Co to jest grzejnik konwektorowy? 4 niesamowite typy!

Chcesz wiedzieć, co to jest grzejnik konwektorowy? Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu. Grzejnik konwekcyjny, określany również mianem grzejnika konwektorowego, to rodzaj grzejnika, który ogrzewa i cyrkuluje powietrze za pomocą prądów konwekcyjnych. Prądy elektryczne przepływają przez konstrukcję urządzenia i przez źródło ciepła.

Uznając znaczenie przewodnictwa cieplnego, działanie to ogrzewa powietrze, zmniejszając jego objętość w porównaniu z chłodniejszym i zmuszając je do wznoszenia się.

Co to jest grzejnik konwektorowy? 4 niesamowite typy!

Gdy cząstki ogrzanego powietrza wznoszą się, cząstki chłodniejszego powietrza spadają w kierunku urządzenia grzewczego, wypierając je. W rezultacie ewakuowane zimniejsze powietrze nagrzewa się, traci objętość, unosi się i kontynuuje proces. Konwektory nadają się do dużych okien, takich jak te, które można zobaczyć w firmach, szkołach wyższych i salach konferencyjnych. Konwektory zapewniają pewien przepływ powietrza w górę, aby zrównoważyć zimne przeciągi i zmniejszyć wilgotność. Często umieszcza się je w obszarach podłóg na ścianach zewnętrznych lub pod otworami. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Zasada działania grzejnika konwektorowego

Czym więc jest grzejnik konwektorowy? Wykorzystując naturalne zjawiska „konwekcji”, powietrze wewnątrz konwektora jest ogrzewane. Staje się mniej gęsty niż otaczające go chłodne powietrze, co pozwala na jego zwiększenie pod wpływem grawitacji. Chłodniejsze powietrze z gruntu jest zasysane do konwektora wraz ze wzrostem ciepłego powietrza, które stale się wytwarza. To ogrzane powietrze wspina się i zapobiega przepływowi w dół chłodniejszego powietrza, gdy konwektory są umieszczone pod oknem, tworząc zasłonę z gorącego powietrza. Ten komponent i ograniczenie przegrzania to dwa aspekty w każdym konwektorze, które zapewniają prawidłowe rozprowadzanie gorącego powietrza do pomieszczenia.

Element zamienia energię elektryczną w ciepło, przesyłając prąd elektryczny przez specjalnie skonstruowany kabel. Elementy konwektora w metalowej osłonie składają się ze spiralnie zwiniętego kabla oporowego, umieszczonego w materiale izolacyjnym (tlenek magnezu) i pokrytego metalową osłoną. Żebra zostały umieszczone na pręcie komponentu, aby promować przenoszenie ciepła poprzez generowanie efektu komina, powodując cyrkulację powietrza nad komponentem i ogrzewanie powietrza przepływającego przez urządzenie przez większą powierzchnię żeber.

Prawie we wszystkich grzejnikach konwekcyjnych lamele aluminiowe są przyspawane do pręta pod ciśnieniem. Z drugiej strony, silnie obciążone i wybuchowe konwektory dekompresyjne wyposażone są w unikalne żelazne żebra z hartowanej stali, aby sprostać rosnącym wymaganiom.

Urządzenia wykrywające temperaturę zainstalowane na elemencie i wokół niego, znane jako ograniczenia przegrzania, zatrzymują dopływ energii do elementu, jeśli staje się on przypalony. Za każdym razem, gdy zasłony lub meble blokują zawór wlotu lub wylotu powietrza w konwektorze, jego mechanizm ograniczania nadmiernej temperatury jest najczęściej uruchamiany, umożliwiając gromadzenie się ciepła. Konwektory mogą być używane w poczekalniach w taki sam sposób, jak w dużych, otwartych miejscach pracy, z tym wyjątkiem, że w poczekalniach ludzie będą chodzić znacznie częściej. Zasada działania grzejnika konwektorowego pomaga zrozumieć, czym jest grzejnik konwektorowy.

Typy grzejników konwektorowych

Najczęstszym sposobem klasyfikacji grzejników konwekcyjnych jest ich źródło zasilania. Grzejniki zapłonowe lub gazowe wykorzystują propan, gaz lub inny rodzaj paliwa, podczas gdy elektryczne grzejniki konwekcyjne zużywają energię elektryczną. Spirale metalowe, nikiel-chrom, drut oporowy, płyn termiczny lub ceramika są powszechnie stosowane jako elementy grzejne w grzejnikach konwekcyjnych.

#1. Nagrzewnica

Nagrzewnica łączy ciepło nagrzewnicy z możliwościami rozpraszania powietrza przez wentylator. Po pojawieniu się wentylatorów stycznych w połowie lat 60. pojawiły się pierwsze termowentylatory. Współczesne termowentylatory wyposażone są w wentylatory o zmiennej prędkości, które mogą swobodnie oddziaływać na źródło ciepła. Oto, gdzie umieścić grzejnik kosmiczny.

#2. Grzejnik panelowy

Grzejnik panelowy to połączenie elektrycznego grzejnika konwekcyjnego często używanego w domu lub małej firmie do ogrzewania całego obszaru. Często mylone są z grzejnikami elektrycznymi, które wykorzystują ogrzewanie promiennikowe do przekazywania ciepła bezpośrednio do przedmiotów, a nie do powietrza. Grzejniki płytowe są zwykle używane z innym rodzajem podstawowego lub scentralizowanego systemu grzewczego. Są one często wyposażone w regulatory temperatury i czasu.

#3. Grzejnik dla instytucji

Konwektorowe grzejniki instytucjonalne były ogromnymi grzejnikami przeznaczonymi do zastosowań przemysłowych i komercyjnych. Jego konstrukcja ma na celu pokrycie większej powierzchni.

#4. Grzejnik konwektorowy opalany gazem

Grzejniki konwekcyjne opalane gazem działają bez energii elektrycznej i opierają się na gazociągu. Nagrzewnice te składają się z dużej powierzchni palników gazowych, filtracji powietrza, kurków gazowych, wentylatora i termostatu.

Koszt eksploatacji grzejnika konwektorowego

O ile koszt ogrzewania domu lub mieszkania w okresie zimowym może być niewygodny, grzejniki konwekcyjne są stosunkowo niedrogie. Mogą zmniejszyć ilość pieniędzy na koszty ogrzewania. „Typowy grzejnik konwekcyjny zużywa 1400 watów mocy na godzinę. Lokalne ceny energii elektrycznej określają koszt użytkowania grzejnika. Według średnich krajowych korzystanie z grzejnika konwekcyjnego może kosztować około 0,30 USD za godzinę. dużo pieniędzy, ponieważ będziesz ogrzewać tylko jedną sypialnię, a nie resztę domu.Możesz również przeczytać, ile kosztuje uruchomienie grzejnika 1500w.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, czym jest grzejnik konwektorowy. Ten artykuł zawiera różne fakty dotyczące grzejników konwektorowych. Przed zainstalowaniem grzejnika konwektorowego należy najpierw sprawdzić, który jest dla Ciebie lepszy i tani. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami!