Co to jest bezpiecznik termiczny w suszarce? 4 proste kroki, aby to naprawić!

Patrząc na swoją suszarkę zastanawiasz się, co to jest bezpiecznik termiczny w suszarce? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu. Bezpiecznik termiczny jest również znany jako „odcięcie termiczne” lub „bezpiecznik termiczny”, otwierający obwód na przegrzanie. Jego funkcją jest wykrywanie ciepła spowodowanego nadmiernym prądem, a nadmiar wiatru jest spowodowany miniaturowym przebiegiem lub awarią elementów.

Bezpiecznik termiczny nie resetuje się, gdy temperatura spada; podobnie jak wyłącznik automatyczny, bezpiecznik termiczny nie resetuje się. Kiedy bezpiecznik termiczny ulegnie awarii lub zostanie uruchomiony, należy go wymienić lub wymienić.

Co to jest bezpiecznik termiczny w suszarce? 4 proste kroki

Bezpiecznik termiczny różni się od wyłącznika automatycznego lub bezpiecznika elektrycznego, ponieważ wykrywa lub reaguje tylko na nadmierną temperaturę, a nie na nadmierny prąd. Jednak nadmiar prądu wystarcza do podgrzania bezpiecznika termicznego, który powoduje zadziałanie temperatury. To tylko przegląd, więc lepiej czytaj dalej!

Co to jest bezpiecznik termiczny?

Aby wiedzieć, co to jest bezpiecznik termiczny w suszarce, musisz najpierw dotrzeć do jego celu. Celem bezpiecznika termicznego jest to, aby działał jako odcięcie dla urządzenia wytwarzającego ciepło. Jak sama nazwa wskazuje, bezpieczniki termiczne są najczęściej spotykane lub obecne w urządzeniach generujących ciepło, takich jak suszarki do włosów i ekspresy do kawy. Działa również jako urządzenie zabezpieczające. Odłącza lub odcina dopływ prądu do elementu grzejnego w przypadku niebezpiecznego wzrostu temperatury lub awarii (np. wadliwy lub niedziałający lub awaria termostatu), które mogą doprowadzić do pożaru. Krótko mówiąc, podstawową funkcją bezpiecznika termicznego jest zapobieganie pożarom.

Problemy z bezpiecznikiem termicznym w suszarce

Gdy bezpiecznik termiczny zadziała, wiele suszarek nie uruchomi się lub nie będzie działać. Podczas gdy bębny i suszarka będą działać lub aktywować się w niektórych innych modelach, element grzewczy nie działa. Po zakończeniu cyklu suszenia pralki ubrania wychodzą z suszarki mokre. Niespójność producentów występuje w różnych modelach, nawet w ramach tej samej marki.

Kroki, aby naprawić bezpiecznik termiczny na suszarce

Aby rozwiązać problemy z bezpiecznikiem termicznym w suszarce, można wykonać następujące kroki:

Krok 1. Znajdź bezpiecznik

Pierwszym krokiem jest ustalenie lokalizacji bezpiecznika termicznego. Bezpieczniki termiczne znajdują się na kanale wyciągowym suszarki. Po pierwsze, należy odłączyć tylny panel suszarki, aby odsłonić bezpiecznik. Przed przystąpieniem do rozwiązywania problemów z bezpiecznikiem należy odłączyć zasilanie lub prąd do suszarki. Kształty, rozmiary i materiały bezpieczników termicznych różnią się w zależności od modelu. Niektóre są wykonane z metalu, a inne z plastiku. Jest to małe urządzenie o długości około 2 cali, które znajduje się bezpośrednio nad kanałem wylotowym suszarki.

Krok 2. Metoda obejścia

Jest to powszechna metoda sprawdzania, czy bezpiecznik termiczny zadziałał, czy nie. Obejście bezpiecznika jest prostym i jedynym sposobem, aby dowiedzieć się lub ustalić, czy bezpiecznik jest przepalony, czy nie. Nie jest to rozwiązanie trwałe. Z bezpiecznika wyjmujemy dwa przewody, łączymy przewodami połączeniowymi, a następnie włączamy suszarkę. Jeśli działa i nagrzewa się, bezpiecznik termiczny jest przepalony i wymieniony. Dowiedz się, jak ominąć bezpiecznik termiczny w suszarce elektrycznej.

Krok 3. Test na wielu testach

Najpopularniejszy, najszybszy i lepszy sposób testowania wymaga uniwersalnego testera elektrycznego przy niższym ustawieniu RX bezpiecznika termicznego. Dwa przewody są usuwane z bezpiecznika i za pomocą sondy wielofunkcyjnej dotyka się tych dwóch zacisków przewodów. Jeśli odczyt jest w kierunku nieskończoności, bezpiecznik jest sprawny. Ale jeśli zadanie jest mniejsze niż nieskończoność, oznacza to konieczność wymiany bezpiecznika termicznego.

Krok 4. Rozwiązywanie problemów

Nareszcie możesz wymienić lub wymienić bezpiecznik termiczny na dokładnie taki sam jak producent i model suszarki. Teraz sprawdź suszarkę, aby wiedzieć, dlaczego bezpiecznik się przepalił. Czasami bezpiecznik jest przepalony z powodu zużycia; z drugiej strony to też dlatego, że coś innego zawiodło i temperatura spalin może wzrosnąć.

Przed przystąpieniem do rozwiązywania problemów upewnij się, że połączenie z zasilaniem jest odcięte, a następnie sprawdź, czy w kanale wylotowym nie ma przeszkód utrudniających przepływ powietrza. Następnie sprawdź łopatki wentylatora silnika dmuchawy pod kątem uszkodzeń lub pęknięć i upewnij się, że silnik nie jest ograniczony. Możesz również wymienić lub wymienić termostat cyklu suszarki na bezpiecznik termiczny. Jeśli ten termostat cyklu suszarki ulegnie awarii, bezpiecznik termiczny może się przepalić.

Uwaga:

Bezpiecznika termicznego nigdy nie można zastąpić zwykłym bezpiecznikiem. Ponadto bezpiecznika termicznego nie można zresetować w przypadku jego awarii, ale należy go wymienić.

To okładka!

Do tej pory musiałeś wiedzieć, co to jest bezpiecznik termiczny w suszarce? Powyższe informacje można wykorzystać podczas pracy nad bezpiecznikiem termicznym w suszarce. Możesz również wymienić lub wymienić bezpiecznik termiczny, wykonując czynności wymienione powyżej. Ale nadal, jeśli masz jakiś problem lub problem dotyczący bezpiecznika termicznego, wezwij dowolnego technika w celu uzyskania pomocy.

Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj, jak naprawić suszarkę LG, która się nie nagrzewa, i jak naprawić suszarkę, która się nie obraca.