Jaki kojec powinienem kupić? Przeczytaj to

Jaki kojec kupić? Przy zakupie kojca dla dziecka należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Jaki jest wiek Twojego dziecka? Do czego będą go używać? Ile masz wolnego miejsca?

Jeśli masz małe dziecko, warto kupić kojec z bokami z siateczki, aby mogło widzieć swoje otoczenie i nie było zbyt sfrustrowane. Jeśli Twoje dziecko jest starsze lub szukasz czegoś bardziej wszechstronnego, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kojców, które mają takie funkcje, jak wyjmowane gondole, pałąki na zabawki, a nawet schowki.

Jaki kojec powinienem kupić? Przeczytaj to

Pamiętaj, aby zmierzyć ilość dostępnego miejsca przed dokonaniem zakupu – nie chcesz skończyć z nieporęcznym przedmiotem, który zajmuje zbyt dużo miejsca! – i pamiętaj, że nie wszystkie kojce są sobie równe; niektóre są bardziej wytrzymałe niż inne, więc przed zakupem należy przeprowadzić rozeznanie.

Ostatecznie najlepszy kojec dla Twojego dziecka to taki, który odpowiada jego indywidualnym potrzebom i odpowiada stylowi życia Twojej rodziny. Nie spiesz się więc z wyborem idealnego, a możesz mieć pewność, że będą cieszyć się godzinami bezpiecznej, przyjemnej zabawy w środku!

Czy dziecko może spać przez noc w kojcu?

Niektórzy rodzice decydują się na trzymanie dziecka w kojcu na noc. Może to być bezpieczna opcja, o ile przestrzegasz pewnych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. Upewnij się, że kojec znajduje się w miejscu, z którego Twoje dziecko nie może się z niego wytoczyć i że nie ma dostępu do żadnych przewodów ani wtyczek.

Należy również sprawdzić temperaturę w pokoju, aby upewnić się, że jest ona wygodna dla dziecka. Jeśli używasz kocyka lub kołdry, upewnij się, że jest on bezpiecznie schowany, aby Twoje dziecko nie mogło się w niego zaplątać. Na koniec pamiętaj, aby ustawić materac na najniższym możliwym ustawieniu, aby Twoje dziecko nie mogło wydostać się z kojca.​

Jeśli zdecydujesz się korzystać z kojca przez noc, zawsze najpierw skonsultuj się z pediatrą, aby upewnić się, że jest on bezpieczny dla Twojego dziecka.​

Czy rodzice korzystają już z kojców?

Nie ma dobrej lub złej odpowiedzi na to pytanie. Niektórzy rodzice to robią, a niektórzy nie. Istnieją plusy i minusy korzystania z kojca tak czy inaczej.

Niektórzy rodzice korzystają z nich, ponieważ czują, że jest to jedyne bezpieczne miejsce dla ich dziecka. Mogą nie mieć wystarczającej ilości pieniędzy na zakup łóżeczka lub mogą nie mieć w domu miejsca na łóżeczko.

Inni rodzice używają ich jako sposobu na trzymanie dzieci blisko siebie, gdy robią rzeczy w domu. Może to być pomocne, zwłaszcza jeśli dziecko nadal karmi piersią i musi często jeść.

Istnieją również wady korzystania z kojca. Jeśli dziecko spędza zbyt dużo czasu w jednym, może zacząć czuć się ograniczone i może nie chcieć go opuszczać.

Może to stanowić problem, jeśli dziecko musi nauczyć się odkrywać i poruszać się po swoim otoczeniu. Ponadto, jeśli rodzic używa kojca jako sposobu na trzymanie dziecka blisko siebie, dziecko może nie mieć wystarczającej ilości ruchu.

W końcu każda rodzina decyduje, czy chce korzystać z kojca. Niektórzy rodzice uważają je za pomocne, a inni nie. Wszystko sprowadza się do tego, co najlepiej sprawdza się w każdej rodzinie.

W jakim wieku są kojce?

Większość ludzi uważa, że ​​kojce są przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci, ale nie zawsze tak jest. Niektórzy rodzice uważają, że korzystanie z kojca jako pomocy w nauce korzystania z nocnika może być bardzo pomocne. Kiedy Twoje dziecko po raz pierwszy zaczyna uczyć się korzystania z toalety, możesz umieścić je w kojcu w pobliżu toalety, aby mogło obserwować, co robisz i uczyć się na twoim przykładzie.

Możesz również użyć kojca jako bezpiecznego miejsca dla dziecka, gdy musisz wziąć prysznic lub załatwić sprawę. Kojce świetnie nadają się również do zajmowania małych dzieci podczas przygotowywania posiłków. Tak długo, jak upewnisz się, że Twoje dziecko jest przez cały czas nadzorowane, kojec może być korzystnym narzędziem.

Jak podzielić Pack n Play z gondolą?

Zestaw Pack n play z łóżeczkiem jest łatwy do rozłożenia, ale pamiętaj, że materac nie zmieści się w żadnym standardowym łóżeczku.

Pack n play są sprzedawane w wielu sklepach z dużymi pudełkami i mniejszych sklepach specjalistycznych w Twojej okolicy. Występują w prostokątnych lub okrągłych kształtach, w zależności od preferencji projektowych.

Większość z nich ma również boki z siateczki, dzięki czemu rodzice mogą widzieć swoje dziecko leżąc obok niego w łóżku, co ułatwia zasypianie, gdy śpią wspólnie we wczesnych miesiącach, kiedy dzieci budzą się co godzinę z powodu złych nawyków snu niemowląt spowodowanych przez złe praktyki rodzicielskie, takie jak karmienie za dużo lub kołysanie w przód i w tył, aż zapadną w głęboki sen, a następnie umieszczenie ich w łóżku dla dorosłych tylko dlatego, że rodzic jest zbyt zmęczony, aby wstawać.