Co napisać na kopercie na prezent ślubny: wskazówki i pomysły

Jeśli nie masz pewności, co napisać na kopercie prezentu ślubnego, pamiętaj tylko o sentymentach. Ale dla łatwiejszego zrozumienia, czytaj dalej, aby zobaczyć przykładowe sformułowania, które możesz mieć nie tylko na kopercie, ale także jako prezent ślubny.

Ale co, jeśli nie chcesz wręczać ślubnego prezentu pieniężnego w kopercie? Możesz zapoznać się z naszym osobnym przewodnikiem, jak kreatywnie podarować gotówkę jako prezent ślubny.

Co napisać na kopercie na prezent ślubny: wskazówki i pomysły

Co napisać na kopercie prezentu ślubnego: Etykieta koperty prezentu ślubnego

Pisanie sentymentalnej wiadomości

Pamiętaj, aby zachować ją autentyczną i sentymentalną, zanim przytłoczy Cię to, co napisać na kopercie prezentu ślubnego, aby dać swojemu przyjacielowi lub krewnemu. Nie musisz pisać eseju, ale bądź szczery w swoich sformułowaniach zgodnie z twoją bliskością do pary młodej.

Ogólnie rzecz biorąc, będziesz życzył im wszystkiego dobrego w ich wyjątkowym dniu. Możesz użyć prostego wyrażenia „Gratulacje z okazji następnego rozdziału twojego życia”, a może nawet dołączyć krótki żart.

Jeśli nie jesteście tak blisko pary, wystarczy zwykłe „najlepsze życzenia” lub „wiele miłości”. Możesz również użyć poniższych wiadomości w przypadku koperty na prezent ślubny.

Przykładowe wiadomości na prezenty ślubne

 • [Imiona par], tak się cieszę, że w końcu bierzecie ślub! Niech następny rozdział waszego życia będzie wszystkim, o czym marzyliście. Gratulacje. Pozdrawiam, [Twoje imię]
 • Droga [Panna Młoda lub Pan Młody], jestem wdzięczna, że ​​mogę podzielić się z Tobą tym wyjątkowym dniem. Tak się cieszę, że spotkałeś najlepszą dla siebie osobę. Najlepsze życzenia, [twoje imię]
 • Nie mogę uwierzyć, że bierzecie ślub! Wiedz, że zawsze będę tutaj, aby cię wspierać, przyszły panie i pani!

Czy jako prezent ślubny otrzymasz czek zamiast gotówki? Dowiedz się, jak wypisać czek na ślub, aby upewnić się, że para może z niego skorzystać.

Jak zaadresować kopertę na prezent ślubny?

Poza zapoznaniem się z przykładowymi sformułowaniami, bądź świadomy właściwego sposobu zwracania się do pary małżeńskiej. Na przykład, oto jak zaadresować kopertę na prezent ślubny do nowożeńców:

Małżeństwo o tym samym nazwisku

Jeśli masz pewność, że para będzie nosić to samo nazwisko, możesz zwracać się do nich jako Pan i Pani John Smith lub Pan John i Pani Ana Smith. Inną alternatywą są pani Lisa Smith i pan Michael Smith.

Możesz wybrać, kto pójdzie pierwszy, zwłaszcza w przypadku małżeństw osób tej samej płci. Możesz również rozważyć umieszczenie nazwiska w kolejności alfabetycznej.

Małżeństwo o różnych nazwiskach

Niektóre pary małżeńskie nadal noszą własne nazwiska. Oznacza to, że możesz napisać na kopercie Pan John Smith i Pani Ana Doe lub dodać myślnik do nazwiska panny młodej z nazwiskiem pana młodego.

Możesz również zwrócić się do nich, aby ich nazwiska były w porządku alfabetycznym. Napisz na przykład Pani Ana Doe i Pan John Smith.

Wyróżnienia

Prosimy o zapoznanie się z etykietą tytułu zawodowego. Obejmują one tytuły związane z zawodem, takie jak te dla lekarzy, sędziów, wysokich rangą urzędników i stopni wojskowych.

Jednak inne przewodniki po etykiecie nie wymagają adresowania tytułów podczas pisania na kopercie prezentu ślubnego pary. Zapytaj innego gościa, czy w razie wątpliwości musisz podać zwrot grzecznościowy.

Jeśli nie masz pewności

Możesz nie być tak blisko pary, więc nie masz pewności, jak zwracać się do nich nazwiskami. Dlatego po prostu napisz „Do Pana i Pani”. lub „Do nowożeńców”.

Dopuszczalne jest nawet wymienienie ich imion, jeśli jesteś blisko pary. Koperta i tak może zostać wręczona po ślubie i nie będzie wymagała wysyłki.

Co napisać na kopercie z pieniędzmi ślubnymi?

 • Wymień oba imiona nowożeńców, nawet jeśli jesteście tylko przyjaciółmi lub bliskimi jednym z nich
 • Rozważ dołączenie krótkiego zdania życzącego parze, aby nie brzmiało zbyt ogólnikowo
 • Napisz słodki sentyment, nawet jeśli nie jesteś blisko pary
 • Zapytaj kogoś bliskiego o adresowanie nazwisk pary
 • Uważaj na żarty, ponieważ mogą czytać inaczej
 • Utrzymuj krótką i słodką wiadomość w kopercie na prezent ślubny
 • Pamiętaj, że inne osoby również mogą zobaczyć to, co napiszesz na kopercie z pieniędzmi
 • Podpisz się czymś sentymentalnym, zamiast po prostu powiedzieć „Kocham, [twoje imię]

Co napisać w kopercie na prezent ślubny, na którą nie możesz wziąć udziału?

Czy dajesz kopertę na prezent ślubny, jeśli nie uczestniczysz?

Prezenty powinny być dobrowolne, ale większość sugeruje, aby nadal dawać prezent ślubny, nawet jeśli nie możesz uczestniczyć. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś bliskim krewnym panny młodej lub pana młodego lub ich przyjaciół.

Możesz krótko wspomnieć, że nie możesz dołączyć do nich w ich świętowaniu, ale życz im wszystkiego najlepszego. Możesz nawet określić, w jaki sposób jesteś z nimi w duchu, nawet jeśli nie możesz fizycznie uczestniczyć.

Pamiętaj, że nie musisz być bardzo szczegółowy w swoim rozumowaniu. Możesz wysłać parze wiadomość prywatnie, ponieważ kopertę może zobaczyć osoba wyznaczona do jej odbioru.

Wniosek

Czy ten przewodnik był pomocny? Aby podsumować, co napisać na kopercie prezentu ślubnego, po prostu bądź sentymentalny.

Zwróć się odpowiednio do pary i życz jej wszystkiego dobrego. Możesz również dołączyć krótką i miłą wiadomość, aby sformułowanie na kopercie nie było ogólne.