Myjka ciśnieniowa zatrzymuje się po naciśnięciu spustu: 6 zaskakujących powodów!

Martwisz się, dlaczego myjka ciśnieniowa zatrzymuje się po naciśnięciu spustu? Myjka ciśnieniowa utknęła po naciśnięciu spustu, głównie z powodu wadliwych oringów, zaworu odciążającego lub zbyt dużej regulacji spustu odciążacza i myjki ciśnieniowej.

Wadliwy zawór odciążający jest często źródłem problemów z przeciągnięciem. Woda jest cyrkulowana, powracając w kierunku dopływu przez zawór odciążający, odchylając swój przepływ przez obwód rurociągu.

Myjka ciśnieniowa zatrzymuje się po naciśnięciu spustu: 6 zaskakujących powodów!

Zawór odciążający kieruje przepływ w cyklu za każdym razem, gdy spust jest podniesiony. Pozwala to na utrzymanie ciśnienia przepływu, nawet jeśli woda jest wypychana przez dyszę myjki ciśnieniowej. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej o przyczynach przestoju myjek ciśnieniowych, po prostu przeczytaj ten artykuł do końca. Poniżej znajdują się niektóre z najbardziej typowych powodów. Sprawdźmy to!

Powody, dla których myjka ciśnieniowa blokuje się po pociągnięciu spustu

Przestań szukać więcej informacji o tym, dlaczego myjka ciśnieniowa zatrzymuje się po naciśnięciu spustu. Poniżej opisaliśmy możliwe przyczyny tego problemu i naprawiliśmy te problemy.

#1. Wadliwy zawór odciążający

Zawór odciążający to miejsce, w którym zaczynają się i kończą liczne problemy z myjką ciśnieniową. Zawór odciążający reguluje ciśnienie i umożliwia duży przepływ z dyszy. Za każdym razem, gdy spust jest pociągnięty, rozprasza ruch cieczy przez pewien obwód, aby wytworzyć maksymalne ciśnienie. Ten silnik przestaje działać, gdy ciśnienie wewnątrz pompy przekracza maksymalne ciśnienie silnika. Uszkodzone oringi, osadzony zanieczyszczenia wewnątrz sprężyny myjki ciśnieniowej lub zakleszczony wał napędowy to najbardziej nierozstrzygnięte podstawowe problemy z zaworem odciążającym myjki ciśnieniowej.

#2. Nieprawidłowe ustawienie zaworu

Zawory odciążające odgrywają kluczową rolę w regulacji i stabilizacji ciśnienia dostarczanego z myjki ciśnieniowej. Ale trzeba odpowiednio ustawić te zawory na właściwe ciśnienie. W rezultacie, jeśli zawór zostanie przekroczony, sprężarki mogą wytwarzać trudne do usunięcia ciśnienie. W wyniku tego silnik może się teraz zatrzymać. Może się to zdarzyć, jeśli ciśnienie wody nie jest wystarczająco wysokie, ponieważ poziom staje się zbyt mały. Aby dostosować konfigurację zaworu, przeczytaj ten przewodnik; upewnij się, że silnik pracuje płynnie i precyzyjnie, dysza jest ustawiona na odpowiednie ciśnienie. Zlokalizuj czarny pierścień regulacyjny bezpośrednio na zaworze. Dobrym pomysłem jest umieszczenie przepływomierza między pompami a rurą. Po uruchomieniu podkładki i ustawieniu pierścienia zaworu upewnij się, że możesz odczytać wskaźnik.

#3. Zużyty tłok

Tłok wydaje się być jednym z najważniejszych elementów zaworu odciążającego, ponieważ reguluje stabilność ciśnienia. Za każdym razem, gdy myjka ciśnieniowa zostaje włączona, jej tłok porusza się do przodu i do tyłu. Myjka ciśnieniowa wyłącza się, ponieważ ciągnienie zostało przerwane lub zatrzymane. Odłącz tłok od zaworu odciążającego, dokładnie sprawdź. Oto objawy uszkodzonych pierścieni tłokowych.

#4. Uszkodzone oringi

Wadliwe i uszkodzone O-ringi powodują wycieki ropy naftowej, które uniemożliwiają prawidłowe działanie zaworu odciążającego. Jak wynik, twoja myjka ciśnieniowa wyłącza się. Za każdym razem, gdy spust jest wciśnięty, O-ringi zaworu odciążającego należy sprawdzić i wymienić, jeśli są pęknięte.

#5. Niski poziom ciśnienia na zaworze odciążającym

Za każdym razem, gdy usuniesz spust d, zdolność silnika jest hamowana przez maksymalne ciśnienie na zaworze odciążającym. Dzieje się tak, ponieważ zawór odciążający nie umożliwi wystarczającego przekierowania przepływu wody wewnątrz obwodu w kierunku wlotu, aby złagodzić ogromne ciśnienie. Zamiast tego pozwala na zatrzymanie myjki ciśnieniowej poprzez zwiększenie ciśnienia wewnątrz myjki. Aby zminimalizować ustawienie ciśnienia, które powoduje całkowite wyłączenie myjki ciśnieniowej, zmodyfikuj elementy sterujące, takie jak zawór odciążający, który może wysyłać nadmiar przepływu do wlotu.

#6. Problem z wyzwalaczem

Nawet jeśli rozwiążesz wszystkie wymienione wcześniej problemy, Twoja myjka elektryczna może rzeczywiście wygasnąć po naciśnięciu spustu. Więc może być problem z twoim spustem. Najpierw zastanów się nad lepszą motywacją i ustal, czy o to chodzi. Niezależnie od tego, zdemontuj spust, aby sprawdzić, czy występuje problem. Dobrym pomysłem jest wymiana zużytego spustu myjki ciśnieniowej zamiast naprawy.

Zawór odciążający

Zawór odciążający myjki ciśnieniowej to urządzenie znajdujące się z przodu rurociągu. W oparciu o typ myjki elektrycznej, możesz nawet być w stanie to stwierdzić z powodu widocznego ciemnego ramienia znajdującego się nad zaworem. Ten zawór może przekierować wodę do obwodu po zdjęciu spustu, umożliwiając mu utrzymanie mocy, ale rozładowujesz ją za pomocą dyszy. Wreszcie zawór odciążający zapobiega przedostawaniu się wilgoci do wyższych lub niższych poziomów ciśnienia. Wreszcie zawór odciążający odpowiada za ciągłe i agresywne spryskiwanie wodą z myjki ciśnieniowej. Jeśli wystąpi problem z użyciem tego systemu, myjka ciśnieniowa może się zatrzymać po zwolnieniu spustu myjki. Dowiedz się, jak wyregulować zawór odciążający na myjce ciśnieniowej

To okładka!

Mamy nadzieję, że nauczysz się wyłączania myjki ciśnieniowej po naciśnięciu spustu. Jeśli wystąpi ten problem, nie przejmuj się wymienionymi powyżej przyczynami, a jego rozwiązanie na pewno Ci pomoże. Spróbuj uważnie przeczytać artykuł, aby rozwiązać problem z przeciąganiem. Dziękujemy, przyjaciele, że jesteście z namiKliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem, jak przechowywać myjkę ciśnieniową i dlaczego moja myjka ciśnieniowa się nie uruchamia.