4 unikalne wskazówki, jak zrobić zasłony z koralików

Jedną z fantastycznych cech zasłon z koralików jest artystyczne piękno, które dodaje do Twojego mieszkania lub domu. Zasłony z koralików oznaczają wycinanie koralików i wkładanie koralików w sznurek, który przywiązujesz do karnisza.

Przed zrobieniem zasłony z koralików upewnij się, że karnisz i sznurki są mocne – ponieważ zasłony z koralików mogą być ciężkie po zawieszeniu.

4 unikalne wskazówki

Zasłony z koralików są drogie w zakupie, ale są bardzo łatwe do wykonania. Omówiono poniżej krok po kroku, jak zrobić zasłony z koralików; upewnij się, że przeczytałeś do końca, aby zrozumieć proste podejście związane z całym procesem.

Łatwe kroki, jak zrobić zasłony z koralików

Aby zorientować się, ile koralików jest potrzebnych do twojego projektu, zwróć uwagę na następujące

  • Zmierz wymiar otworu (drzwi/okna), na którym zawiesisz zasłonę, wiedząc, jak duża lub obszerna musi być zasłona z koralików.
  • Zdobądź taśmę mierniczą do pomiaru.
  • Zdobądź solidny sznurek do wiązania koralików
  • Zdobądź mocną wędkę – najlepiej drewnianą, ponieważ zasłona z koralików może być ciężka po zawieszeniu.
  • Kup koralik w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, aby nadać swojemu mieszkaniu więcej artystycznego piękna.

Możesz wybrać z jakiego materiału jest koralik i, co zadziwiające, uzyskać spersonalizowany typ.

Krok 1: Zmierz okno/drzwi, które planujesz założyć zasłonę

Ten krok obejmuje pomiar długości okna. Użyj miarki, aby zmierzyć dwie długości okna lub drzwi. Pomiar jest niezbędny, aby dać ci wyobrażenie o liczbie koralików, których użyjesz.

Dodaj około 6-12 cali do zmierzonej długości. Powodem tego jest wysunięcie pręta za okno lub drzwi.

Jeśli chcesz, aby Twoja zasłona z koralików znajdowała się wewnątrz okna/drzwi, zmierz w ramach okiennych (wewnątrz ramy okna), od góry do dołu i od prawego do lewego końca.

Upewnij się, że nie dodajesz żadnych dodatkowych wymiarów, ponieważ znajduje się w ramach okna/drzwi.

Krok 2: Wytnij drewniany pręt o dużej średnicy, zgodnie z dokonanym pomiarem

Zawsze zalecane jest użycie solidnego i mocnego drewna – takiego jak dąb. Ponieważ te zroszone zasłony stają się ciężkie po przywiązaniu do sznurka, unikaj używania prętów napinających, ponieważ nie będą wystarczająco mocne.

Notatka; możesz sam zaopatrzyć drewniany pręt za pomocą piły; jeszcze lepiej, wejdź do sklepu meblowego i kup. Jeśli masz metalowy pręt, który może utrzymać tę zasłonę z koralików, skorzystaj z niego.

 Krok 3: Przywiąż haki do drewnianego pręta

W tym procesie przymocuj haczyk do pręta, wiercąc otwory w drewnianym pręcie, aby mocno przymocować haki do drewnianego pręta. Aby poznać liczbę haczyków, których należy użyć w tym artykule, jak zrobić zasłony z koralików, będzie to zależeć od tego, jak szerokie jest twoje okno lub drzwi.

Im większe ramy twojego okna, tym więcej haczyków będziesz potrzebować. Jeśli zamontujesz zasłonę z koralików wewnątrz okna/drzwi, wywierć otwory w samej ramie.

Krok 4: weź kilka koralików i włóż je do sznurka

Po wykonaniu tego kroku kończy się proces „jak zrobić zasłony z koralików”. Weź otrzymane koraliki i włóż je do sznurka jeden po drugim.

Po włożeniu konkretnego koralika do sznurka, zawiąż końcówkę sznurka, aby utworzyć guzek na główce koralika. Robisz to, aby uniknąć nierównomiernego ułożenia koralików na sznurku.

Powtarzaj ten proces, aż dojdziesz do szczytu sznurka, aby po zawieszeniu uzyskać żądaną długość, od góry umieszczonego drewnianego pręta w kierunku ziemi. Pamiętaj, że jeśli używasz kolorowego sznurka, rozważ użycie przezroczystych koralików, aby uzyskać doskonały efekt.

Po przywiązaniu koralików do wymaganej ilości sznurków, która będzie wystarczająca, za pomocą główki sznurka przywiąż do drewnianego pręta nad ramą okna/drzwi i pozwól mu opuścić. Właśnie poznałeś łatwe i proste sposoby tworzenia zasłon z koralików, a oto dodatkowe słowa kluczowe dla Ciebie.

Jak mogę zrobić zasłony z koralików?

Wymienione powyżej kroki, jak zrobić zasłony z koralików, doskonale odpowiadają na to pytanie. Nie ma żadnego wysiłku, jeśli rozumiesz procesy w powyższych krokach.

Ile koralików mogę użyć?

Wymagane jest minimum 267 ofert. Ogólnie liczba koralików, które należy zastosować, zależy od długości i rozmiaru okna/drzwi.

Czy zasłony z koralików są w starym stylu?

Możesz pomyśleć, że zasłony z koralików są staromodne, ale prosta odpowiedź brzmi: nie!. Ponieważ zasłony z koralików odgrywają tu znaczącą rolę artystyczną, upiększając otoczenie. Większość restauracji, sklepów używa zasłon z koralików i co to oznacza? poszukiwany styl kurtyny.

Jakiego rodzaju pręty są używane do zasłon z koralików?

Rodzaj prętów używanych do zasłon z koralików to solidne i wytrzymałe pręty do trzymania ciężkich koralików. Większość używanych prętów to pręty metalowe lub drewniane.

Wniosek

Kroki, jak zrobić zasłony z koralików, zostały obszernie wyjaśnione, a jasne zrozumienie tych kroków uczy, jak samemu tworzyć zasłony z koralików.