Co to jest podgrzewacz zbiornika w kamperze? 2 niesamowite typy!

Zastanawiasz się, co to jest podgrzewacz zbiornika w kamperze? Przestań się zastanawiać i zacznij czytać ten artykuł. Zastanów się, jak taki koc elektryczny działa jako doskonała analogia do podgrzewacza zbiornika na kampery. Koc włączasz, gdy na dworze jest zimno i musisz się rozgrzać. Później wyłączasz to, gdy temperatura wzrasta i ciepło nie jest już potrzebne.

W przypadku podgrzewaczy zbiornika retencyjnego RV zasada jest zasadniczo taka sama. Zawsze, gdy zbiornik wymaga ciepła w zimie, włączasz grzałkę, aby pomóc rozmrozić zbiornik lub rury, zapobiegając zamarzaniu cieczy.

Co to jest podgrzewacz zbiornika w kamperze? 2 niesamowite typy!

Za każdym razem, gdy temperatura w zbiorniku osiągnie około 35 °C Fahrenheita, termostatyczna poduszka grzewcza zacznie się nagrzewać i odetnie przy 60 stopniach Fahrenheita, plus i minus zaledwie kilka stopni. Cóż, to tylko przegląd. Musisz czytać dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Podstawy podgrzewacza zbiornika w kamperze

Podgrzewacze zbiorników do kamperów zwane również poduszkami grzewczymi do zbiorników, a podgrzewacze zbiorników magazynowych były zasadniczo takie same. Grzejniki te łączą się z różnymi zbiornikami na przyczepy kempingowe i zwykle występują jako podkładki. Te podgrzewacze zbiorników są zasilane prądem z RV, niezależnie od tego, czy jest to prąd przemienny z lądu, czy też prąd stały zasilany z baterii. Podgrzewacze zbiorników mogą być używane z dowolnym źródłem energii, w zależności od preferencji, a nawet oferują możliwość wyboru podwójnej mocy.

Podgrzewacze zbiorników RV są często dołączane jako standardowe wyposażenie lub rozsądnie niedrogi dodatek do nowoczesnych RV. Wraz z rosnącą popularnością całorocznych podróży kamperem coraz więcej firm postrzega podgrzewacze zbiorników jako wymóg. Z drugiej strony, nagrzewnice zbiornikowe są prostym dodatkiem na rynek wtórny, jeśli nie masz nowego pojazdu kempingowego. Mogą być korzystne dla osób pracujących w pełnym wymiarze godzin w zimnych miejscach i każdego, kto obawia się utknięcia w opadzie śniegu na kilka dni.

Istnieją inne sposoby ochrony zbiorników przed zamarzaniem, a od czasu do czasu możesz potrzebować grzałek zbiornika RV. Poduszki grzewcze do kamperów to fantastyczna opcja i potrzeba wielu użytkowników kamperów, którzy zamierzają pozostać w swojej przyczepie w mroźnych warunkach nawet dłużej niż jedną noc. Jeśli temperatura na zewnątrz spadnie do 34 stopni Fahrenheita lub mniej, RVers zalecają stosowanie poduszek grzewczych zbiornika, szczególnie przez dłuższy czas. Niestety, jeśli zbiorniki są pełne płynów, można użyć pakietów grzewczych do zbiorników RV.

Podkładki te mają na celu zapobieganie zamarzaniu płynów lub napojów w różnych zbiornikach, powodując rozszerzenie i pękanie zbiornika. Dlatego wiele podgrzewaczy do zbiorników RV jest wyposażonych w termostaty i może wykrywać, kiedy nadszedł czas, aby włączyć się automatycznie. Jest to prawdopodobnie najbardziej dostępny, choć kosztowny wybór dla osób poszukujących dodatkowych alternatyw grzewczych.

Rodzaje podgrzewacza zbiornika w Rv

Większość podgrzewaczy zbiornika RV ma kształt podkładki z prostą instrukcją instalacji. Z drugiej strony nagrzewnice do pojazdów rekreacyjnych są dostępne w różnych rozmiarach i funkcjach oraz spełniają różnorodne wymagania. Rzućmy okiem na wiele typów i dowiedzmy się, co to jest podgrzewacz zbiornika w Rv.

#1. Nagrzewnica nakładkowa standard

Najczęściej stosowanym rodzajem podgrzewacza do zbiornika RV jest podgrzewana podkładka z klejem typu peel-and-stick, który jest prosty w montażu. Takie podkładki są przymocowane do dna zbiorników, które umożliwiają podłączenie ich do systemu elektrycznego pojazdu kempingowego. Te podkładki są dostępne w różnych rozmiarach i poziomach zużycia energii. Mogą być zasilane prądem z sieci prądu przemiennego i baterią prądu stałego, a od czasu do czasu oferowane są obie opcje zasilania.

Poduszki grzewcze wykorzystujące prąd przemienny są zazwyczaj droższe niż prąd stały. Z drugiej strony te grzejniki zasilane prądem zmiennym często zużywają mniej amperów, co może być istotnym czynnikiem podczas planowania. Koszt tych podkładek różni się w zależności od marki, ale jest to niewątpliwie spowodowane różnymi pojemnościami grzewczymi zbiornika. Im więcej miejsca w zbiorniku, tym więcej pieniędzy będzie kosztowało jego ogrzanie.

Z drugiej strony zdają sobie z tego sprawę producenci poduszek grzewczych do zbiorników RV i często skalują je do odpowiedniego rozmiaru. W zależności od wielkości grzejnika pobór prądu może wynosić od 1 do 12 amperów. Trzymając kampera przez cały urlop na kempingu, pamiętaj o świeżo zainstalowanych podgrzewaczach zbiornika podczas szacowania natężenia. Możesz również chcieć wiedzieć o poduszkach grzewczych do rozważenia.

#2. Grzałki do rur i kolanek rur

Niezależnie od tego, czy posiadasz nowoczesny samochód kempingowy z podgrzewaczami zbiornika, możesz zapytać, czy możesz jeszcze coś zrobić, aby zachować swoją inwestycję. Trafiłeś we właściwe miejsce! Możesz kupić grzałki do rur lub kolanek oprócz stosowania nietoksycznego środka przeciw zamarzaniu. Te kompaktowe grzałki działają podobnie do większych grzałek na zbiorniku, ale są mniejsze. Te maleńkie grzejniki można przymocować do różnych rur i złączek kampera i pobierać minimalny prąd. Nagrzewnice kolanowe Pipes są dostępne dla wszelkich problematycznych łuków rurowych w urządzeniu.

To okładka!

Mamy nadzieję, że nauczyłeś się, co to jest podgrzewacz zbiornika w kamperze. Te grzejniki pomagają RV w okresie zimowym chronić rzeczy przed zamarzaniem. Omówiliśmy również rodzaje podgrzewaczy zbiornika w kamperach, dzięki czemu możesz wybrać, który uważasz za lepszy. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami. Możesz również przeczytać o tym, dlaczego mój grzejnik się nie włącza i jak ogrzać pomieszczenie bez grzejnika.