6 pomocnych kroków, jak usunąć pleśń drzewa z lakieru samochodowego

Czy masz trudności z usunięciem pleśni z lakieru samochodowego? Bez obaw, bo ten artykuł pomoże ci nauczyć się, jak usunąć pleśń z lakieru samochodowego.

Oto wszystko, o czym musisz wiedzieć, i kroki, które musisz podjąć, aby skutecznie go wyczyścić.

6 pomocnych kroków

Co to jest pleśń drzewa?

Pleśnie drzewne to plamy lub sproszkowane filmy, które zwykle można zobaczyć w liściach, a większość pochodzi z pozostałości owadów. Pleśnie drzew są szkodliwe, jeśli zostaną po prostu pozostawione.

Pleśnie mogą spowodować śmierć drzewa, dlatego najlepiej jest jak najszybciej usunąć pleśń.

Usuwanie pleśni drzewa z lakieru samochodowego

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to obserwować uszkodzenia i stan pojazdu. Liczba glonów i pleśni na zewnątrz oraz stan pojazdu określą, które procedury są bezpieczne w użyciu.

Przed wyjęciem formy umieść samochód w miejscu nienarażonym na działanie promieni słonecznych. Lepiej zaparkować samochód na zewnątrz niż w garażu, gdzie może rozwijać się pleśń.

Na co najmniej piętnaście minut otwórz wszystkie drzwi i okna, aby zapewnić przepływ powietrza.

Czyszczenie pleśni może być niebezpieczne dla zdrowia, dlatego należy używać rękawiczek, maski i okularów ochronnych. Upewnij się, że wszyscy, którzy Ci pomagają, podążają w ich ślady.

Chroń się, zakładając odzież ochronną.

Sprawdź każde miejsce w samochodzie, gdy już będziesz ubrany. Sprawdź dywany, sufit i pasy bezpieczeństwa oprócz siedzeń.

Pleśń można znaleźć prawie wszędzie. Przed jakimikolwiek resztkami jedzenia, ubraniami, zabawkami lub książkami, powinieneś był posprzątać samochód.

Możesz usunąć pleśń z lakieru samochodowego za pomocą wody pod wysokim ciśnieniem, piany śnieżnej i delikatnego wymieszania z mikrofibrą na lakierze. Jednocześnie możesz również użyć miękkich szczotek na gumowych uszczelkach i plastikowych wykończeniach.

Oto kroki, jak usunąć pleśń z lakieru samochodowego:

Krok 1. Usuń jak najwięcej pleśni i glonów za pomocą wody

Woda jest niezbędnym materiałem do usuwania pleśni i glonów. Użycie wody może pomóc zmiękczyć pleśń obecną w lakierze samochodowym.

Krok 2. Aby zmiękczyć region, użyj pianki śnieżnej lub szamponu samochodowego

Szampon samochodowy lub samochodowy można znaleźć w sklepach ze sprzętem lub materiałami samochodowymi. Możesz skorzystać z pomocy lepszej jakości pianki śniegowej lub szamponu samochodowego.

Krok 3. Możesz użyć rękawicy do mycia z mikrofibry, aby usunąć ją z bólu.

Rękawica z mikrofibry jest wysoce zalecanym narzędziem, ponieważ może delikatnie obsługiwać formę podczas wyjmowania. Pomaga również uniknąć zarysowań dzięki miękkiej mikrofibry.

Krok 4. Przytnij miękką szczotką po wyjęciu z gumowych uszczelek

Przygotuj miękką szczoteczkę do usunięcia. Przytnij go delikatnie, aby uniknąć dalszych uszkodzeń.

Krok 5. Za pomocą antybakteryjnego APC usuń wszelkie resztki glonów i pleśni

Najskuteczniejszym sposobem jest zastosowanie uniwersalnego czyszczenia antybakteryjnego. Pleśń nie jest bakterią, więc lepiej jest użyć środka przeciwdrobnoustrojowego niż przeciwbakteryjnego.

Chociaż algi nie są technicznie „drobnoustrojami”, więcej antybakteryjnych środków czyszczących je zniszczy.

Spryskaj dotknięty obszar, odczekaj 5 minut, a następnie dokładnie spłucz. Najlepiej byłoby, gdybyś nie używał go w bezpośrednim świetle słonecznym lub w wysokich temperaturach.

Kolejną doskonałą alternatywą jest użycie mieszanki 50/50 IPA. Skutecznie zabije glony i pleśń i jest bezpieczny w użyciu zarówno na lakierze, jak i na gumie.

Spryskaj, zetrzyj, a następnie od razu spłucz.

Jeśli pozostawisz IPA zbyt długo na powierzchni, wyschnie, wyblaknie i pęknie. Możesz również użyć rozcieńczonego octu (25% octu, 75% wody), aby spryskać dotknięty obszar, a następnie spłukać, jak wspomniano powyżej.

Jest bardziej agresywny, zwłaszcza jeśli używasz większej koncentracji, więc zalecamy zamiast tego użycie APC, jeśli możesz.

Można również spryskiwać i stosować słoną wodę, jak wspomniano powyżej. W 500ml wody dodaj około łyżeczki soli.

Z drugiej strony sól może wysuszyć farbę i sprawić, że będzie bardziej podatna na pękanie i łuszczenie.

Najbezpieczniejszym sposobem na zniszczenie wszelkich resztek glonów lub pleśni jest użycie APC przeznaczonego wyłącznie do użytku w samochodach. Możesz zapoznać się z tym artykułem, aby uzyskać więcej przydatnych informacji na temat powłok przeciwdrobnoustrojowych.

Krok 6. Aby zapobiec ponownemu wzrostowi, nałóż opatrunek lub uszczelniacz na dotknięty obszar.

Dla odpowiedniej ochrony i lepszego zabezpieczenia przed pleśnią z lakierów samochodowych najlepiej zastosować uszczelniacz lub opatrunek. Oto dodatkowy artykuł z przewodnikiem, który pomoże Ci dowiedzieć się, jak usunąć pleśń z lakieru samochodowego.

Wniosek

Są to podstawowe fakty, które musisz znać i które pomogą Ci w nauce usuwania pleśni z lakieru samochodowego.

Możesz kliknąć ten artykuł, aby uzyskać więcej informacji na temat usuwania pleśni z nadwozia samochodu. Możesz również skontaktować się z profesjonalistą, aby uzyskać dodatkową pomoc.