Pomocny przewodnik w 6 krokach dotyczący wygładzania papieru zniszczonego wodą

To nie czas na panikę, gdy szukasz sposobu na wygładzenie uszkodzonego przez wodę papieru. Ten artykuł sprawi, że z wdziękiem zostawisz swoje zmartwienia.

Jak wysuszyć papier zniszczony wodą

Przede wszystkim musisz wiedzieć, jak wysuszyć zniszczony przez wodę papier. Wiedza o tym, jak prawidłowo wysuszyć mokry papier w przypadku katastrofy, może oszczędzić wiele nieszczęść.

Pomocny przewodnik w 6 krokach dotyczący wygładzania papieru zniszczonego wodą

Szybka interwencja może stworzyć różnicę, gdy twoja papierowa sztuka lub fotografie ulegną zawilgoceniu. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby wyprzedzić dalsze zniszczenia.

Krok 1. Wybierz wygodne miejsce pracy o niskiej wilgotności do pracy, gdy musisz naprawić wilgotne papiery. Świetny byłby jasny stół kuchenny lub biurko.

Krok 2. Papier nie powinien być zamazany. W wyniku tego rysunki, akwarele i tusz mogą ulec dalszemu uszkodzeniu.

Krok 3. Jeśli masz kilka luźnych arkuszy wilgotnego papieru, umieść je płasko przed wolnoobrotowym wentylatorem oscylacyjnym.

Papier będzie się marszczył w wyniku działania wentylatora, ale możesz to naprawić później. Owiń papier dużą, grubą książką lub innym płaskim przedmiotem, gdy jest tylko wilgotny, aby wycisnąć zagniecenia.

Krok 4. Aby odparować część wody, ponownie podgrzewaj papier przez około 15 sekund. Aby pozbyć się zagnieceń, popchnij papier płasko mocnym przedmiotem.

Krok 5. Jeśli masz wilgotną książkę lub segregator, co około dziesięć stron użyj ręcznika papierowego, aby usunąć wilgoć. Papiery należy następnie umieścić przed lekkim wentylatorem.

Krok 6. Jeśli masz stos wilgotnych dokumentów i nie masz czasu na ich natychmiastowe zajęcie, umieść je w plastikowej torbie i zamroź. Nie dziel stron, dopóki nie zdążysz się z nimi odpowiednio uporać, jak opisano w dwóch pierwszych instrukcjach.

Jak wysuszyć zdjęcia uszkodzone przez wodę

Fotografie to wciąż papiery o różnych fakturach. Suszenie obrazów różni się od suszenia papieru, ponieważ papier fotograficzny reaguje na wodę dziwnie niż papier konwencjonalny.

Oto kilka sugestii dotyczących suszenia zamoczonych zdjęć:

 • Chociaż zamrażanie może pomóc w odzyskaniu mokrego papieru, może również pomóc w odzyskaniu kilku sklejonych obrazów. W rzeczywistości należy zamrażać wilgotne obrazy, aż będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na pracę z nimi i sprawdzić ich proces schnięcia.
 • Jeśli dwie fotografie są sklejone, nie próbuj ich rozdzielać. Umów się na spotkanie ze specjalistą od przywracania zdjęć, który może skorzystać ze specjalistycznych procedur w celu wyodrębnienia i zapisania obu zdjęć.
 • Połóż wilgotną fotografię obrazem do góry na świeżym ręczniku do rąk. Podczas suszenia zdjęć unikaj używania wentylatora.
 • W przypadku starych lub rzadkich obrazów skorzystaj z usług konserwatora, aby naprawić nieuniknione curling.
 • Jak spłaszczyć zmarszczki na papierze

  Po wysuszeniu papieru możesz zobaczyć zmarszczki, które należy wyprostować. Oto wskazówki, które musisz wziąć pod uwagę, robiąc to.

