8 niesamowitych powodów, dla których warto zainwestować w gondole

Gondola to małe łóżeczko dla niemowląt, które tradycyjnie było używane w żłobkach. Można ją zawiesić pod sufitem lub postawić na ziemi, zapewniając dziecku bezpieczne miejsce do spania.

Gondola może wydawać się niepotrzebnym zakupem, jeśli masz dużo miejsca w sypialni, ale jakie są korzyści? Zebraliśmy 10 powodów, dla których uważamy, że każdy nowy rodzic powinien zainwestować w jeden!

Dlaczego musisz zainwestować w gondole

#1. Gondola jest mniejsza niż łóżeczko, co oznacza, że ​​zajmuje mniej miejsca.

#2. Kiedy Twoje dziecko osiągnie wiek, w którym może pchać się do pozycji siedzącej w łóżeczku, musisz kupić inne łóżko z bokami, aby nie wypadło z materaca. Gondola nie stwarza takich samych zagrożeń, ponieważ nie ma podniesionych krawędzi, a podłoga zapewnia wsparcie dla masy ciała dziecka.

#3. Gondole często mają urocze wzory lub motywy! Możesz go otrzymać w ramach rejestracji w niektórych sklepach, takich jak Babies R Us i BuyBuyBaby. Ułatwia to, jeśli szukasz czegoś konkretnego, zamiast rozglądać się online lub chodzić od sklepu do sklepu, aby znaleźć to, czego szukasz.

#4. Gondole często mają dużo miejsca do przechowywania pod spodem, które idealnie nadaje się do przechowywania pieluch i innych niezbędnych rzeczy, których maluch będzie potrzebował w zasięgu ręki! Ułatwia również utrzymanie miejsca do spania w czystości, umieszczając wszystko inne poza zasięgiem wzroku, gdzie nie mogą dostać się do zabawek lub przedmiotów, do których nie powinni mieć jeszcze dostępu.

#5. Niektóre gondole pełnią nawet funkcję przewijaka, jeśli jeszcze go nie masz! Są świetne, jeśli szukasz czegoś szybkiego, abyś nie musiał odsuwać ich zbyt daleko od siebie, gdy konieczna jest zmiana pieluch.

Przebieralnie są zwykle zbudowane z półek pod otwartą sekcją z szynami otaczającymi na zewnątrz.

#6. Podczas gdy gondole zwykle są wyposażone w prześcieradło, stacje ładowania nie zawsze zawierają to akcesorium, ale w razie potrzeby można je łatwo wymienić! Niektórzy rodzice lubią używać gondoli do drzemki i tak dalej, gdy ich dziecko jest małe, zanim później przeniosą je do łóżeczka, więc w ten sposób oszczędzają pieniądze, ponieważ nie muszą kupować dwóch oddzielnych mebli.

7. Łóżeczka są często droższe niż kołyski, ponieważ są większe i mają więcej dzwonków i gwizdków, co oznacza, że ​​generalnie ruch przejściowy między nimi jest mniejszy, gdy dziecko wyrasta z jednego etapu, a następnie przechodzi na coś innego; w ten sposób trudniej jest uzasadnić wydawanie dodatkowej gotówki na to, z czego możesz korzystać w najlepszym razie tylko w ograniczonym zakresie.

#8. Co jest jednak warte, gondole zazwyczaj są objęte 30-dniową gwarancją tylko wtedy, gdy w ogóle ją mają, podczas gdy przeciętne łóżeczko jest w wielu przypadkach objęte całorocznym ubezpieczeniem od producenta, więc jeśli to możliwe, lepiej wybrać tę trasę ponieważ nie wszystko idzie zgodnie z planem w dalszej części drogi i nie chcesz utknąć, płacąc za coś takiego jak to, co zostało już wydane.

Obecnie dostępne są modele, które później przechodzą w łóżka dla dzieci – ale znowu; będą one nieco droższe niż standardowe ze względu na ich dodatkowy czynnik wygody, więc spodziewaj się, że zapłacisz lub przegapisz w obie strony, gdy dojdzie do pchnięcia.

Jaka jest różnica między gondolą a łóżeczkiem?

Gondola to mniejsze łóżeczko przeznaczone zazwyczaj dla niemowląt do szóstego miesiąca życia.

Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie gondoli?

Będziesz potrzebować czegoś, co nie zajmuje całego pokoju, ponieważ będzie używane tylko tymczasowo, a także czegoś z kółkami, aby w razie potrzeby można je było przenieść w dowolne miejsce w domu.

Ile kosztują gondole?

Gondole są tańsze niż łóżeczka, ale zwykle kosztują blisko 200 USD lub więcej, w zależności od tego, co jest wliczone w cenę.

Kiedy ktoś używałby gondoli w porównaniu z innymi rodzajami łóżek?

Główną różnicą między łóżeczkiem o standardowych rozmiarach a gondolą jest ich rozmiar; wiele osób woli z nich korzystać, gdy dziecko wyrośnie z gondoli.

Jakie są zagrożenia związane z używaniem gondoli?

Nie ma większego ryzyka związanego z dziećmi śpiącymi w łóżeczku, ale warto mieć oko na to, czym się otaczają, ponieważ niemowlęta mogą się udusić, jeśli ich twarz zostanie przykryta kocami lub pluszami.

Gdzie mam położyć dziecko, gdy jest w kołysce?

Powinieneś umieścić swoje niemowlę co najmniej sześć cali od jakichkolwiek ścian, aby nie było żadnych zagrożeń dla bezpieczeństwa – jednak unikaj umieszczania go tuż obok miejsca, w którym mogą stać ludzie, ponieważ zwiększa to ryzyko przypadkowego uderzenia go podczas przechodzenia przez.

Jak długo rodzice zazwyczaj korzystają z tych łóżek przed przejściem do łóżeczka?

Niemowlę najlepiej jest wyjąć z gondoli, gdy stanie się już niemowlakiem, ale najważniejsze jest to, abyś dobrze z niego korzystał.

Co jeszcze powinienem wiedzieć o tych łóżkach, zanim zdecyduję się na jedno?

Chcesz mieć pewność, że mają siateczkowe boki, dzięki czemu możesz łatwo obserwować, co robi dziecko i nie musisz się martwić o możliwość uduszenia się w przypadku, gdy zdecyduje się przewrócić lub czołgać się pod nie.

Poszukaj także tych z kółkami, ponieważ jeśli przetaczasz je z pokoju do pokoju w ten sposób, jest mniej szans na wypadki lub obrażenia związane z przesuwaniem się tak dużych mebli po domu, gdy nie są prawidłowo używane.