Jak naprawić uszkodzony przez wodę parapet z drewna w 7 prostych krokach?

Posiadanie prawidłowych informacji o tym, jak naprawić zniszczony przez wodę parapet drewniany, jest kluczowe, aby zrobić to we właściwy sposób. Każdy może naprawić drobne uszkodzenia parapetu uszkodzonego przez wodę za pomocą kilku informacji lub wiedzy.

Nie jesteś sam, jeśli Twoje parapety są poplamione i uszkodzone. Podczas gdy warstwa farby zapewnia wymaganą ochronę, nasiąkanie wodą może spowodować jej pogorszenie, gdzie może wydawać się nie do ratowania.

Jak naprawić uszkodzony przez wodę parapet z drewna w 7 prostych krokach?

Uszkodzenia powodowane przez wodę mogą powodować łuszczenie się farby, głębokie pęknięcia lub gnicie drewna na parapetach zewnętrznych. Te pęknięcia są nie tylko nieatrakcyjne; naruszają integralność drewna i pozwalają na jeszcze głębsze przenikanie wilgoci. Jeśli mokry kubek zostanie położony na parapecie, który nie jest odpowiednio przykryty przez żywioły, parapet z czasem ulegnie zniszczeniu lub zniszczeniu.

Chociaż parapet może wyglądać, jakby wymagał wymiany, możesz go uratować za pomocą uszczelniacza epoksydowego i wypełniacza. Zakończona naprawa jest prawie niewidoczna po przemalowaniu parapetu.

Jak usunąć plamy z wody z drewnianych parapetów

Krok 1. Oceń szkody spowodowane przez wodę

Jak tylko posprzątasz resztki bałaganu na parapecie, najpierw zechcesz ocenić istniejące uszkodzenia na oknie.

Czy jasne wykończenie zawodzi w miejscach i łuszczy się, czy całkowicie zawodzi? Jeśli to prawda, z przyjemnością dowiesz się, że jest to Twoja najłatwiejsza naprawa i wymaga minimalnego wysiłku.

Kiedy samo drewno pozostaje solidne, a uszkodzenie przez wodę wydaje się czarne, jakiego koloru jest uszkodzenie przez wodę? Wciąż jest szansa na naprawienie tego problemu i należy to zrobić zanim drewno zacznie się niszczeć.

Czy drewno jest gąbczaste i giętkie? Drewno po drugiej stronie tego okna zaczyna się niszczeć. Wpłynie to na całe okno lub część, którą będzie można odzyskać.

Krok 2. Zeskrob farbę

Aby zeskrobać farbę zamoczoną w parapecie przed uszkodzeniem przez wodę, wskazane jest użycie skrobaka do farb.

Krok 3. Usuń miękkie zgnilizny

Pozbądź się miękkiej zgnilizny wokół podstawy parapetu. Użyj płaskiego śrubokręta lub małego dłuta do drewna, aby je wydłubać.

Krok 4. Przeszlifuj drewno

Do szlifowania drewna można użyć drobnoziarnistego papieru ściernego. Dopóki uszkodzony parapet nie będzie jak najbardziej gładki, należy usunąć wszelkie drzazgi lub szorstką lub łuszczącą się farbę.

Resztki farby z parapetów można usunąć, ale należy je znacznie zszorstkować, aby ułatwić wiązanie żywicy epoksydowej i świeżej farby. Użyj wilgotnej szmatki do czyszczenia parapetu, usuwając pył szlifierski.

Krok 5. Zastosuj podkład

Użyj jednorazowego pojemnika do wymieszania epoksydowego podkładu do drewna. Należy stosować się do wskazówek producenta podkładu, ponieważ różnią się one w zależności od firmy. Startery i aktywatory są zazwyczaj łączone w stosunku 1:1.

Za pomocą pędzla nałóż podkład epoksydowy na parapet. Powierzchnię przetrzeć miękką, równą warstwą farby i pozostawić do wyschnięcia na 10 minut.

Krok 6. Nałożyć i wymieszać wypełniacz i aktywator

Przygotuj jednorazowy pojemnik z równymi częściami wypełniacza epoksydowego i aktywatora lub postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu, aby uzyskać odpowiednie proporcje. Po wypełnieniu ewentualnych ubytków lub pęknięć nałożyć szpachlówkę na parapet za pomocą małej szpachelki.

Możesz użyć szpachelki, aby zeskrobać dodatkowy wypełniacz z parapetu, aby uzyskać płaską powierzchnię. Pozostaw nadzienie do wyschnięcia, aż całkowicie się zestali.

Krok 7. Przeszlifuj parapet

Użyj drobnoziarnistego papieru ściernego do zeszlifowania parapetu, aby usunąć wszelkie niedoskonałości wypełniacza. Użyj wilgotnej szmatki, aby wytrzeć kurz z parapetu.

Aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez warunki pogodowe/wodę w przyszłości, zagruntuj i pomaluj parapet. Użyj dwóch warstw farby zewnętrznej do pomalowania parapetu. Powinieneś używać farby zewnętrznej, ponieważ zapobiega uszkodzeniom wody, podczas gdy farba wewnętrzna nie.

Czy plamy wodne można szlifować z drewna?

Możliwe jest przeszlifowanie drewna, jeśli bejca nie weszła jeszcze zbyt daleko. Jeśli musisz szlifować, upewnij się, że robisz to jako ostatni.

Szoruje drewno, usuwając wszelkie ochronne wykończenie i może potencjalnie uszkodzić drewno. Aby zacząć od papieru ściernego o drobniejszym ziarnie, używaj coraz grubszych papierów, aż do uzyskania pożądanego rezultatu.

Podczas gdy szlifowanie drewna może skutkować jaśniejszą plamą drewna, która jest bardziej widoczna, jest to raczej wyjątek niż reguła. Często proces ten ulega poprawie, jeśli najpierw użyjesz papieru ściernego o najdrobniejszej ziarnistości w ultradrobnym zakresie (#320 i więcej), zanim zaczniesz pracować z grubszym ziarnem (#220). Podczas pracy z drewnem należy dokładnie szlifować w kierunku słojów drewna.

Wniosek

Większość rozwiązań do usuwania plam z wody jest powszechna i nie wymaga usług profesjonalisty. Znajomość właściwego procesu i materiałów może pomóc w zrozumieniu, jak naprawić uszkodzony parapet.

Są chwile, kiedy potrzebna jest profesjonalna pomoc. Jeśli jednak zdecydujesz się na użycie myjki ciśnieniowej, możesz zatrudnić eksperta.