  Zwykły papier ma tę wadę, że łatwo się rwie, jeśli nie jest odpowiednio traktowany lub przechowywany. Kiedy składasz paragony, szkice dzieł sztuki lub inne niezbędne dokumenty i trzymasz je w szufladach lub wkładasz do kieszeni na dłuższy czas, coś się dzieje.

  Z drugiej strony zwykły papier lub papier biurowy jest podatny na zagniecenia i oczywiste zagięcia ze względu na delikatną fakturę. Chociaż zmuszanie ich ciężkimi książkami może zadziałać, istnieją dwie metody spłaszczania wypaczonego papieru, które możesz wypróbować: prasowanie i prasowanie.

  Naciskanie papieru

  Krok 1. Połóż papier na czystej, suchej powierzchni.

  Krok 2. Zrób z niego butelkę ze spryskiwaczem. Upewnij się, że trzymasz go od 6 do 8 cali od papieru.

  W ten sposób będziesz mógł dotknąć wszystkich baz.

  Krok 3. Lekko spryskaj papier. Potrzebnych jest tylko kilka spritzów.

  Przypomnij sobie, że pracujesz z delikatnym lub cienkim papierem, a moczenie go w wodzie tylko pogorszy sprawę. Jeśli na papierze znajdują się odciski lub kolorowe atramenty, odwróć go i spryskaj bardzo delikatnie spód.

  Krok 4. Aby wchłonąć wodę, umieść ją między dwoma ręcznikami papierowymi. Upewnij się, że używasz gładkich ręczników papierowych.

  Tekstury teksturowane lub wzorzyste mogą przesuwać się na powierzchnię papieru.

  Krok 5. Owiń papier ciężkimi książkami i dociśnij go płasko.

  Krok 6. Pozwól mu wyschnąć na kilka godzin lub na noc. Od czasu do czasu sprawdzaj papier, aby sprawdzić, czy nie jest zamoczony.

  W takim przypadku uzupełnij ręczniki papierowe.

  Prasowanie papieru

  Krok 1. Niezbędne jest umieszczenie papieru na płaskiej i stabilnej powierzchni. Papier można wyprasować na płasko, kładąc go płasko na dużym kawałku kartonu.

  Krok 2. Upewnij się, że papier jest całkowicie płaski przed użyciem. Możesz wygładzić wszelkie zmarszczki lub zagniecenia na powierzchni.

  Krok 3. Na wierzchu papieru połóż ręcznik lub szmatkę. Niektórzy ludzie prasują papier prosto na najniższym ustawieniu temperatury bez użycia ręcznika lub szmatki.

  Jeśli jednak papier jest jasny, może to spowodować jego uszkodzenie lub rozdarcie.

  Krok 4. Zredukować temperaturę żelazka do najniższego ustawienia. Jeśli temperatura jest zbyt wysoka, papier może stać się kruchy lub żółty.

  Krok 5. Aby pokryć wszystkie obszary, delikatnie wyprasuj ręcznik i przesuń go po powierzchni. Pozostawianie go zbyt długo w jednym miejscu może spowodować, że wchłonie zbyt dużo ciepła, niszcząc papier.

  Prasuj tak samo jak ubranie.

  Krok 6. Jeśli zmarszczki są nadal widoczne, delikatnie spryskaj papier wodą. Następnie wyprasuj ręcznik i powtórz proces.

  Rozpylenie zbyt dużej ilości wody na wydruki zniszczy je i spowoduje krwawienie i blaknięcie atramentu.

  Jeśli okaże się, że twój uszkodzony przez wodę papier został zaatakowany przez pleśń, oto artykuł o tym, jak usunąć pleśń z papieru. Aby uniknąć tego samego problemu w przyszłości, dowiedz się, w jaki sposób papier ulega uszkodzeniu przez wodę.

  Wniosek

  Umiejętność wygładzania papieru zniszczonego wodą podniesie Twoje umiejętności rozwiązywania problemów jako właściciela domu. Zachowaj ten przewodnik, aby móc z niego korzystać w przyszłości.