Co rzuca panna młoda na weselu

Ciekawi, czym panna młoda rzuca na wesele, mogą przeczytać więcej o tradycji podrzucania bukietów. Prawdopodobnie masz pojęcie o wierzeniach związanych z tym zwyczajem, ale zawsze ciekawie jest dowiedzieć się więcej o jego historii i czy istnieją dla niego alternatywy.

A mówiąc o tradycjach na weselach, pan młody też coś rzuca. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj inną dyskusję na temat tego, co pan młody rzuca na wesele.

Co rzuca panna młoda na weselu

Co panna młoda rzuca na wesele: wszystko, co trzeba wiedzieć o podrzuceniu bukietu

Jaka jest tradycja podrzucania panny młodej?

Tradycja rzucania panną młodą nawiązuje do rzucania bukietem, w którym panna młoda rzuca swój bukiet grupie panienek na swoim weselu. Jest to odpowiednik rzutu podwiązką, który pan młody wykonuje na grupie kawalerów.

Zwykle ludzie, którzy złapali bukiet i podwiązkę, będą razem współpracować, a nawet mogą tańczyć. Uważa się, że oboje są następni w kolejce do ślubu któregoś dnia, dlatego jest to zabawne zajęcie.

Jakie znaczenie ma rzucanie bukietem?

Inną interpretację można znaleźć w tym, jak uważa się, że dotknięcie panny młodej przynosi szczęście. W końcu zmieniło się to w to, że dobrze jest mieć coś, co nosiła, zamiast próbować jej dotknąć lub rozerwać kawałek jej sukni ślubnej.

Rzut bukietem był nawet rozproszeniem. Gdy tłum próbuje złapać bukiet, nowożeńcy robią sobie przerwę.

Niezależnie od tego, kto złapie bukiet, oznacza szczęście. Ale jeśli nie chcesz odnosić do tego żadnej symboliki, może to być po prostu zabawne zajęcie na przyjęciu.

Dlaczego panna młoda rzuca bukiet na swój ślub?

Istnieją różne tradycje dotyczące tego, dlaczego panna młoda rzuca bukiet na swój ślub. Jak wspomniano, rzucanie bukietem rozprasza gości, ponieważ wierzono, że zdobycie części jej ubrania to szczęście.

Następnie uważa się, że złapanie samego bukietu oznacza szczęście, a ktokolwiek go złapie, prawdopodobnie weźmie ślub w następnej kolejności. Jednak są też inne kultury, w których panna młoda rzucała bukiet ziół, aby odpędzić złe duchy.

Co panny młode niosą do ołtarza?

Bukiet ślubny rzuca się nie tylko na wesela. Tradycyjnie panna młoda również niesie go do ołtarza; następnie wręczy go swojej druhnie podczas ceremonii ślubnej.

Ale dlaczego panny młode niosą bukiety do ołtarza? Z symbolicznego punktu widzenia uważano, że trzymanie bukietu pomaga odeprzeć pecha i złe duchy, ponieważ jest zrobiony z aromatycznych ziół i przypraw, takich jak koperek.

W miarę upływu czasu bukiet stał się istotną częścią estetyki ślubnej, dzięki królowej Wiktorii. Po pierwsze, wpływowa ikona stylu, królowa Wiktoria, nosiła kwiaty na swoim ślubie z księciem Albertem, co doprowadziło do tego, że więcej narzeczonych używało kwiatów jako dodatków ślubnych.

Co możesz przenieść do ołtarza zamiast kwiatów?

Niekonwencjonalne panny młode mogą nosić alternatywę dla bukietu ślubnego, który uznają za odpowiedni dla rodzaju ślubu, jaki mają. Na przykład są wesela, na których panna młoda nosi latarnię, parasol, wachlarz, zieleń, wieniec, książkę, biżuterię, a nawet torebkę.

Jakie są kwiaty, które rzuca panna młoda?

Rzucenie bukietu ślubnego oznacza, że ​​ktokolwiek go złapie, zaraz się ożeni. Możesz jednak uczynić go jeszcze bardziej sentymentalnym, ręcznie zbierając kwiaty na bukiecie ślubnym.

Do najczęstszych kwiatów kochanych przez panny młode do rzucania bukietem należą:

  • Róże: romans, miłość, odwaga
  • Piwonie: romans, piękno, honor
  • Zawilce: miłość, oczekiwanie, ochrona
  • Ranunculus: szczęście, urok, atrakcyjność
  • Powojnik: mądrość, zabawa, spryt
  • Amaryllis: piękno, siła, duma

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących wyboru kwiatów do wykorzystania na weselu, zobacz jak wybrać kwiaty ślubne.

Czy panny młode nadal rzucają bukiet?

Panny młode nadal rzucają bukiety na większości wesel. Czasami jest to preferowany zwyczaj zamiast podrzucania podwiązki lub pan młody znajdzie alternatywny przedmiot do rzucenia zamiast ślubnej podwiązki.

Ale skoro coraz więcej ślubów jest nieszablonowych, czy panna młoda może rzucić coś innego niż bukiet ślubny? Jaka może być alternatywa dla podrzucania bukietem?

Czego mogę użyć zamiast bukietu?

Panna młoda może zamiast bukietu rzucić cokolwiek z karty podarunkowej, poduszki, a nawet małego pudełka na prezenty. Dopóki będzie to zabawa na przyjęciu, nie ma żadnych zasad dotyczących tego, co możesz rzucić.

Jeśli chodzi o sam zwyczaj, to ślubny rzut można zastąpić wręczeniem bukietu konkretnej kobiecie. Niektóre pary mają również taniec zamiast tradycji rzucania.

Jeśli złapiesz bukiet na weselu, czy go zatrzymasz?

Kto złapie bukiet ślubny, może zatrzymać kwiaty. Uważa się, że panna młoda przekazała ci swoje szczęście i może to być nawet twoja pamiątka po ślubie.

Wniosek

I to wszystko! Podsumowując, co rzuca panna młoda na weselu, jest to bukiet.

Zwyczajem jest rzucanie bukietem, gdzie każdy, kto złapie bukiet, jest uważany za następny w kolejce do małżeństwa. Rzut bukietem jest również odpowiednikiem podrzucenia podwiązki pana młodego.