Jak zmienić element podgrzewacza wody? 6 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak wymienić element podgrzewacza wody? Koniec z obawami, trafiłeś we właściwe miejsce. Mając do czynienia z elementem podgrzewacza wody, należy stale wyłączać prąd.

Urządzenia elektryczne mają taki wyłącznik, a benzynowe mają dźwignię lub korbę do wyłączenia. O ile nie masz pewności, czy podgrzewacz wody jest wyłączony, najpierw sprawdź połączenia za pomocą multimetru.

Zakręć kran dopływowy chłodzenia, znajdujący się na samej górze zbiornika na wodę. Następnie odblokuj zawór spustowy i podłącz wąż wodny do odpływu na dnie pojemnika. Musisz opróżnić zbiornik do poziomu pod elementem, chociaż całkowite przepłukanie zbiornika za każdym razem, gdy dokonujesz naprawy, jest sprytną opcją. W podgrzewaczach wody zastosowano dwa elementy grzejne. Dolny element jest umieszczony za górnym panelem elektrycznym, wyższy element jest umieszczony za górnym panelem elektrycznym. Zwykle najniższa część to ta, którą trzeba zmienić. Czytaj dalej ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej!

Co to jest element podgrzewający wodę?

Element grzewczy jest podstawowym instrumentem lub elementem elementu cylindrycznego elementu grzejnego, który podgrzewa wodę w zbiorniku lub naczyniu. Jest to prostszy lub spiralny metalowy wałek natychmiast zanurzony w wodzie. Ponieważ elementy grzewcze nie są niezwykle kosztowne, równie dobrze możesz wymienić oba, zwłaszcza jeśli tylko jeden jest uszkodzony. Jeśli jedno źródło ciepła ulegnie awarii, możliwe jest, że drugie ulegnie awarii wkrótce po tym, a ich zmiana może pomóc uniknąć konieczności powtórnej naprawy. Wiele firm dostarcza elementy grzałek do zestawów naprawczych, które zawierają zarówno grzałki, jak i sterowniki. Dowiedz się więcej o tym, czym jest element wody.

Kroki, które należy wykonać, aby zmienić element podgrzewacza wody

Pomimo podgrzewaczy benzynowych, które podgrzewają wodę za pomocą elementów grzejnych, podgrzewacze elektryczne podgrzewają wodę za pomocą górnych i dolnych grzałek żeliwnych. Gdy ładunek elektryczny przemieszcza się przez źródło ciepła, nagrzewają się one w taki sam sposób, jak podgrzewacze mikrofalowe. Różne termostaty kontrolują każdy z elementów grzewczych. Załóżmy, że masz uszkodzony element grzejny, musisz go szybko wymienić, aby uniknąć szkodliwych warunków. Poniższe kroki mają pomóc w zrozumieniu, jak zmienić element podgrzewacza wody:

Krok 1. Wyłącz zasilanie

Odetnij wyłącznik lub wyjmij bezpieczniki, które regulują elektryczność w obwodach podgrzewacza wody na głównej płycie zasilającej, aby wyłączyć elektryczność podgrzewacza wody. Odczekaj kilka godzin lub dłużej, aby taka woda w pojemniku uspokoiła się. Ponieważ elementy grzejników są regulowane przez termostat, a zbiornik ciepłej wody zmienia prąd elektryczny do grzejników, jest to krytyczne. Aby sprawdzić, czy woda jest zimna, włącz zawór podgrzanej wody i przepuść go.

Krok 2. Odsłonił element grzejny

Odłączyć izolację bloku przyłączeniowego ogrzewania i dostępną płytę przykrywającą. Zdejmij pokrywę z dala od źródła ciepła i na zewnątrz. Ujawni połączenia śrubowe, które łączą kable elektryczne ze źródłem ciepła. Aby sprawdzić kable pod kątem elektryczności, użyj górnego plastikowego testera do przetestowania obwodów. Usuń śruby mocujące kable do każdej z dwóch śrub wyjściowych i odłącz kable obwodów po wyłączeniu prądu.

Krok 3. Odczep element grzejny

Używając narzędzia szczękowego i adaptera 1/4, obróć śruby podgrzewające zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby je wyjąć. W niektórych miksturach leczniczych znajduje się złącze do źródła ciepła. Odłączyć uszczelki łączące zbiornik grzałki i źródło ciepła. Poluzuj cztery śruby mocujące źródło ciepła elementu dystansowego, aby je wyjąć. Powinieneś usunąć uszczelki. Po odkręceniu śrub mocujących i uszczelek odłączyć element grzejny od zbiornika nagrzewnicy.

Krok 4. Zainstaluj nowy element grzejny

Sprawdź, czy nowy element ma prawidłowe napięcia i waty dla grzałki. Możesz uzyskać dostęp do szczegółów na kołnierzach elementu grzejnego. Możesz to również zrobić na panelu wyświetlacza grzejnika.

Teraz nadszedł czas na wyczyszczenie śrub i uszczelnienie obszaru części zamiennej. Możesz użyć wilgotnej szmatki, aby usunąć brud lub pozostałości. W nowym wariancie nie używaj poprzednich pierścieni „O”; zamiast tego zawsze staraj się używać nowego pierścienia „O”. Za pomocą klucza do elementów spokojnie włóż element do pojemnika i zabezpiecz go. Podłącz kable do elementu i zablokuj śruby, aby utrzymać je na miejscu. Sprawdź, czy kable są napięte i nie ślizgają się. Dowiedz się, jak zainstalować gazowy podgrzewacz ciepłej wody.

Krok 5. Podłącz przewody

Poprowadź białe i czarne kable elektryczne wokół końcówek źródła ciepła w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby je połączyć. Jakikolwiek kabel jest podłączony do którego zacisku śrubowego jest bezcelowe? Delikatnie dokręć śruby, a następnie pociągnij za kable, aby upewnić się, że wszystkie są zabezpieczone.

Krok 6. Uzupełnij zbiornik na wodę

Zamknąć zawór spustowy podgrzewacza wody. Następnie aktywuj dopływ zimnej wody i znajdujący się najbliżej Ciebie zawór wody podgrzewanej. Po ustaleniu stałego strumienia płynu pozostaw zawór podgrzewanej wody uruchomiony przez 3 minuty. Usunie nadmiar powietrza i muł z rur.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się wszystkiego o elementach podgrzewacza wody io tym, jak wymienić elementy podgrzewacza wody. Jeśli masz do czynienia z problemem elementu grzejnego, musisz natychmiast nad nim popracować i wymienić element grzejny za pomocą tego artykułu. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami! Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak wymienić element podgrzewacza wody.