Co powoduje pęknięcie paska suszarki? 4 zaskakujące powody!

Zastanawiasz się, co powoduje zerwanie taśmy suszarki? Nigdy więcej zdziwienia! Trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Nieprawidłowo założone pasy suszarni są przeciążone, a jeśli ich rozmiar nie jest prawidłowy, pękają.

Taśma może również stale ulegać awarii z powodu uszkodzonej uszczelki filcowej bębna, wadliwego układu kół pasowych, zablokowanych rolek bębna lub zatkanego koła dmuchawy.

Co powoduje pęknięcie paska suszarki? 4 zaskakujące powody!

Pas suszarki może wytrzymać wiele lat, jeśli zostanie prawidłowo założony. Tak więc, chociaż taśmy suszarek są stosunkowo niedrogie i proste w wymianie, jeśli nadal się psują, musisz sprawdzić swoją suszarkę, aby znaleźć przyczyny. Istnieje wiele możliwych wyjaśnień zerwania taśmy. W tym artykule omówimy wszystkie możliwe przyczyny tego problemu, więc zacznijmy bez zbędnych ceregieli!

Co powoduje pęknięcie paska suszarki?

Pasek suszarki łączy wiele elementów suszarki, co czyni ją niezbędnym elementem. Oznacza to jednak, że na pasek może mieć wpływ szereg elementów. przyjrzyjmy się przyczynom zerwania taśmy suszarki:

#1. Niewłaściwy pasek

Ponieważ wiele suszarek działa podobnie, rozmiary ich elementów mogą się różnić. Dotyczy to również taśm suszących. Wszystkie suszarnie są zaprojektowane do zarządzania określonym obciążeniem lub wykonywania określonej funkcji. Rozmiar, waga i wytrzymałość każdego elementu są dobierane i konstruowane tak, aby uzupełniały inne komponenty, dzięki czemu system działa szybko i odpowiednio.

Różne typy mogą wymagać cieńszych lub grubszych pasów, aby wytrzymać większy lub mniejszy ciężar, oraz większych lub mniejszych pasów, aby pasowały do ​​określonych rozmiarów bębna. Pasy suszarki mają również różne rodzaje i szerokości rowków, aby generować większe lub mniejsze naprężenie, a nawet prawidłowo pasować do szczelin pasa koła pasowego. Każdy pasek różni się znacznie od drugiego z różnych powodów. Ponieważ jednak nie jest on przeznaczony do działania w połączeniu z niektórymi innymi komponentami, wybór niewłaściwego paska dla danego typu suszarki prawie na pewno spowodowałby wczesne uszkodzenie. Pasy nie są wymienne, więc musisz określić, jakiej grubości chcesz.

#2. Uszkodzone koło pasowe

Wydaje się, że istnieje kilka możliwych przyczyn, które mogą sygnalizować problem z silnikiem lub kołem pasowym luźnym. Niezależnie od tego, czy suszarka obraca się, ale sporadycznie wydaje pisk lub stuka, należy sprawdzić, czy przyczyną problemu są koła pasowe napinające lub koła pasowe silnika. Jeśli twój bęben w ogóle się nie obraca i jeśli obraca się, gdy staje się to widoczne, ale nie, gdy jest obciążony, powinieneś sprawdzić swoje koła pasowe. Jeśli występuje problem ze sprężyną lub łożyskiem koła pasowego, koło pasowe luźne może przestać działać. Rowki na kole pasowym silnika mogą z czasem ulec pogorszeniu, co utrudni chwytanie i ciągnięcie pasów. Możesz być również zainteresowany tym, jak sprawdzić koło pasowe napinające suszarki.

#3. Przeładowana suszarka

Jeśli przeładujesz suszarkę, mocno obciążasz maszyny, które ją podtrzymują. Gdy w suszarce jest trochę obciążone, silnik będzie musiał pracować ciężej, aby obracać bęben podczas pracy. Przeciążenie bębna może mieć dodatkowe reperkusje, które uszkadzają taśmę suszarki. Bęben jest podtrzymywany przez rolki, które są przeznaczone do obracania się wraz z nim. Jeśli waga suszarki jest zbyt duża, rolki mogą nie poruszać się płynnie, zmuszając mechanizm pasowy do zwalczania tarcia rolek stacjonarnych.

Jeśli bęben jest poważnie przeciążony, może nie być w stanie się obracać. W wyniku bardzo wysokiej temperatury i naprężeń spowodowanych próbą poruszenia nieruchomym bębnem, pasek w końcu ulega spaleniu. Oznacza to, że pasek suszarki wypaliłby się szybciej i pękłby z powodu dodatkowego obciążenia, ale silnik może się również przegrzać. Inne części, takie jak koła podporowe, mogą ulec pogorszeniu z powodu większego ciężaru lub obciążenia. Nawet jeśli taśma suszarki nie pęknie pod obciążeniem, naprężenie może spowodować jej rozciągnięcie. Co więcej, jeśli pas jest zbyt stary i zużyty pod obciążeniem dużego bębna, napinacz może nawet nie być gotowy do dostosowania się do rozmiaru pasa.

#4. Uszkodzona uszczelka filcowa

Jeśli kiedykolwiek widziałeś filcową uszczelkę suszarki, być może nie uważasz, że gumowa uszczelka bębna po wewnętrznej stronie drzwi jest kluczowym aspektem działania suszarki. Ta filcowa uszczelka spełnia dwie główne funkcje: utrzymuje odzież z dala od przestrzeni między bębnem a drzwiami. Następnym celem jest zmniejszenie napięcia. Uszczelka zapobiega ślizganiu się bębna po przednim panelu suszarki. Nadmierne tarcie sprzyja uszkodzeniom i pękaniu elementów suszarki, jak wszyscy wiemy. A jeśli filcowa uszczelka jest uszkodzona, jest to również jedna z głównych przyczyn zerwania taśmy suszarki.

To okładka!

Nie mniej ważny! Na koniec odpowiedzieliśmy, co powoduje zerwanie paska suszarki i mamy nadzieję, że po dokładnym i dokładnym przeczytaniu artykułu zrozumiesz wszystko. Omówiliśmy cztery najczęstsze przyczyny tego problemu. Możesz również przeczytać o tym, kto wynalazł suszarkę do rąk i jak przetestować silnik suszarki. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!