5 prostych kroków, jak wyczyścić uszkodzone przez wodę ściany

Jeśli chcesz wiedzieć, jak czyścić ściany uszkodzone przez wodę z powodu zacieków, ten artykuł jest dla Ciebie idealny. Aby wyczyścić uszkodzone przez wodę ściany, musisz przygotować mieszankę wybielacza i wody.

Ta lektura obejmuje etapy czyszczenia ścian uszkodzonych przez wodę, konsekwencje nie czyszczenia ścian uszkodzonych przez wodę, oznaki zalania ścian i wreszcie temat ubezpieczenia.

5 prostych kroków

Kroki czyszczenia ścian uszkodzonych przez wodę

Uszkodzenia spowodowane przez wodę nie są łatwe do usunięcia i naprawienia. Jednak pierwszym krokiem w naprawie uszkodzeń spowodowanych przez wodę jest ich oczyszczenie. Oto kroki:

Krok 1. Usuń brud

Zmyj brud lub błoto ze ścian ściereczką do mopa lub wężem. Pracuj w dół i pozbądź się płyt ściennych, boazerii i tynku. Jeśli duża część płyty ściennej jest uszkodzona przez wodę, przytnij odcinek o średnicy od 4 do 12 cali, aby uzyskać efekt komina, co może pomóc w procesie suszenia.

Krok 2. Mieszanka wybielacza i wody

Zanim zaczniesz pracować nad tą częścią, musisz najpierw mieć gumowe rękawiczki. Następnie przygotuj miksturę, wlewając jedną szklankę wybielacza i trzy szklanki wody do czystego wiadra. Dodaj więcej, jeśli musisz wyczyścić dużą plamę, ale zachowaj te same proporcje.

Krok 3. Pocierać, pocierać, pocierać

Weź dużą gąbkę i zanurz ją w miksturze, a następnie wyszoruj uszkodzoną przez wodę ścianę. Pamiętaj, aby usunąć pleśń lub pleśń. Nasącz ścianę roztworem wybielacza i wody i pozostaw na około 20 minut.

Krok 4. Wyczyść

Weź kolejną dużą gąbkę, a następnie zanurz ją w czystej wodzie. Następnie przyłóż go do ściany, aby usunąć mieszankę wybielacza i wody. Kontynuuj wycieranie obszaru i osusz go czystą szmatką.

Krok 5. Maluj

Po oczyszczeniu i osuszeniu ścian możesz teraz ponownie pomalować obszar. Użyj podkładu blokującego plamy, a następnie pomaluj go. Utrzymaj ten sam kolor farby.

Co się stanie, jeśli nie wyczyścisz i nie naprawisz ścian uszkodzonych przez wodę?

Kiedy nie wyczyścisz i nie naprawisz uszkodzonej przez wodę ściany, ryzykujesz, że pleśń zagnieździ się w twoich ścianach. Poza tym może być dla ciebie szkodliwy, zwłaszcza jeśli szkody spowodowane przez wodę pochodzą z powodzi. Wody powodziowe mogą zawierać odpady toksyczne lub ścieki.

Kontakt z taką wodą bez wątpienia zaszkodzi Twojej rodzinie. Oprócz tego, że jest to szkodliwe dla Ciebie i Twojej rodziny, obniża wartość Twojego domu. Oznaka nienaprawionego uszkodzenia spowodowanego przez wodę spowoduje, że Twój dom będzie miał niższą wartość cenową, a ludzie mogą nawet nie chcieć go kupić.

Ponieważ woda jest wchłaniana przez drewno, pozostawienie uszkodzeń spowodowanych przez wodę bez leczenia spowoduje uszkodzenie konstrukcji domu. Ściany uszkodzone przez wodę stają się wilgotne, co stanowi zagrożenie dla konstrukcji.

Wreszcie, gdy woda wyparuje, twój dom może być również domem dla pleśni i pleśni. To zwabiłoby owady, które mogłyby rozprzestrzenić choroby w twoim domu.

Oznaki zalania w Twoim domu

Kałuże

Jeśli w twoim domu jest kałuża, która powraca bez względu na to, ile razy ją czyścisz, może to oznaczać przeciek. Wycieki są przyczyną szkód wodnych w domu, a jeśli wystąpią nagle, mogą zostać objęte ubezpieczeniem.

Pęknięcia, pęcherzyki i płatki

Jeśli twoje ściany wykazują oznaki pękania lub łuszczenia się, może to oznaczać uszkodzenie przez wodę. Niektóre materiały drewniane używane w domach mogą nawet pęcznieć i odkształcać się po uszkodzeniu przez wodę.

Odgłosy płynącej wody

Jeśli usłyszysz w domu zmiany lub dodatkowy dźwięk płynącej wody, możesz doznać uszkodzeń spowodowanych przez wodę. Uszkodzenia spowodowane przez wodę nie są łatwe do zauważenia, ale możesz je usłyszeć. Może to być nawet kapiący dźwięk, gdy wszystkie krany w twoim domu są zamknięte.

Mokre lub ciemne plamy

Jeśli twoje ściany lub sufit są białe, łatwo to zauważyć. Jeśli widzisz przebarwienia na swoich sufitach lub ścianach, oznacza to, że masz w swoim wnętrzu uszkodzenie przez wodę. Te plamy z wody są trudne do przeoczenia, zwłaszcza w jasnych farbach.

Zatęchły lub wilgotny zapach

Tym razem musisz użyć swojego zmysłu węchu. Jeśli poczujesz wilgotny lub spleśniały zapach, oznacza to, że masz uszkodzenie przez wodę. Te zapachy są wyraźne, więc trudno je przeoczyć, więc uważaj na nie!

Wzrost rachunków za media

Jeśli zauważysz wzrost rachunków za media, a nie zrobisz nic nowego w ciągu miesiąca, może to oznaczać ukryty przeciek. Ten ukryty wyciek może prowadzić do uszkodzenia przez wodę, jeśli jeszcze nie uszkodził części Twojego domu.

Czy koszty sprzątania są częścią twojego ubezpieczenia?

Ogólnie rzecz biorąc, firmy ubezpieczeniowe mają szkody spowodowane przez wodę w ramach swojej ochrony ubezpieczeniowej, o ile są one nagłe i przypadkowe. Jeśli jednak uszkodzenie przez wodę doprowadziło do powstania pleśni, może nie być już uwzględniane. Możesz skontaktować się ze swoim prawnikiem w celu uzyskania wyjaśnień.

Wniosek

To już koniec artykułu, a teraz wiesz, jak czyścić uszkodzone przez wodę ściany za pomocą mieszanki wybielacza i wody. Teraz już wiesz, na co uważać w przypadku niewykrytych szkód wodnych w domu i czy są one objęte ubezpieczeniem.