Świece kontra światła elektryczne: co jest lepsze

Świece to jeden z najlepszych sposobów na dodanie nastroju i romantyzmu do pokoju. Z drugiej strony, światła elektryczne, świece w szklanych słojach i świece w kształcie świec są dobrą alternatywą dla światła w formie tradycyjnej świecy. W tym artykule dowiemy się więcej o świecach w porównaniu do lamp elektrycznych.

Co to są świece?

Świeca to blok lub cylinder wosku z osadzonym knotem. Knot zazwyczaj składa się z plecionej bawełny, czasami z włóknami poliestrowymi lub metalowymi. Świece mogą mieć różne kształty i rozmiary. Dobrze wykonane świece nie będą ściekać woskiem podczas palenia.

Świece kontra światła elektryczne: co jest lepsze

Do czego służą świece?

Świece są używane od czasów starożytnych, ponieważ świece można kształtować w piękne wzory, których nie można osiągnąć za pomocą lamp elektrycznych. Mogą emitować światło tylko tam, gdzie dotknie ich płomień.

Świece są często używane do tworzenia dramatycznych efektów świetlnych, gdy są oświetlone wokół niektórych obiektów lub ludzi, aby posągowe cienie na ścianach lub twarzach wyglądały bardziej dramatycznie. Przydają się również do oświetlenia awaryjnego podczas zaciemnienia, ponieważ świece nie są zasilane energią elektryczną ani nie wymagają instalacji.

Świece są używane do ceremonii religijnych, występów artystycznych i rytuałów duchowych w tradycjach Wicca, hinduizmie, buddyzmie, szintoizmie, chrześcijaństwie i katolickich. Na przykład świece są często zapalane w czasie Bożego Narodzenia, aby symbolizować narodziny Jezusa.

Z czego wykonane są świece?

Najwcześniejsze świece wytwarzano z tłuszczu wielorybiego lub olejów roślinnych, które paliły się bardzo dymnie. Nowoczesne świece mogą być wykonane z wosku pszczelego, który ma lepsze właściwości świetlne niż inne materiały, takie jak parafina czy wosk sojowy. Wosk pszczeli jest również preferowanym materiałem przy wytwarzaniu świec muzycznych na chrzciny lub komunie.

Co to są światła elektryczne?

Światła elektryczne to rodzaj sztucznego oświetlenia, które dostarcza światło z prądu elektrycznego przechodzącego przez metalowy żarnik. Świece mogą być wykonane z wosku pszczelego, parafiny lub wosku sojowego.

Żarówka ma w środku metalowy żarnik, który świeci na biało, aby emitować światło, gdy przepływa przez nią prąd. Rodzaj żarnika nie ma wpływu na widmo barw emitowane przez żarówkę.

Dzięki temu światła elektryczne również emitują kolorowy odcień, tak jak świece. Nie zawierają żadnych szkodliwych substancji chemicznych, takich jak rtęć, w porównaniu z żarówkami fluorescencyjnymi, które wymagają specjalnego postępowania w przypadku pęknięcia.

Normalna żywotność żarówki żarowej wynosi ponad tysiąc godzin, podczas gdy żarówki halogenowe mogą wytrzymać do 3000 godzin, zanim będą musiały zostać wymienione.

Świece elektryczne to świece, które w ogóle nie zawierają żadnych świec! Są to świece w szklanych słojach pokrytych świecami w kształcie świec, w których nie ma świec. Te świece wyglądają bardzo realistycznie, mimo że „świece” to w rzeczywistości światła elektryczne.

Zalety lamp elektrycznych

Zaletą światła elektrycznego jest to, że nie wymaga tlenu; dlatego ludzie nie mogą zdmuchnąć świec elektrycznych, dmuchając na nie. Można je jednak łatwo wyłączać i włączać za pomocą przełącznika, który jest dostępny tylko dla tradycyjnych świec, jeśli kupisz specjalne świeczniki lub oprawy z wbudowanymi przełącznikami. Możesz również używać tego typu świec podczas zaciemnienia, ale pamiętaj, aby nigdy nie zostawiać zapalonych świec bez nadzoru.

Świece kontra lampy elektryczne:

Świeca zawsze będzie bardziej romantyczna niż imitacja elektryczna, ale istnieją świece w szklanych słoikach i świece w kształcie świec, co czyni świece elektryczne ważnym rywalem dla świec. Dodatkowo, jeśli chcesz światła, ale nie ciepłego blasku płomienia, dziś są nawet świece LED!

Świece mogą stwarzać zagrożenie pożarowe, ponieważ są zasadniczo otwartym płomieniem, dlatego ważne jest, aby zawsze zachować ostrożność podczas ich używania. Świece elektryczne nie powodują takiego problemu, ponieważ na stole lub blacie nie pali się otwarty ogień.

Innym problemem związanym ze świecami jest to, że wydzielają opary, które nie są zdrowe do oddychania. Ponownie, nie jest to problem ze świecami elektrycznymi, ponieważ prąd elektryczny nie emituje oparów do powietrza.

Tak więc, podczas gdy świece dodają romantyzmu i nastroju do pokoju, elektryczne alternatywy są dobrym wyborem dla osób, które chcą świec, ale nie zagrożenia pożarowego i ryzyka dla zdrowia, które towarzyszą świecom.

Świece a światła elektryczne: alternatywy

Na początku głównym źródłem światła były świece. Mogą być wykonane z wosku sojowego lub pszczelego, a także parafiny, która jest pozyskiwana z ropy naftowej. Zaletą świec w porównaniu z lampami elektrycznymi jest to, że świece można kształtować w piękne wzory, których nie można osiągnąć za pomocą lamp elektrycznych.

Świece istnieją od wielu lat i nie odnotowano spadku ich użycia, mimo że świece mają różne wady, takie jak zapotrzebowanie na tlen. Świece elektryczne to świece bez żadnych świec w środku!

Mogą emitować światło tylko tam, gdzie dotyka ich płomień, tak jak tradycyjne świece, chociaż do działania wymagają prądu, co oznacza, że ​​włączenie może zająć więcej czasu podczas zaciemnienia. Światła elektryczne również nie stwarzają zagrożenia pożarowego ani ryzyka dla zdrowia, tak jak świece.

Świece występują nawet w szklanych słoikach i świecach w kształcie świec, co czyni świece elektryczne ważnym rywalem dla świec. Dodatkowo, jeśli chcesz światła, ale nie ciepłego blasku płomienia, dziś są nawet świece LED!

Najważniejszą rzeczą dotyczącą świec i lamp elektrycznych jest to, że zarówno emitują światło, jak i dodają atmosfery do pomieszczenia na swój własny sposób, więc sprowadza się to do osobistych preferencji przy podejmowaniu decyzji, czy użyć świec lub elektrycznych alternatyw do oświetlenia.

Podsumowując: świece kontra oświetlenie elektryczne

Świece elektryczne mogą być uważane za alternatywę dla tradycyjnych świec ze względu na ich przewagę nad świecami, ponieważ nie wymagają tlenu, nie wydzielają oparów, są wygodniejsze zwłaszcza podczas zaciemnienia itp. Jednak świece zawsze będą bardziej romantyczne niż świece elektryczne na swój sposób. emitowanie światła i dodawanie atmosfery do pomieszczenia. Świece elektryczne to świece bez żadnych świec w środku! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych świecach, odwiedź naszą stronę już dziś.