Co to jest element grzejny w suszarce? 4 zaskakujące fakty!

Chcesz wiedzieć, co to jest element grzejny? Ten artykuł pomoże Ci poznać element grzejny. Element grzejny w suszarce działa tak samo jak cewka grzałki elektrycznej. Składa się z nieizolowanego przewodnika metalowego, który nagrzewa się, gdy przepływa przez niego prąd elektryczny, ze względu na opór przepływu energii.

Cewka spali się, jeśli stanie się zbyt gorąca. Niewłaściwa wentylacja w pojemniku elementu, awaria zabezpieczeń i przepięcie to możliwe przyczyny nadmiernej temperatury.

Co to jest element grzejny w suszarce? 4 zaskakujące fakty!

W suszarce do ubrań suszy się ciepło lub powietrze. Gdy suszarka jest włączona, zasysa powietrze za pomocą dmuchawy, przepuszcza je przez element grzejny i podgrzewa. Przechodzi przez bęben, filtr przeciwpyłowy i odpowietrznik przed rozładowaniem. Działanie suszarki zależy od prawidłowej cyrkulacji. Aby dowiedzieć się więcej o elemencie grzejnym w suszarce, musisz dalej czytać.

Jak działa element grzejny w suszarce?

Suszarki potrzebują elementu grzejnego do podgrzewania przepływu powietrza w bębnie suszarki. Grzałka może być zamontowana w obudowie ogrzewającej powietrze, przemieszcza się za pomocą dmuchawy, a nawet grzałka kołowa montowana bezpośrednio za bębnem suszarki. Ogrzewa powietrze w bębnie w zależności od typu suszarki. Element grzewczy może być uszkodzony, jeśli suszarka suszy ubrania dłużej niż przeciętnie lub jeśli powietrze wewnątrz suszarki nigdy się nie nagrzewa. Możesz sprawdzić element grzejny, aby zobaczyć, czy wymaga wymiany. Pomaga to zrozumieć, czym jest element grzejny w suszarce.

Co powoduje, że suszarka się przegrzewa?

Niedostateczne odpowietrzenie jest najczęstszą przyczyną przegrzewania się suszarki, co może mieć różne przyczyny. Ponieważ maksymalna dopuszczalna długość zmniejsza się wraz z liczbą skręceń w rurce, wszelkie rurki odpowietrzające, które mają zawiłą drogę, znacznie częściej powodują przegrzanie. Lint zatyka otwory wentylacyjne, ale regularne używanie szczotki do kłaczków pomaga je uwolnić. Zatkana pułapka na kłaczki zapobiega również przepływowi powietrza.

Mimo że suszarka odpowiednio wentyluje powietrze, może się przegrzać, jeśli jest zbyt blisko ściany. Do wlotu powietrza, zwykle znajdującego się z tyłu, wymagane jest czyste powietrze. Chociaż jeśli suszarka przegrzeje się, powinna być chroniona jednym z wbudowanych zabezpieczeń suszarki.

Jeśli element często się przepala, sprawdź termostat cykliczny lub termostat górny pod kątem ciągłości. Jeśli drugi termostat działa nieprawidłowo, aspekt może nie wyłączyć się, gdy temperatura wzrośnie, powodując przegrzanie cewek. Powtarzające się skoki mocy wytwarzane przez prąd zwarciowy mogą powodować przegrzewanie cewek. Może się to zdarzyć, gdy izolacja wewnątrz przewodu jest osłabiona, co może się zdarzyć z powodu przegrzania. Być może zainteresuje Cię również fakt, że suszarka się nie nagrzewa.

Jakie są wskazania wadliwego elementu grzejnego w suszarce?

Suszarki do prania mogą działać długo, ale proste problemy mogą uniemożliwić ich prawidłowe suszenie. Jeśli włączysz suszarkę po zakończeniu rundy i odkryjesz, że ubrania są nadal wilgotne lub w większości mokre, problem może dotyczyć wadliwego elementu grzejnego. Aby to zidentyfikować, rozwiązywanie problemów z suszarką jest proste. Poniżej wymieniono kilka rzeczy, które należy sprawdzić, gdy tak się stanie.

#1. Brak przepływu powietrza

Sprawdź, czy suszarka wytwarza przepływ powietrza. Czasami element grzejny działa dobrze, ale powietrze w suszarce nie porusza się wystarczająco szybko, aby wysuszyć ubrania. Wiedza o tym przed zatrudnieniem technika serwisowego może zaoszczędzić pieniądze, pozwalając mu nosić ze sobą część. Przed skontaktowaniem się z serwisantem należy zawsze sprawdzić sitko suszarki. Twoja suszarka nie nagrzeje się odpowiednio, jeśli jest zapakowana.

#2. Sprawdź zasilanie

Sprawdź, czy zasilanie elektryczne jest prawidłowo podłączone i jest zasilane. Zwykle jest to połączenie 240 V lub woltomierz może pokazać, czy to działa, czy nie. Pójście do skrzynki zasilającej to kolejna technika zbadania tego. Sprawdź, czy suszarka nagrzewała się prawidłowo, włączając i wyłączając ją kilka razy. Ta strategia czasami jest skuteczna w rozwiązywaniu problemu.

#3. Sprawdź ciągłość elementu grzejnego

Sprawdź ciągłość przewodu elementu grzejnego. Wyciągnij suszarkę i zdejmij tylną pokrywę, aby dostać się do elementu. Podczas sprawdzania źródła ciepła odłączyć suszarkę. Był to metalowy pojemnik z długim drutem w zwoju. Użyj omomierza, aby to sprawdzić. Wymień element grzejny, gdy nie ma ciągłości. Grzałka jest schowana pod przednim panelem na spodzie suszarki.

#4.Kontrola bezpiecznika termicznego

Sprawdź tył suszarki w poszukiwaniu wskazówek. Bezpiecznik termiczny znajduje się powszechnie na rurze wylotowej kilku modeli. Zostanie schowany w tylnej części pokrywy. Sprawdź, czy jest przepalony, czy nie. Wymiana bezpiecznika jest trudna.

To okładka!

Dobrze wiedzieć, że nauczyłeś się, czym jest element grzejny w suszarce. Element grzewczy odgrywa kluczową rolę w suszarce, usuwając wilgoć z ubrań. Konieczna jest również wymiana elementu grzejnego suszarki, jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki wymienione powyżej. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami. Możesz również przeczytać o tym, dlaczego moja suszarka pachnie gazem, a suszarka hałasuje podczas przewracania.