Jaki jest najwęższy fotelik podwyższający? Przeczytaj to!

Jaki jest najwęższy fotelik podwyższający? Najwęższym siedziskiem podwyższającym jest Evenflo Amp Highback. Pasuje do dzieci w uprzęży o wadze od 40 do 100 funtów i wysokości od 42 do 57 cali, co oznacza, że ​​powinien pasować do większości dzieci w wieku do siedmiu lub ośmiu lat (a być może dłużej).

Podoba nam się, że możesz łatwo przełączać się między trybem pozycjonowania pasa, gdy Twoje dziecko prawidłowo używa pasów biodrowych ORAZ pasów naramiennych pojazdu – dostępne są dwa zestawy regulowanych zagłówków z ukrytymi schowkami pod spodem, aby ułatwić przełączanie – oraz tryb wysokiego oparcia, jeśli jeszcze nie wiedzą, jak prawidłowo zapiąć pasy bez pomocy.

Jaki jest najwęższy fotelik podwyższający? Przeczytaj to!

Tkanina ma wbudowaną doskonałą ochronę przed uderzeniami bocznymi, ale po wypadku to siedzenie ma bardzo mało pianki, więc miej to na uwadze!

Czy 4-latek może siedzieć w foteliku podwyższającym?

Tak, dziecko może siedzieć w foteliku w wieku czterech lat. Dopóki ich wzrost i waga spełniają wymagania producenta samochodu, mogą bezpiecznie jeździć siedząc na pasie bezpieczeństwa dla osoby dorosłej. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zalecamy dwukrotne sprawdzenie w lokalnym wydziale policji, aby dowiedzieć się, co jest legalne i bezpieczne w Twoim regionie.

Foteliki podwyższające pomagają chronić dzieci przed urazami, ustawiając je tak, aby pasy bezpieczeństwa pasowały prawidłowo na obu biodrach i na klatce piersiowej!

Młodzi ludzie, którzy używają tych produktów, są lepiej chronieni niż ci, którzy ich nie używają, ponieważ boostery pomagają w prawidłowym ustawieniu pasów biodrowych/ramionowych; zmniejszając w ten sposób urazy górnej części ciała, takie jak urazy głowy spowodowane uderzeniem (kontaktem) pasażerów pojazdu z przedmiotami wewnątrz, takimi jak kierownica, deska rozdzielcza i przednia szyba.

W jakim wieku nie potrzebujesz fotelika w samolocie?

Nie potrzebujesz fotelika samochodowego w samolocie, jeśli dziecko ma ponad dwa lata lub waży więcej niż 40 funtów. Jeśli jednak podróżujesz z dziećmi w wieku poniżej czterech lat, najlepszą praktyką jest zabranie własnego fotelika samochodowego zarówno na loty krajowe, jak i międzynarodowe.

Czy 4-latki potrzebują fotelików samochodowych w samolotach?

– Nie ma konkretnych przepisów, które wymagają od dzieci korzystania z fotelików samochodowych w samolotach, ale istnieje wiele porad na ten temat. Zaleca się, aby najbezpieczniejszym miejscem dla dziecka podczas startu i lądowania był fotel samolotowy z zapiętym własnym pasem bezpieczeństwa.

Jednak może to nie być możliwe w zależności od tego, ile osób leci razem, ponieważ miejsca będą już pełne lub ciasne z powodu bagażu. Rodzice mogą również skontaktować się z nosidełkami lotniczymi w sprawie wynajęcia dodatkowej przestrzeni, aby mieć więcej miejsca dla każdego, kto potrzebuje wygodnego siedzenia; jednak linie lotnicze często nie zezwalają na tę opcję, nawet jeśli istnieje wystarczająca ilość miejsca.

W oparciu o te zalecenia przed podróżą samolotem z małymi dziećmi należy skonsultować się z pediatrą, ponieważ każda sytuacja różni się w zależności od wieku i wzrostu.

– Nie pozwalaj dzieciom chodzić po przejściach samolotu lub siadać na kolanach, gdy są zbyt małe, aby można je było odpowiednio zabezpieczyć pasami bezpieczeństwa, które mogą spowodować obrażenia i śmierć, jeśli niespodziewanie pojawią się turbulencje.

Zostało to pokazane zwłaszcza podczas startu i lądowania, więc każdy musi bezpiecznie przeżyć te okresy, nawet jeśli trwają one najwyżej kilka minut.

Ponownie, będzie to zależeć od tego, ile osób potrzebuje miejsc, ponieważ każda sytuacja jest inna z uwzględnieniem obliczeń bagażu; jednak zawsze należy zabrać ze sobą dodatkowe materiały, takie jak pieluchy, na wypadek, gdyby plany zmieniły się w trakcie podróży z powodu nieoczekiwanych okoliczności, takich jak opóźnienia po drodze.

– Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, czy dzieci poniżej czwartego roku życia, które ważą mniej niż 40 funtów, potrzebują fotelików samochodowych w samolotach.

Federalna Administracja Lotnictwa nie ma wymogu minimalnego wieku, ale zaleca, aby dzieci korzystały z fotelików samochodowych o wzroście poniżej 40 cali, co ograniczy ruchy dziecka podczas startu i lądowania w oparciu o badania dotyczące urazów związanych z turbulencją w przypadkach, gdy pasy bezpieczeństwa nie są wystarczająco bezpieczne.

Większość ludzi uważa, że ​​to rodzice powinni decydować, co jest dla nich najlepsze, ponieważ każda sytuacja jest inna i bierze się pod uwagę wiele czynników, mimo że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania w przypadku podróży samolotem z małymi dziećmi.

Czy mój 8-latek powinien siedzieć w foteliku podwyższającym?

Amerykańska Akademia Pediatryczna zaleca, aby wszystkie dzieci pozostawały w fotelikach dziecięcych do ukończenia co najmniej ośmiu lat. Większość stanów wymaga używania fotelików samochodowych dla dzieci w wieku do sześciu lub siedmiu lat, ale wielu rodziców zastanawia się, czy ich starsze dzieci nie powinny przebywać w fotelikach podwyższających dłużej, niż jest to wymagane przez prawo.

Odpowiedź brzmi tak! Istnieje kilka powodów, dla których ośmiolatek musi być przypięty pasami do fotelika, nawet jeśli wyrósł z fotelika przodem do kierunku jazdy z uprzężami.

Czy moje 3-latek może siedzieć we wzmacniaczu?

Nie. Fotelik samochodowy z pięciopunktową uprzężą jest najbezpieczniejszym sposobem jazdy dla małych dzieci i zazwyczaj muszą z niego korzystać, dopóki nie osiągną około czterech stóp i dziewięciu cali wzrostu – co zwykle ma miejsce w wieku ośmiu lub dziewięciu lat – przynajmniej w wieku Stany Zjednoczone. Jednak w niektórych krajach dzieci pozostają w pięciopunktowych uprzęży nawet w wieku 12 lat!

Większość fotelików podwyższających nie zapewnia wystarczającej ochrony górnej części ciała w razie wypadku; boostery nie uniemożliwiają dziecku latania w powietrzu podczas wypadku.

Tylko pasy z wysokim oparciem mogą pomóc pasażerom w prawidłowym siedzeniu na plecach i bokach, gdy bierzesz udział w kolizji pojazdu mechanicznego, która powoduje, że Twój samochód przewraca się lub wymyka się spod kontroli – nawet wtedy może nie zapobiec obrażeniom. Niestety, tak właśnie dzieje się z dziećmi jeżdżącymi dzisiaj w dopalaczach!