Kiedy maluch może spać pod kocem: podstawowy przewodnik dla rodziców

Jeśli jesteś nowym rodzicem, możesz się zastanawiać, kiedy maluch może spać z kocem. Maluchy mogą spać z kocem po ukończeniu pierwszego roku życia, ale mogą mieć tylko małe kocyki. Koce te mogą służyć jako ich towarzysz podczas snu, ponieważ małe dzieci zaczynają mieć wyobraźnię i mogą się rozpraszać.

Uśpienie malucha może być trudne, zwłaszcza gdy mogą go rozpraszać. Może to sprawić, że będą się dużo ruszać podczas leżenia i mogą się udusić, jeśli otrzymają duży koc do spania.

Kiedy maluch może spać pod kocem: podstawowy przewodnik dla rodziców

Czy małe dzieci mogą się udusić pod kocem?

Dzieci od pierwszego roku życia mają tendencję do przewracania się podczas snu. Mogą również odsunąć koce i poduszki od twarzy.

Małe dzieci mogą nadal być narażone na różne niebezpieczeństwa, nawet jeśli są nieco starsze niż niemowlęta. Nadal potrzebują nadzoru, gdy zostaną wprowadzone do koców i poduszek.

Kluczem do uniknięcia wspomnianego ryzyka jest powstrzymanie się od przepełnienia łóżeczka lub łóżka malucha. Daj im przestrzeń do poruszania się podczas snu, aby zapobiec uduszeniu.

Wytyczne dotyczące bezpieczeństwa, których przestrzegałeś dla swojego noworodka, różnią się od wytycznych dotyczących bezpiecznego snu Twojego malucha. Jednak nadal ważne jest, aby martwić się o ich bezpieczeństwo, zamiast koncentrować się na ich wygodzie.

Maluchy nie potrzebują poduszek, chyba że przeniosły się do łóżka. W przypadku małych dzieci, które nadal śpią w łóżeczkach, zaleca się pozostawienie łóżeczka pustego.

Gdzie dzieci powinny spać?

Maluchy, które właśnie ukończyły jeden rok, a nawet dwuletnie, powinny nadal spać w bezpiecznym łóżeczku. Możesz podarować im lekkie koce i małe pluszaki do towarzystwa.

Unikaj wkładania do łóżeczka przedmiotów ze sznurkami, które mogą zwijać się wokół części ciała malucha, zwłaszcza jego szyi. Sprawdź zabawki swojego malucha pod kątem małych przedmiotów, które mogą przypadkowo połknąć.

Dla małych dzieci, które są wspinaczami, utrzymuj łóżeczko w najniższym położeniu. Jeśli nadal będą się wspinać, rozważ umieszczenie ich w łóżeczku z poręczami dla wsparcia.

Kiedy maluch zacznie chodzić, umieść bramkę w jego drzwiach, aby uchronić go przed upadkiem ze schodów. Sprawdź ich pokój i unikaj umieszczania zbyt wielu zabawek, ponieważ maluch może ich używać jako schodków.

Kiedy małe dzieci mogą używać kocyka?

Zastanów się nad rozwojem swojego dziecka, zanim dasz mu poduszki i koce. Twoje dziecko powinno mieć co najmniej 18 miesięcy i mieć możliwość odsuwania przedmiotów od twarzy.

W przypadku maluchów, które nadal śpią w łóżeczkach, upewnij się, że wkładasz do nich tylko małe przedmioty. To działanie gwarantuje, że nie użyją ich jako schodów i nie ryzykują obrażeń, jeśli wejdą i spadną z łóżeczka.

Maluchy mogą mieć trudności ze snem, jeśli ich łóżeczko lub łóżko ma zbyt wiele zabawek. Unikaj sprawiania, by ich miejsce do spania wyglądało jak miejsce do zabawy.

W przypadku małych dzieci w wieku 12 miesięcy najlepiej jest je monitorować i szukać oznak, że mogą mieć trudności ze snem z kocami. Kiedy dziecko osiągnie 18 miesięcy, nie powinno być problemów z umożliwieniem mu spania z kocem.

Lata małego dziecka

Twoje dziecko powinno mieć co najmniej 35 cali wzrostu, zanim przeniesiesz je do łóżka. Jeśli jeszcze nie osiągnęli tej wysokości, nadal możesz pozwolić im spać w łóżeczku.

Nie stawiaj ich łóżek przy ścianie. Maluchy mają tendencję do przewracania się podczas snu i mogą zostać przygniecione w przestrzeni między łóżkiem a przegrodą, co może spowodować uduszenie.

Do takiej sytuacji przyczyniają się również ciężkie koce. Te nakrycia mogą blokować drogi oddechowe Twojego malucha.

Poradnik bezpiecznego spania dla małych dzieci

1. Wygoda

Maluchy mogą spać w dowolnej pozycji, o ile są wygodne. Nie musisz ich usypiać leżąc na plecach. Pozwól mu znaleźć wygodną dla siebie pozycję do spania.

2. Ochrona

Utrzymywanie łóżeczka malucha w najniższym położeniu utrudni mu wyjście. Unikanie zbyt wielu zabawek w łóżeczku zapobiegnie również układaniu ich w stosy i używaniu ich jako stopni.

3. Tworzenie bezpiecznej przestrzeni

Maluch powinien spać w miejscu, w którym nie ma zagrożeń. Nie kładź przedmiotów ze sznurkami, unikaj wieszania ramek na zdjęcia nad łóżeczkiem oraz umieszczania dużych koców i poduszek. Trzymaj łóżeczko z dala od okien, zasłon, przewodów elektrycznych i żaluzji.

4. Przejście

Przenieś malucha do łóżka malucha, gdy osiągnie wysokość 35 cali. Możesz również rozważyć przeniesienie ich, gdy osiągną wiek trzech. Niektóre maluchy nie chcą przenosić się do łóżka, nawet jeśli mają 2 lub 3 lata i to jest w porządku.

Wniosek

Wraz z wiekiem Twoje dziecko nie jest już zagrożone SIDS. Wiele wskazówek dotyczących bezpiecznego spania dla niemowląt nie miałoby już do nich zastosowania. Nawet jeśli tak jest, nadal musisz wiedzieć, kiedy maluch może spać z kocem.