Co to jest darowizna Power Red? Niesamowite informacje!

Czy wiesz już, czym jest darowizna power red? Jeśli tego nie zrobisz, to tak samo, jak w przypadku oddawania pełnej krwi. Różnica polega na tym, że używany jest określony typ maszyny, co umożliwia przekazanie darowizny.

Dwie jednostki czerwonych krwinek są oddawane w ramach jednej donacji. A potem twoje płytki krwi i osocze wracają do ciebie.

Co to jest darowizna Power Red? Niesamowite informacje!

Jego wpływ jest podwojony w przypadku pacjentów stojących przed operacjami urazowymi lub przewlekłymi zaburzeniami krwi. Czerwone krwinki są zwykle uważane za składnik krwi. Są najczęściej przetaczane u większości pacjentów. Jak wspomniano, przekazanie darowizny w postaci podwójnej czerwieni lub czerwonej mocy podwaja wpływ darowizny.

Czym się różni?

Czym więc jest darowizna w postaci czerwonej mocy? Najpierw pobiorą krew z ramienia sterylną igłą jednorazowego użytku. Celem jest ustawienie maszyny do zasilania dawstwa krwinek czerwonych. Teraz maszyna izoluje i pobiera dwie jednostki krwinek czerwonych. Pozostałe składniki krwi i sól fizjologiczna są bezpiecznie zwracane. Zrobi to po prostu na tym samym ramieniu.

Proces ten jest znany jako afereza lub zautomatyzowana donacja. Zajmuje to około dwudziestu pięciu do trzydziestu pięciu minut dłużej w porównaniu z oddaniem pełnej krwi. Jednak wielu dawców zeznaje, że po oddaniu czerwonej mocy czuje się lepiej. To sprawia, że ​​są jeszcze bardziej nawodnione dzięki otrzymanemu roztworowi soli fizjologicznej.

Kto kwalifikuje się do darowizny?

Poniżej znajdują się wymagania, aby kwalifikować się do otrzymania darowizny w postaci power red.

  • Twoja grupa krwi to; O dodatnie, B ujemne, A ujemne i O ujemne
  • Jesteś mężczyzną− Wzrost 5’1 cali i amp; Waga 130 funtów
  • Jesteś kobietą— Wzrost 5’5 cali i amp; i waga 150 funtów
  • Powinieneś czuć się dobrze i być zdrowym.
  • Masz poziom hemoglobiny Hgb > 13,3 g/dl i Hct> 40%
  • Przekazujesz częstotliwość darowizn co 112 dni i do trzech razy w roku

Jakie są korzyści?

Poniżej znajdują się korzyści płynące z darowizny power red.

#1. Włącz swoją darowiznę, aby przejść dalej

Ta darowizna jest idealna, jeśli jesteś zaangażowany w przekazywanie czerwonych ogniw energetycznych. Procedura daje więcej produktu z korzyścią dla pacjentów. Ponadto zajmuje to tylko dwadzieścia do trzydziestu minut. W ten sposób możesz przekazać darowiznę co cztery miesiące.

#2. Poczuj się lepiej

Twoje osocze i płytki krwi zostaną Ci zwrócone. Tak samo jest z solą fizjologiczną. Nie straci żadnej płynnej porcji krwi. Dzięki temu czujesz się bardziej nawodniony po oddaniu krwi. Aby lepiej zrozumieć, poznaj darowiznę mocy czerwonej.

#3. Zrób wrażenie

Darowizna podwójnych krwinek czerwonych ma znaczący wpływ na społeczność. Już jedna darowizna wystarczy, aby uratować nawet 3 życia. Jednak pojedynczy pacjent często będzie potrzebował więcej darowizn, aby przeżyć.

Dlaczego brać multiwitaminy z żelazkiem po przekazaniu?

Oczekuje się, że twoje ciało straci żelazo podczas oddawania krwi. Niedobór żelaza lub niski poziom żelaza mogą powodować problemy zdrowotne, takie jak anemia. To prawda, jeśli nie jest leczone. Z drugiej strony ogólny stan zdrowia osiąga się, jeśli utrzymywany jest zdrowy poziom żelaza. W ten sposób pomaga zachować energię i siłę.

Następnie uzupełnij poziom żelaza. Jest to niezbędne, szczególnie w przypadku młodszych dawców. To dlatego, że ich ciała wciąż rosną. Należy przygotować dobrze zbilansowaną i pożywną dietę z pokarmami wzbogaconymi w żelazo. Dodatkowo musi zawierać żywność z witaminą C.

Jednak sama dieta nie wystarczy. Więc wzmocnij swoje ciało multiwitaminą 18 miligramów żelaza. Przyjmuj to przez sześćdziesiąt dni po każdym oddaniu krwi. Lub może trwać przez sto dwadzieścia dni po każdej darowiźnie czerwonej mocy. Z pewnością pomaga uzupełnić poziom żelaza w twoim ciele.

Ale skonsultuj się z profesjonalnym lekarzem. Dzieje się tak, zanim wprowadzisz jakiekolwiek zmiany w swojej rutynie zdrowotnej. Dodaj multiwitaminę z żelazem, ponieważ jest to konieczne. Aby dać ci jasną perspektywę, poznaj suplement, którego potrzebujesz po oddaniu krwi.

Czy musisz porozmawiać z lekarzem przed wynikami testu?

Porozmawiaj z lekarzem, jeśli wahają się poziomy żelaza i hemoglobiny. Chociaż jest to normalne, nadal powinieneś martwić się wynikami testu. To zależy od tego, czy zdecydujesz się oddać krew, czy już nie. Porozmawiaj też z członkami rodziny.

Co by było, gdyby twój poziom hemoglobiny był zbyt niski?

Czerwony Krzyż najpierw sprawdzi Twój poziom hemoglobiny. Przed przekazaniem darowizny ocenią to za pomocą pałeczki. Ten proces określa ilość hemoglobiny we krwi. To białko znajdujące się we krwi. To właśnie nadaje mu czerwony kolor.

Ponadto hemoglobina przenosi tlen z płuc. Odżywia również tkanki całego organizmu. Zostaniesz poproszony o poczekanie, jeśli masz niższy poziom hemoglobiny.

Pracownik Czerwonego Krzyża zaoferuje Ci arkusz informacyjny. W ten sposób dowiesz się więcej o tym, jak zwiększyć poziom hemoglobiny. Może obejmować spożywanie pokarmów wzbogaconych w żelazo i pokarmów z witaminą C. Ograniczy to jednak niektóre pokarmy, ponieważ blokują wchłanianie żelaza.

Na zakończenie

Otóż ​​to! Wiesz już, co to jest darowizna power red. Jeśli jesteś zainteresowany, umów się na spotkanie już dziś, jeśli jesteś gotowy na darowiznę w postaci czerwonej mocy. Aby się połączyć, sprawdź darowiznę daj więcej mocy czerwonej. W pełni przestrzegaj wymagań i kwalifikacji. Dotyczy to w szczególności wagi, wzrostu i; hemoglobina, & zdrowie. Korzyści wydawały się nieskończone dla społeczności i pacjentów, którzy jej najbardziej potrzebują! Aby uzyskać więcej artykułów na temat darowizn, przeczytaj, dlaczego oddawanie krwi jest ważne i jak podnieść poziom żelaza w celu oddawania krwi. Dziękuję za przeczytanie!