Jak długo psy mogą wejść do środka po zwalczaniu szkodników? Pomocny przewodnik

Uważamy nasze psy za członków naszej rodziny. Jako rodzic futerkowy zapytasz swojego dostawcę usług „jak długo psy mogą wejść do środka po zwalczaniu szkodników”, aby zapewnić bezpieczeństwo Twojemu zwierzakowi.

Chociaż uważa się, że zabiegi zwalczania szkodników mają bardzo niewielki wpływ na zwierzęta domowe, nadal mogą być dla nich niebezpieczne do pewnego stopnia. Psy, mówiąc konkretnie, mogą wchłaniać pestycydy przez skórę i wdychać zapach, ponieważ używają nosa do badania wszystkiego.

Jak długo psy mogą wejść do środka po zwalczaniu szkodników? Pomocny przewodnik

W takich przypadkach musisz podjąć dodatkowe środki ostrożności, aby zabezpieczyć swoje zwierzęta przed, w trakcie i po usłudze zwalczania szkodników.

Czy zwalczanie szkodników może być szkodliwe dla psów

To pytanie zadają nie tylko setki właścicieli psów w regionie, ale miliony ludzi na całym świecie. Pestycydy są niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia, ale znacznie bardziej szkodliwe dla naszych zwierząt.

W badaniu potwierdzono, że pestycydy chemiczne powodują uszkodzenia neurologiczne, nieprawidłowości porodowe, raka i inne długoterminowe konsekwencje u psów.

Pestycydy bezpieczne dla psów

W tym artykule zebraliśmy listę pestycydów przyjaznych zwierzętom, których możesz użyć, aby pomóc Ci zdecydować, których pestycydów użyć:

1. Spinosad

Spinosad jest trujący dla owadów, ale nie dla psów. Jest to mieszanina dwóch substancji chemicznych zwanych spinosynem A i spinosynem D.

2. Piryproksyfen

Pyriproksyfen działa poprzez ograniczanie rozwoju owadów i zapobieganie wzrostowi populacji owadów. Jest to wystarczająco bezpieczne, aby zwierzęta domowe mogły używać ich bezpośrednio, aby zapobiec pchłom i kleszczom.

Psy, którym podano dużą dawkę piryproksyfenu, mogą wymiotować, ale następnego dnia będą w porządku. Psy narażone na małą ilość nie będą wykazywać żadnych objawów.

3. Acetamipryd

Nie ma zapachu i składa się z syntetycznych chemikaliów. Jest pomocny w leczeniu pluskiew.

4. Lufenuron

Lufenuron w połączeniu z pestycydami, które zabijają dorosłe pchły, jest bardzo skuteczną metodą zwalczania pcheł. Wykazano również, że lufenuron jest nieszkodliwy dla psów.

Zawsze czytaj etykietę przed użyciem jakiegokolwiek produktu.

5. EcoSmart

Ten produkt jest nietoksycznym pestycydem, który zabija i odstrasza szkodniki w domu. Szybko zabija robaki i odpycha pełzające owady, nie pozostawiając żadnych niebezpiecznych pozostałości ani syntetycznych chemikaliów.

Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie kupić środek do zwalczania szkodników ecosmart home, kliknij i przeczytaj link do artykułu!

Co należy zrobić przed przeprowadzeniem zwalczania szkodników

Przed przystąpieniem do zwalczania szkodników należy podjąć następujące środki ostrożności, aby zapewnić zwierzętom bezpieczeństwo:

1. Poinformuj swojego dostawcę usług, że masz zwierzęta

Klienci, którzy mają zwierzęta, powinni być uczciwi, kiedy planują usługi. Dzięki temu firma zajmująca się zwalczaniem szkodników może spersonalizować zabieg do swoich konkretnych potrzeb, od rodzaju użytej substancji po umieszczanie przynęt.

Powiadomienie dostawcy z wyprzedzeniem pozwala mu zapewnić konsumentów, że bezpieczne dla zwierząt zwalczanie szkodników jest możliwe do osiągnięcia pod warunkiem przestrzegania odpowiednich kroków. Powiedz klientowi, czego może się spodziewać i edukuj go, jak dbać o bezpieczeństwo swojego zwierzaka przez cały okres leczenia.

2. Skonsultuj się z weterynarzem

Weterynarze odgrywają zasadniczą rolę w zdrowiu zwierząt. Dlatego przed przyjazdem personelu obsługi należy skonsultować się w tej sprawie z weterynarzem, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim psom.

3. Przeczytaj etykietę

Mimo że niektóre pestycydy są zwykle uważane za bezpieczne, ich niewłaściwe zastosowanie może powodować toksyczność.

Jednym z niebezpieczeństw jest przedawkowanie. Przed zakupem jakichkolwiek pestycydów najpierw przeczytaj etykietę.

W miarę możliwości unikaj insektycydów przypominających granulki. Ten środek owadobójczy można pomylić z jedzeniem.

Jak zapewnić zwierzęciu bezpieczeństwo podczas leczenia

Możesz zapewnić swoim zwierzętom bezpieczeństwo podczas zwalczania szkodników, odsuwając je od leczonego obszaru. Trzymaj swoje psy w domu, jeśli leczenie jest stosowane poza domem.

Podobnie, jeśli terapia jest wykonywana w twoim domu, trzymaj je z dala od niego.

Dlaczego musimy wykonać tę procedurę? Przeczytaj „dlaczego po zwalczaniu szkodników pozostać poza domem”, aby dowiedzieć się więcej!

Jak długo, zanim psy mogą wejść do środka po zwalczaniu szkodników

Pozwól produktom wyschnąć, zanim pozwolisz psom swobodnie wędrować po obszarach poddanych zabiegowi. W przypadku zabiegów zewnętrznych odczekaj 30 minut do godziny, natomiast w przypadku zabiegów wewnętrznych odczekaj 2-3 godziny.

Diagnoza u psów na podstawie trucizny pestycydowej

Jeśli Twój pies miał kontakt z pestycydem, zabierz go do weterynarza. Bardzo ważne jest, aby poinformować lekarza weterynarii o historii narażenia psa na chemikalia, nawet jeśli nie masz pewności, czy zjadł lub wdychał którykolwiek ze składników.

Nawet jeśli podejrzewasz jakąkolwiek interakcję, weterynarz będzie lepiej wiedział, jak diagnozować i leczyć Twojego psa.

Odzyskiwanie psów z trucizny pestycydowej

Czas regeneracji zależy od rodzaju użytego pestycydu, zużytej ilości i czasu potrzebnego na zastosowanie zabiegu. Jeśli Twój pies zareagował pozytywnie na leczenie, weterynarz będzie chciał go dokładnie kontrolować przez co najmniej 24 godziny.

Weterynarz udzieli Ci wszelkich potrzebnych informacji na temat powrotu do zdrowia i prognozy Twojego psa.

Wniosek

Właściwe planowanie i stosowanie zwalczania szkodników jest niezbędne podczas pracy ze zwierzętami domowymi. Twój pies może wejść w kontakt z pestycydem lub zjeść zatrutego robaka, jeśli nie wiesz, jak długo psy mogą wejść do środka po zwalczaniu szkodników.

Kiedy w grę wchodzi zdrowie i bezpieczeństwo Twojego zwierzaka, nigdy nie przegapimy żadnej szansy. Nasze zwierzęta liczą na to, że je zabezpieczymy i powinniśmy traktować to poważnie.