Co to jest podgrzewacz parafinowy? 3 niesamowite zalety!

Czy wiesz, co to jest grzejnik parafinowy? Ten artykuł pomoże Ci poznać podgrzewacz parafiny. Ogrzewacz naftowy, czasami nazywany ogrzewaczem parafinowym, wydaje się być ogrzewaczem pokojowym na naftę, który można przenosić i który nie jest wentylowany.

Są one używane głównie w Stanach Zjednoczonych jako dodatkowe źródło ciepła lub jako zapasowe źródło ciepła podczas awarii zasilania. Są to główne źródła ciepła w domach w różnych krajach, zwłaszcza w Japonii. Typowe grzejniki parafinowe mają moc wyjściową od 3,3 do 6,8 kW.

Co to jest podgrzewacz parafinowy? 3 niesamowite zalety!

Podgrzewacz parafinowy może pomóc chronić rośliny przed mrozem i jest bardzo opłacalny. Z jednego wkładu pali się do siedmiu dni. W szklarni grzejniki naftowe i naftowe były ogólnie bezpieczne w użyciu. Są używane w wielu miejscach. Jednak, podobnie jak w przypadku każdego innego grzejnika, który spala paliwo, przed ich użyciem należy wziąć pod uwagę kilka względów bezpieczeństwa. Zagłębmy się głęboko, aby dowiedzieć się więcej o grzejnikach parafinowych.

Co robi podgrzewacz parafinowy?

Gdy niskie temperatury i ponure niebo wymuszają zbyt niski spadek temperatury w szklarni podczas zimnych miesięcy, może być potrzebny grzejnik szklarni. Podgrzewacz parafinowy, jeden z najbardziej podstawowych podgrzewaczy na rynku, jest jedną z najstarszych form podgrzewaczy uzupełniających. Chociaż istnieją pewne zalety korzystania z tego rodzaju grzejników, w tym niski koszt, stałe ciepło i minimalne emisje, istnieją również pewne wady. Wymagają wentylacji i mogą być trudne do zdobycia paliwa.

Aby utrzymać odpowiednią temperaturę, wymagana jest ciągła kontrola. Grzejniki parafinowe, podobnie jak lampy naftowe, mają taki knot, że można je regulować i wymagają komina do przewodzenia płomieni. Używają surowej ropy naftowej, która jest zwykle stosunkowo tania w zakupie, a która może być trudna do znalezienia w sklepach ze względu na jej rzadkość. Być może trzeba będzie kupić paliwo w sklepach kempingowych, a nie w tradycyjnych sklepach z artykułami domowymi i ogrodniczymi.

Podczas gdy grzałka jest uzupełniana w miarę potrzeb, energia pochłania wodę do knota, który pali się powoli. Aby zastosować tanie paliwo, same grzejniki są często tanie.

Zalety podgrzewaczy parafinowych

Podgrzewacze parafinowe mają wiele zalet; użytkownik tych grzejników musi znać krawędzie, aby lepiej wykorzystać grzejnik parafinowy. Pomaga to również w nauce, czym jest podgrzewacz parafiny.

#1. Funkcje bezpieczeństwa

Każdy system grzewczy musi oczywiście oferować ciepło. Jednak bezpieczeństwo jest również kluczowe. Ostatecznie grzejniki parafinowe były bezpieczne w użyciu. Jeśli coś pójdzie nie tak z działaniem grzejnika, natychmiast się wyłączy. Jest to coś, co może lub nie może zapewnić grzejnik elektryczny lub gazowy. Na przykład, jeśli chodzi o grzejniki benzynowe, możesz nie zdawać sobie sprawy, że coś jest nie tak, dopóki nie będzie za późno. Z drugiej strony grzałka elektryczna nie doradzi Ci jej ukrycia. Może to spowodować przypalenie płomienia lub tkaniny. Zegar, zabezpieczenie przed dziećmi i system ochrony przed zamarzaniem są dołączone do grzejników parafinowych.

#2. Efektywność paliwowa

Niskie zużycie paliwa takiego podgrzewacza parafiny jest jedną z jego kluczowych zalet. Do zasilania nagrzewnic zostało użyte specjalne paliwo najwyższej jakości. Jeden litr paliwa wystarczy, aby ogrzać sypialnię przez cztery lub pięć godzin. Ponadto grzejniki parafinowe są rzeczywiście bardzo proste w obsłudze i regulacji.

#3. Opłacalne

Grzejniki parafinowe są ekonomiczne i łatwe w obsłudze, a także rozgrzewają. Niektórzy utożsamiają komfort ciepłego koca z wygodą, jaką oferują grzejniki parafinowe. Stanowi to wyraźny kontrast z ciepłem wytwarzanym przez grzejnik elektryczny lub gazowy. W ciągu 5 minut grzejnik parafinowy ogrzeje pomieszczenie do wymaganej temperatury.

Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa przed użyciem podgrzewacza parafiny

W przypadku korzystania z grzejnika parafinowego idealnym rozwiązaniem jest zapewnienie wystarczającej ilości powietrza w szklarni. Nieizolowane grzejniki parafinowe stanowią obecnie większość współczesnych przenośnych grzejników naftowych dostępnych na rynku. Zostały zaprojektowane tak, aby były jak najbardziej wydajne i są mniej podatne na niewłaściwe spalanie.

Nawet jednak, jeśli wydajność grzałki spadła, pojawi się para wodna, aw niektórych sytuacjach gazy, takie jak tlenek węgla i dwutlenek siarki. Te gazy i para wodna mogą zaszkodzić roślinom. W rezultacie, jeśli szklarnia ma odpowiednią wentylację, zaleca się niewentylowany grzejnik parafinowy.

Upewnij się, że w podgrzewaczu używasz tylko nafty 1-K. Używając różnych gatunków nafty, bardziej prawdopodobne jest, że wyemitujesz do atmosfery więcej zanieczyszczających gazów. Nawet jeśli szklarnia ma pewną wentylację, wiele zanieczyszczeń może uszkodzić rośliny. Używanie palnych paliw innych niż parafina może zwiększyć niebezpieczeństwo wybuchu.

Jak wspomniano wcześniej, należy używać wyłącznie nafty K-1 i nie łączyć jej z żadną dodatkową mocą. Upewnij się, że podgrzewacz parafiny wydaje się być sprawny i wolny od korozji. Wyczyść knot podczas korzystania z klasycznego grzejnika parafinowego, aby zapewnić jego skuteczne działanie. Aby uniknąć tworzenia się dymu i możliwości niepełnego spalania, wytwarza szkodliwe gazy i zmniejsza spirytus. Być może zainteresuje Cię również problem z nowym podgrzewaczem parafiny.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, co to jest podgrzewacz parafiny. Podgrzewacze parafinowe to znaczące innowacje, które działają bardzo skutecznie w chłodniejszych czasach. Zapoznałeś się również z korzyściami i wskazówkami podczas korzystania z tego grzejnika. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami. Możesz również przeczytać o tym, jaki jest najlepszy ogrzewacz propanowy w pomieszczeniach i jak bezpieczny jest ogrzewacz naftowy w pomieszczeniach.