Co oznacza Ub na pralce Samsung? 5 prostych kroków, aby to naprawić!

Martwisz się błędem Ub i chcesz wiedzieć, co oznacza Ub na pralce Samsung? Przestań się martwić, a znajdziesz się we właściwym miejscu we właściwym czasie. Kod UB pralki Samsung jest tworzony za każdym razem, gdy pralka zatrzymuje się podczas takiego cyklu wirowania i tuż przed rozpoczęciem cyklu wirowania.

Błąd podkładek „UB” wskazuje, że bęben maszyny jest niewyważony. Bęben generalnie przestanie się obracać, zatrzyma cykl wirowania i nie zostanie wznowiony, dopóki jego niezrównoważone obciążenie nie zostanie skorygowane.

Co oznacza Ub na pralce Samsung? 5 prostych kroków

Niezrównoważone obciążenia mogą wystąpić z różnych przyczyn i czasami można stwierdzić, czy obciążenie wydaje się nierówne, uważnie słuchając odgłosów pralki. Zmienny ładunek może zmusić pralkę do nadmiernego wstrząsania, przeskakiwania lub przesuwania wanny, aby uderzyć o przód pralki. Niezbędne jest poznanie przyczyn, które powodują błąd Ub, więc musisz czytać dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Krok, aby naprawić błąd Ub w pralce Samsung

Co więc oznacza Ub na pralce Samsung? Błąd Ub pokazuje, że podkładka nie jest równo wyważona; ładunek wewnątrz pralki jest okropny i powoduje zatrzymanie pralki. Musisz naprawić ten błąd, jeśli chcesz prać ubrania bez żadnych zakłóceń. Poniżej znajduje się kilka kroków, które należy wykonać, aby rozwiązać ten problem i zrozumieć, co oznacza Ub na pralce Samsung.

#1. Sprawdź ładunek prania

Najprostszą opcją jest odblokowanie pralki lub zmiana obciążenia. Wyprostowanie zwykle rozwiązuje problem, jeśli pranie jest skręcone, pogrupowane i przyklejone jednym końcem. Problem może być również spowodowany przeciążeniem i niedociążeniem; w ten sposób równoważenie obciążenia jest tak proste, jak usunięcie lub dodanie jednego lub dwóch elementów.

Ubrania zawierające wstążki i sznurówki obuwia mogą również powodować błąd, jeśli zostaną uwięzione w sekcji bębna i mieszadła. Aby tego uniknąć, użyj worka zabezpieczającego pralkę lub zawiąż sznurki na tyle, aby nie zostały pochwycone przez urządzenie. Podczas korzystania z pralki bardzo ważne jest stosowanie prawidłowego cyklu. Każda sesja prania była dostosowana do określonych ilości tkanin i rodzajów zabrudzeń. Jeśli pralka liczyła na inny wsad, może to wyświetlić kod błędu UB, wskazujący, że pralka była nierówna. Ten problem należy rozwiązać po ponownym zrównoważeniu ciężaru ładunku, a myjka powinna kontynuować proces.

#2. Opcja resetowania podkładki

Jeśli kod błędu UB nadal występuje po zrównoważeniu obciążenia, następnym krokiem będzie zresetowanie pralki. Awaria płyty sterującej często może spowodować kod błędu. Odłączenie pralki od prądu na 15 minut pozwoliłoby na zresetowanie systemu sterowania w przypadku wystąpienia problemu. Po przywróceniu prądu w pralce ten kod błędu musi zniknąć, jeśli była to tylko awaria. Jednak zresetowanie pralki w ten sposób może jedynie opóźnić ten proces.

Jeśli kod błędu pojawi się ponownie, bardzo ważne jest, aby działać szybko, aby rozwiązać problem, ponieważ opóźnienie prawie na pewno spowoduje poważniejsze problemy na dłuższą metę. Możesz również zainteresować się typowymi problemami z pralką.

#3. Upewnij się, że podkładka stoi poziomo

Numer błędu UB może być również spowodowany niezrównoważeniem podkładki na ziemi. Możliwe, że myjka została przeniesiona do nowego obszaru, ponieważ właśnie ją zamontowałeś lub przestawiłeś na nową pozycję. Jednak fale dźwiękowe emitowane przez pralkę podczas cyklu wirowania mogą z czasem doprowadzić do utraty równowagi pralki. Najlepszym podejściem do oceny i rozwiązania problemu jest użycie narzędzia poziomu. Jeśli narzędzie do poziomowania wskazuje, że podkładka nie jest równa, wyreguluj nóżki, aż podkładka stanie się wypoziomowana.

Znajdź śrubę zabezpieczającą tuż przy stopie, a następnie zwolnij za pomocą narzędzia, aby przesunąć nóżki poziomujące. Następnie przekręć go zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, aby obniżyć lub podnieść nogę. Nogi należy wyregulować tak, aby myjka stała pionowo. Po sprawdzeniu poziomu dokręć nakrętki zabezpieczające, aby zabezpieczyć podkładkę. Jego cztery nóżki poziomujące muszą opierać się rękami na ziemi, aby zapewnić wsparcie za każdym razem, gdy podkładka się obraca, a podkładka jest wypoziomowana.

Jeśli podłoga jest zbyt śliska, aby pralka była stabilna podczas cyklu, dodaj podkładki antypoślizgowe pod nogi, aby zapobiec przesuwaniu się pralki. Jej śruby blokujące, które zabezpieczają stopy, muszą również przylegać do dna pralki. Upewnij się, że nakrętki blokujące są bezpiecznie dokręcone narzędziem.

#4. Problemy z łożyskiem i poprzeczką

Łożysko zostało umieszczone właśnie na uchwycie bębna wewnątrz poprzeczki. Wyniki odpychania lub wibracji po upadku. Konieczna jest naprawa uszkodzonych elementów. Pracę można wykonać swobodnie, odłączając najpierw bęben od wału silnika. Jednak dotarcie do problematycznego węzła bez pomocy eksperta w określonych modelach jest trudne.

To okładka!

Wiedza o tym, co oznacza Ub na pralce Samsung, jest niezbędna dla każdego użytkownika. Ten błąd pojawia się, gdy pralka nie jest wyważona, a ubrania w bębnie utknęły i zatrzymały cykl. Musisz naprawić przyczyny tego błędu, jeśli chcesz, aby pralka działała. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami. Możesz również przeczytać o tym, jak wymienić gumową uszczelkę na przedniej podkładce ładującej i co robi podkładka zabezpieczająca.