Jak zainstalować wąż spustowy pralki? 5 prostych kroków!

Czy nie masz pewności, jak zainstalować wąż spustowy pralki? Instalacja pralki nie jest skomplikowana, jeśli rozumiesz montaż wszystkich węży. Przeczytaj ten artykuł do końca; przeprowadzimy Cię przez instalację węża spustowego. Oto, na co należy zwrócić uwagę:

Każda podkładka składa się z trzech węży. Dwa węże służą do doprowadzania czystej wody i jeden do odpływu. Wąż spustowy kieruje zanieczyszczoną wodę z pralki do domowego odpływu po każdym cyklu.

Jak zainstalować wąż spustowy pralki? 5 prostych kroków!

Dlatego konieczne jest zrozumienie prawidłowego montażu węża spustowego. Albo wymieniasz pralkę, albo wymieniasz stary zepsuty wąż odpływowy. Jeśli wąż odpływowy nie jest prawidłowo zamocowany na swoim miejscu, może to prowadzić do wielu problemów, takich jak wycieki i problemy podczas cyklu wirowania. Ponadto wyciek wody z węża spustowego spowoduje wiele problemów, takich jak rozprzestrzenianie się prądu elektrycznego. To tylko przegląd, więc lepiej czytaj dalej!

Kroki instalacji węża spustowego pralki

Jak więc zainstalować wąż spustowy pralki? Poniżej znajdują się wymienione kroki, aby pomyślnie zainstalować wąż spustowy pralki:

Krok 1. Potrzebne narzędzia

Aby wymienić lub zainstalować nowy wąż spustowy pralki, będziesz potrzebować kilku rzeczy. Wszystkie te rzeczy są powszechnie dostępne w każdym lokalnym sklepie ze sprzętem. Przy wymianie węża odpływowego pralki, pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebować, jest zamienny wąż odpływowy. Przed zakupem węża odpływowego należy koniecznie określić właściwy typ węża odpływowego w zależności od modelu pralki. Szczegóły dotyczące węża spustowego pralki znajdują się w instrukcji pralki. Uważnie przestudiuj, aby znaleźć rodzaj węża odpływowego, którego będziesz potrzebować. Inne przedmioty, których możesz potrzebować: to wiadro, ręczniki lub stare koszulki, klucz, układarka i śrubokręt. Zbierz wszystkie te rzeczy przed rozpoczęciem procedury, ponieważ zaoszczędzi to czas i ułatwi pracę.

Krok 2. Wyłącz pralkę

Przed rozpoczęciem procedury wyłącz urządzenie i wyjmij gniazdko z wyłącznika. Ma zapewnić Ci bezpieczeństwo. Dodatkowo, jeśli wymieniasz uszkodzony zużyty wąż spustowy na starą pralkę, upewnij się, że w pralce nie nagromadziła się woda. Jeśli nie możesz usunąć wody z pralki, po prostu ją włącz. Sugerujemy umieszczenie węża spustowego na niższym poziomie, aby usunąć wodę. Na przykład, jeśli w Twojej pralni jest zainstalowany odpływ podłogowy, możesz umieścić go na podłodze. Jeśli nie, użyj wiadra do zebrania wody z pralki. Następnie wyciągnij podkładkę co najmniej dwanaście cali od ściany. Masz więc wystarczająco dużo miejsca do pracy.

Krok 3. Zamknij zawory

Po uzyskaniu dostępu do tylnej części pralki zlokalizuj wąż spustowy. Zwykle do każdej podkładki są dołączone trzy węże. Istnieją dwa węże do dostarczania czystej wody i oba są oznaczone odpowiednio na czerwono i niebiesko. Trzeci wąż to wąż spustowy, który jest szary. Konieczne jest zamknięcie przewodu doprowadzającego czystą wodę. Możesz wyłączyć dopływ czystej wody, obracając zawory zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Następnie użyj klucza, aby zamknąć zawory. Być może zainteresuje Cię również odpowiedni sposób odpływu kanalizacji z pralki.

Krok 4. Usuń stary wąż spustowy

Ten krok odłącza stary wąż spustowy od pralki. Będziesz musiał najpierw usunąć stary wąż w celu wymiany. Rozpocznij procedurę wymiany od zidentyfikowania zacisku mocującego wąż spustowy do tylnej części pralki. Za pomocą szczypiec przytrzymaj klips na swoim miejscu, a następnie za pomocą śrubokręta odkręć klips. Odłącz wąż spustowy od myjki, poluzowując klipsy. Sprawdź je pod kątem śladów korozji. W przypadku ich uszkodzenia konieczna będzie ich wymiana. W razie potrzeby wyczyść obszar ręcznikiem. Jeśli odpływ pralki jest zatkany, przed zainstalowaniem nowego węża odpływowego pralki rozsądnie jest wyczyścić go za pomocą środka do czyszczenia odpływu pralki. Myślę, że warto przeczytać o tym, jak czyścić węże odpływowe pralki i jak naprawić pralkę, która nie odpływa.

Krok 5. Zainstaluj nowy wąż spustowy

Czas wymienić lub zainstalować nowy wąż spustowy. Aby założyć wąż odpływowy w nowej pralce, wąż odpływowy jest zapakowany wraz z pralką, zwinięty w opakowaniu. Bardzo ważne jest, aby wąż odpływowy był szczelny. Wciśnij nowy wąż spustowy na miejsce, łącząc się ze wspornikami na obu końcach. Wsporniki te utrzymują wąż odpływowy na miejscu i zapobiegają jego zsuwaniu się.

Następnie wsuń obie końcówki węża odpływowego do jego przedłużenia, jedną przy pralce, a drugą w rurze spustowej lub w zlewie. Wąż odpływowy musi być wystarczająco sztywny, aby przechodził przez wszystkie miejsca, ale nie może być zbyt sztywny, aby można go było zmienić. Użyjemy klipsów, aby zamocować wąż odpływowy na swoim miejscu, przykręcając je śrubokrętem. Ten krok gwarantuje, że nie będzie wycieku wody z pralki podczas całego procesu prania.

To okładka!

Teraz musisz mieć dobry zmysł instalowania węża spustowego pralki. Instalacja węża spustowego pralki jest dość prosta. Możesz wykonać pracę w ciągu godziny lub dwóch. Ale upewnij się, że dobrze go połączyłeś na obu końcach. Więc nie ma wycieku wody. Jeśli nie możesz zainstalować węża odpływowego, poszukaj profesjonalnej pomocy. To wszystko, jak zainstalować wąż spustowy pralki.