2 proste kroki, jak naprawić uszkodzone przez wodę drzwi szafy

Szafki są niezbędnymi meblami, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak naprawić uszkodzone przez wodę drzwi szafy. Nie martw się jednak; jesteśmy z Tobą! Czytaj dalej ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o całym procesie.

W jaki sposób woda uszkadza drzwi szafki?

Możesz się zastanawiać: „Dlaczego moje drzwi szafki są uszkodzone przez wodę?” Cóż, to dlatego, że woda uszkadza powierzchnie drewniane.

2 proste kroki

Jeśli drewno natknie się na wodę i wilgoć, może osłabić się i gnić. Pleśń może nawet rosnąć na drewnie pod wpływem wody. Kiedy tak się dzieje, może to być kłopotliwe.

Drewno również pęcznieje pod wpływem wody. Kontakt z wodą może spowodować odpryski farby lub lakieru na szafkach.

Uszkodzenia spowodowane przez wodę są typowe dla drzwi szafek kuchennych i łazienkowych z powodu narażenia na działanie wody i wilgoci. Drzwi szafki mogą mieć kontakt z wodą i wilgocią ze zlewu, lodówki i tak dalej.

Jeśli zauważysz uszkodzenie szafek kuchennych przez wodę, powinieneś je jak najszybciej naprawić! W ten sposób zapobiegniesz dalszemu łamaniu szafek.

Jak naprawić uszkodzone przez wodę drzwi szafy

Teraz, gdy wiesz, jak woda uszkadza drzwi szafy, czas rozwiązać problem. Jeśli chcesz naprawić uszkodzone drzwi szafy, czytaj dalej!

Przede wszystkim musisz ocenić sytuację. Przyjrzyj się dobrze swoim szafkom.

Jeśli drzwi Twojej szafy są miękkie i spleśniałe, powinieneś zadzwonić do eksperta. Możesz także zdecydować się na ich całkowitą wymianę.

Jeśli jednak Twoje szafki wykazują tylko minimalne ślady uszkodzenia przez wodę, możesz skorzystać z pomocy profesjonalisty, który je naprawi lub naprawić je samodzielnie.

Krok 1. Przygotowanie

Niezbędne jest usunięcie wszelkich przedmiotów z szafek. Pozostaw drzwi szafki do wyschnięcia na kilka dni przed przystąpieniem do pracy. Powinieneś upewnić się, że są suche przed ich naprawą.

Wyjmij drzwi szafki z szafki. Możesz poprosić kogoś o pomoc w wyjęciu drzwi.

Po ich usunięciu możesz teraz przenieść się do bardziej otwartej przestrzeni, takiej jak garaż. Połóż ścierkę na solidnym stole i umieść tam swoje szafki.

Krok 2. Naprawianie

Gdy Twoje miejsce pracy będzie gotowe, nadszedł czas na naprawę uszkodzonych przez wodę drzwi szafy.

2.1 Gruntowanie drzwi szafy

Na początek nałóż dwie warstwy podkładu szelakowego na drzwi szafki. Podkład szelakowy może pomóc w usunięciu drobnych plam, zadrapań i skaz na powierzchniach drewnianych. Podkład wyrówna powierzchnię drzwi szafy.

Ten rodzaj podkładu można łatwo znaleźć w sklepach ze sprzętem. Kolejną zaletą jest to, że możesz pomalować podkład szelakowy prawie każdą farbą!

Po nałożeniu farby:

 • Użyj plastikowego wypełniacza do drewna na bardziej uszkodzonych częściach szafki
 • Rozłóż farsz za pomocą tępego noża lub szpatułki
 • Upewnij się, że powierzchnia jest jak najbardziej płaska
 • 2.2 Szlifowanie drzwi szafy

  Po nałożeniu podkładu i wypełniacza, weź papier ścierny o ziarnistości 120 i rozpocznij szlifowanie powierzchni drzwi szafki. Możesz to zrobić ręcznie lub maszynowo.

  Jeśli czujesz, że szafki potrzebują kolejnej warstwy podkładu i wypełniacza, możesz powtórzyć pierwsze dwa kroki. Po ponownym nałożeniu podkładu i wypełniacza, ponownie przeszlifuj drzwi szafki. Gdy drzwi szafki wyglądają gładko i równo, możesz je teraz pomalować.

  2.3 Malowanie drzwi szafy

  Kolor farby należy dopasować do oryginalnego koloru drzwi szafy. Użyj dowolnego narzędzia do malowania, aby pokryć farbą całe drzwi szafki. Przed nałożeniem kolejnej warstwy farby upewnij się, że poprzednia warstwa jest sucha.

  Gdy drzwi szafy wyschną, ponownie przeszlifuj je gruboziarnistym papierem ściernym. Przemaluj drzwi szafki, a następnie ponownie je złóż. Na koniec nałóż lakier lub wodoodporny uszczelniacz.

  Kiedy wymienić drzwi szafy

  Co zrobić, jeśli drzwi szafki są miękkie, spleśniałe i rozpadają się? Może czas je wymienić.

  Jeśli martwisz się kosztami, możesz uzyskać ubezpieczenie, które pomoże opłacić naprawę lub wymianę po zalaniu. Ma to jednak zastosowanie tylko wtedy, gdy drzwi szafy zostały uszkodzone z powodu huraganów, burz lub trzęsień ziemi. Istnieje również ochrona ubezpieczeniowa na wypadek nagłych uszkodzeń spowodowanych przez wodę, takich jak pęknięcie rury lub pęknięcie urządzenia.

  Wymiana drzwi szafy wymaga więcej czasu i wysiłku. Najlepiej je odpowiednio pielęgnować, aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych przez wodę.

  Jak chronić szafki przed zalaniem?

  Uszkodzenie przez wodę może wydawać się kłopotliwe, ale są sposoby, aby temu zapobiec! Po pierwsze, możesz wybrać wodoodporny uszczelniacz do swoich szafek i drzwi szafek.

  Powinieneś także uszczelnić obszary, takie jak zlew kuchenny i łazienkowy, rury i backsplashes. Popularne opcje hydroizolacji obejmują elementy silikonowe.

  Nie zapomnij regularnie sprawdzać szafek i drzwi szafek pod kątem oznak uszkodzenia przez wodę. Jeśli poczujesz zapach stęchlizny, może to oznaczać uszkodzenie przez wodę.

  Wniosek

  Na co czekasz? Sprawdź drzwi szafki i przywróć do życia szafki uszkodzone przez wodę. Nie musisz się martwić tym nieznośnym problemem, teraz, gdy wiesz, jak naprawić uszkodzone przez wodę drzwi szafy!