Co jest uważane za ślub docelowy

Jeśli nie masz pewności, co jest uważane za ślub docelowy, porozmawiamy o odległości i innych czynnikach, które mogą sprawić, że tradycyjny ślub będzie ślubem docelowym. Porównamy również te dwa, aby pomóc Ci określić swój typ i użyć dla niego odpowiedniego terminu.

Mówiąc o ślubach docelowych, możesz poprosić gości o przesłanie prezentów i nie przynosić ich na miejsce. Będzie to wygodniejsze, więc kiedy otrzymasz prezenty, możesz przeczytać o tym, kiedy otwierasz prezenty ślubne.

Co jest uważane za ślub docelowy

Czym dokładnie jest ślub docelowy?

Ślub na wyjeździe nie oznacza od razu, że goście odbędą długą podróż samolotem. Jednak nawet jazdę samochodem trwającą ponad dwie godziny z jednego miejsca do drugiego można uznać za ślub docelowy.

Domyślnie łatwo założyć, że ślub można nazwać ślubem docelowym tylko wtedy, gdy odbywa się na szczycie góry lub nawet na tropikalnej wyspie. Ale czasami nazywamy ślub ślubem docelowym tylko wtedy, gdy wymaga wyjazdu poza stan lub lotu do innego kraju.

Jednak dopóki goście dojadą na Twój ślub dłużej niż dwie godziny, można to uznać za ślub docelowy. Dzieje się tak również dlatego, że prawdopodobnie będą potrzebować noclegu, zwłaszcza gdy ślub odbywa się rano lub przyjęcie kończy się późnym wieczorem.

Jak długo goście zostają na weselu docelowym?

Zazwyczaj goście potrzebują noclegu, aby wziąć udział w ślubie docelowym. Jeśli jednak jest bardzo daleko, wypada tam być tylko przez kilka dni.

Ty i Twoi goście będziecie mieli trochę czasu na zapoznanie się z nową lokalizacją, a nawet zwiedzanie. Ponadto możesz zaplanować różne zajęcia weselne przez cały tydzień przed wielkim dniem.

Niektórzy goście mogą nawet zostać dłużej i zaplanować wakacje, gdy są w nowym miejscu. Kto przy tych możliwościach płaci za pokoje hotelowe gości weselnych?

Prosimy o zapoznanie się z naszą osobną dyskusją na temat etykiety, ponieważ dla niektórych par opłacenie wszystkich noclegów może być kosztowne.

Jaka odległość jest uważana za ślub docelowy?

Jeśli twój ślub odbywa się co najmniej sto mil od twojego rodzinnego miasta, możesz uznać go za ślub docelowy. Innym sposobem pomiaru jest to, czy goście będą podróżować dłużej niż dwie godziny lub potrzebują noclegu, aby wygodniej uczestniczyć w weselu.

Niektórzy ludzie rozważają również ślub w miejscu docelowym, jeśli będziesz mieć gości na cały weekend lub nawet na kilka dni. Zwykle wykorzystuje to nowe miejsce i traktuje je jako mini-wakacje.

W tym przypadku para zazwyczaj ma przyjęcie powitalne z weselem następnego dnia i brunch ostatniego dnia. Możesz także wstawić różne aktywności związane z obszarem z bliskimi przyjaciółmi i rodziną.

Jaka jest różnica między normalnym ślubem a ślubem docelowym?

Miejsce imprezy to główna różnica między ślubem typowym a ślubem docelowym. Na przeciętnym weselu zorganizujesz go w swoim rodzinnym mieście lub w dowolnym miejscu, które jest oddalone od gości maksymalnie o jedną do dwóch godzin.

Z drugiej strony, ślub docelowy będzie wymagał od gości podróży ponad dwie godziny. Ty i Twoi goście również spędzicie w tym miejscu kilka dni i potraktujecie to jak wakacje.

Oznacza to, że śluby docelowe będą droższe niż typowe wesele. Jednak zawsze możesz efektywnie zaplanować swój budżet, jeśli go masz.

Czy goście płacą za śluby docelowe?

Kiedy jesteś zaproszony na ślub docelowy, nie oczekuj, że wszystko będzie za darmo. Najprawdopodobniej pokryjesz koszty transportu i zakwaterowania.

Jednak niektóre pary mogą pokryć pewne koszty dla swoich bliskich przyjaciół i rodziny. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, kto płaci za ślub docelowy, aby zrozumieć, czego się spodziewać.

Jako osoby biorące ślub prosimy o pokrycie kosztów ceremonii i przyjęcia. Pamiętaj, że zaprosiłeś tych gości na swoje wydarzenie i byłoby tandetnym, aby płacili za posiłki lub miejsce.

Jakie są zasady dotyczące ślubu docelowego?

 • Dostarcz pouczające zaproszenie na ślub i dołącz witrynę ślubną z przydatnymi informacjami dla gości, takimi jak podróże i zakwaterowanie
 • Wyjaśnij wydatki, które goście muszą pokryć sami
 • Bądź otwarty na pomysł, że niektórzy goście mogą nie być w stanie przyjść, jeśli mają ograniczenia finansowe
 • Bądź otwarty na pomysł, że niektórzy goście mogą dać niższą kwotę lub nawet nie dać prezentów w ogóle
 • Wyślij zapisane daty dziewięć miesięcy przed ślubem, aby gość mógł odpowiednio zaplanować
 • Wniosek

  I to wszystko! Właśnie omówiliśmy, co jest uważane za ślub docelowy, gdzie powinno być co najmniej sto mil od twojego rodzinnego miasta.

  Ty i Twoi goście spędzicie w tym miejscu dzień lub nawet więcej, podobnie jak w mini-wycieczce. Najlepiej jednak omówić wydatki, aby uniknąć nieporozumień.

  Mamy nadzieję, że to pomogło Ci zdecydować, czy ślub docelowy jest dla Ciebie. Zostaw nam pytanie, jeśli je masz.