszy i najlepszy sposób, aby zapobiec uszkodzeniu lub zniszczeniu pieca. Chcesz wiedzieć więcej o dyfuzorach ciepła? Przeczytaj, jak korzystać z dyfuzora ciepła na płycie kuchennej.

Wskazówka nr 3. Zdobądź szklaną osłonę płyty kuchennej

To kolejna prosta metoda, aby uniknąć uszkodzenia płyty kuchennej. Górna osłona pieca szklano-ceramicznego to cienka osłona, która bezpiecznie chroni Twój piec. Są wykonane z silikonu lub gumy i odporne na poślizg i ciepło. Odporna na wysoką temperaturę szklana osłona kuchenki chroni kuchenkę przed zalaniem, mgłą i zarysowaniami.

Czyszczenie i składanie jest bardzo proste. Osłona chroniąca płytę kuchenną to kolejna bariera między szklaną powierzchnią do gotowania a żeliwnymi garnkami. Możesz również użyć wysokoochronnego pieca ceramicznego, jeśli nie znaleziono takiego, który jest przeznaczony do gotowania na szkle. Zastanawiasz się, gdzie kupić szklaną osłonę płyty kuchennej? Przeczytaj tutaj na górnej pokrywie kuchenki i osłonie na szkło i ceramikę.

To okładka!

Pamiętanie o wskazówkach, jak chronić piec ze szklanym blatem przed zarysowaniami, jest kluczem do utrzymania lśniącego i eleganckiego ogrodu. Podobnie ważna jest wiedza o tym, jak chronić go przed żeliwem, ponieważ zwykle jest przyczyną zarysowań. Aby uzyskać więcej artykułów do przeczytania, przeczytaj tutaj o sposobach ochrony podłóg za pomocą szyn do rozkładania oraz o tym, jak czyścić ochraniacz na materac. Dziękuję za przeczytanie!