Co ubiera pan młody na wesele: poznaj 3 zasady

Jeśli nie wiesz, co ubiera pan młody na wesele, rozważ trzy zasady, aby stworzyć najlepszy strój dla partnera panny młodej. W tym artykule znajdują się również wskazówki dotyczące klasycznego stylu panów młodych i tego, czy muszą nosić smoking lub garnitur.

Ale oprócz tego, że wiesz, co musisz ubrać, czy znasz również to, co pan młody rzuca na wesele? Możesz szybko przeczytać tę oddzielną dyskusję, aby być gotowym w dniu ślubu.

Co ubiera pan młody na wesele: poznaj 3 zasady

Co powinien ubrać pan młody na ślub?

Zasada nr 1. Strój pana młodego powinien być zgodny z formalnością ślubu

Strój ślubny pana młodego powinien pasować do formalności lub dress code’u ślubu. Ale oczywiście nie chcesz być przesadnie lub zbyt przebrana w dniu ślubu.

Podczas gdy państwo młodzi powinni wyróżniać się w dniu ślubu, nadal należy przestrzegać formalności ślubu. Na przykład, czy Twój strój ślubny jest czarny, formalny czy półformalny?

A co z paletą kolorów i motywem ślubu? (np. klasyczny, vintage lub boho) Postępując zgodnie z zasadami ubioru i typem ślubu, powinno być łatwo ustalić, czy jako pan młody musisz nosić smoking, garnitur lub kamizelkę.

Zasada nr 2. Pan młody musi nosić najlepiej dopasowane ubrania

Po ustaleniu, jakie ubrania nosić jako pan młody na wesele, kolejnym krokiem lub zasadą, której należy przestrzegać, jest sprawdzenie, czy garnitur ślubny idealnie pasuje do ciała. Odpowiednie proporcje na każdym stroju mogą nadać lub zepsuć wygląd pana młodego.

Zdziwisz się, jak idealnie dopasowany garnitur lub smoking dopasowany do Twojego rozmiaru może sprawić, że będziesz wyglądać na ostrzejszą i bardziej wyrafinowaną. Podobnie jak panny młode, które przerabiają suknię ślubną, skonsultuj się z krawcową lub zleć projektantowi wykonanie na zamówienie garnituru lub smokingu.

Projektant lub krawiec może zalecić konkretną sylwetkę, aby uwydatnić twoją ramę. Na przykład, niektóre smokingi i garnitury zwiększą objętość, inne wyszczuplają, a inne mogą nawet pomóc Ci wyglądać na wyższego.

Zasada nr 3. Cokolwiek nosi pan młody, musi pasować do stroju panny młodej

Strój pana młodego powinien zawsze uzupełniać strój panny młodej. Na przykład, czy jej suknia ślubna obok twojego garnituru będzie skoordynowana obok siebie?

Zastanów się nad kolorami i detalami w swoim stroju i czy są one również widoczne w stroju panny młodej. Chcesz również dopasować formalność lub ekstrawagancję sukni ślubnej lub sukienki.

Klasyczne kombinacje ślubne dla Pary Młodej to szykowna suknia z szarym garniturem lub koronkowa suknia balowa z czarnym smokingiem. Ale nie zapomnij o butonie, która pasuje do bukietu ślubnego.

Czy pan młody nosi smoking lub garnitur?

To, czy pan młody powinien założyć smoking, czy garnitur, zależy od formalności weselnej, tego, co ubrana jest panna młoda i co byłoby wygodne na czas, sezon i miejsce ślubu. Aby jednak dokonać szybkiego porównania, rozważ następujące kwestie:

Strój dla pana młodego

 • Idealny na formalne, półformalne i może być ubrany na nieformalne wesela
 • Może być dwuczęściowy lub trzyczęściowy, w zależności od osobistego stylu pana młodego
 • Idealny na wyjątkowe wesela, ponieważ można go nosić z wzorzystym krawatem lub kolorową koszulą
 • Wygląda świetnie na większości mężczyzn
 • Wygodne dla różnych ustawień, w zależności od tkaniny

Smoking dla pana młodego

 • Idealny na wesela formalne i weselne
 • Ponadczasowy, elegancki i elegancki, zwłaszcza jeśli jest dopasowany do pana młodego
 • Ciekawe szczegóły i użyj szelek zamiast pasków
 • Wygląda fantastycznie z muszką i spinkami do mankietów
 • Dopasowanie na wieczorne imprezy lub bardzo formalne przyjęcia weselne
 • Drogie niż garnitury, ale można je wypożyczyć

Czy pan młody nosi muszkę lub krawat?

W zależności od osobistych preferencji pan młody może wybrać muszkę lub krawat. Warto jednak zauważyć, że muszki są uważane za bardziej formalne niż krawaty, więc formalne lub czarne wesele wymaga muszki.

Inną opcją jest to, że pan młody jako jedyny nosi muszkę lub krawat w przeciwieństwie do swoich drużbów. Zapraszam do przeczytania, jak zawiązać krawat na wesele, jeśli wolisz go od muszki.

Czy pan młody ubiera się tak samo jak drużbowie?

Pan młody powinien wyróżniać się spośród swoich drużbów, ale stroje drużbów powinny uzupełniać lub być nieco podobne do tego, co ma na sobie pan młody. Niezależnie od tego, przyjęcie weselne powinno wyglądać spójnie, zarówno pod względem koloru i stylu garniturów, jak i butonierek.

Drużbowie mogą również nosić ten sam kolor co druhny. Na tradycyjnym weselu pan młody ubierze się na czarno, a panna młoda na biało, gdy ich przyjęcie weselne będzie nosić kolorystykę ślubu.

Jakiego koloru ubiera się pan młody na wesele?

Czarny smoking lub garnitur to klasyczny ubiór ślubny dla pana młodego. Ten kolor pasuje na każdą okazję i motyw ślubny, ale wiedz, że możesz nosić inny kolor, jeśli będzie pasował do sukni ślubnej lub stylu ślubnego.

Inne popularne kolory pana młodego to jasnobrązowy, granatowy, szary, ciemnozielony, a nawet bordowy. Możesz również założyć biały garnitur, a następnie dodać odrobinę koloru do wewnętrznej koszuli, krawata lub poszetki.

Wniosek

I to wszystko! Przypomnijmy, co pan młody ubiera na wesele, poznaj formalność ślubną, dopasuj strój ślubny i upewnij się, że garnitur lub smoking idealnie dopasowują się do Twojej sylwetki.

Następnie od pana młodego zależy, czy chce mieć muszkę lub krawat. Oczywiście kolor jego stroju również nie powinien ograniczać się do czerni.