Jak Salesforce może pomóc w ubezpieczeniu? 7 niesamowitych korzyści!

Pytanie brzmi: jak Salesforce może pomóc ubezpieczeniu? Firmy ubezpieczeniowe stoją przed trudnym zadaniem zarządzania ubezpieczającymi i płatnościami. Brak ustalonej komunikacji i protokołów obsługi klienta może prowadzić do nieefektywności, błędów danych i opóźnień w rozliczaniu roszczeń.

To samo dotyczy zbierania pieniędzy i obsługi roszczeń. Ale znowu Salesforce ma wiele wbudowanych możliwości, które czynią go idealnym wyborem dla firm ubezpieczeniowych.

Jak Salesforce może pomóc w ubezpieczeniu? 7 niesamowitych korzyści!

Na przykład niedawno uruchomili nowy CRM ubezpieczeniowy, aby ułatwić procedury ubezpieczeniowe. W połączeniu z zaawansowanym systemem płatności, CRM Salesforce usprawnia zarządzanie klientami i administrację polityką. Celem tego jest pomoc firmom ubezpieczeniowym w bardziej efektywnym przetwarzaniu płatności.

7 korzyści płynących z korzystania z Salesforce

Istnieje wiele firm ubezpieczeniowych, które muszą wykorzystywać kreatywne techniki, aby zadowolić obecnych klientów, jednocześnie pomagając im pokonać konkurencję. Aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób Salesforce może pomóc firmom ubezpieczeniowym, wymieniliśmy zalety tego oprogramowania. Oto, jak Salesforce może pomóc w ubezpieczeniu:

#1. Ulepszona obsługa klienta

Perfekcyjna obsługa klienta to klucz do przywrócenia lojalności klienta dla firmy ubezpieczeniowej. Salesforce może pomóc we wdrożeniu podobnych technik w działalności firmy. Pomoże to firmom ubezpieczeniowym w uzyskaniu powtarzających się transakcji od ich obecnych klientów. W rezultacie długotrwała wartość marki gwałtownie wzrośnie.

CRM pomoże w ustaleniu priorytetów potrzeb klientów. Możesz także użyć platformy Salesforce do dokumentacji, obsługi klienta, dostępu do danych i łączenia się z odpowiednimi osobami.

Firmy ubezpieczeniowe nie mogą dostarczać spersonalizowanych polis, usług lub roszczeń wszystkim swoim klientom, jeśli nie zostanie to zrobione. Dlatego, aby zapewnić doskonałą obsługę klienta, firmy ubezpieczeniowe muszą stosować integrację oprogramowania CRM.

#2. Pomaga firmom ubezpieczeniowym usprawnić zarządzanie danymi

Wiele danych jest przechowywanych w bazach danych towarzystw ubezpieczeniowych, aby zarządzać nimi z najwyższą precyzją. Muszą również zachować odpowiednią strukturę informacji. Problemem jest wzrost liczby klientów lub klientów. Innymi słowy, korzystanie z rozwiązań Salesforce CRM jest jednym z najlepszych podejść do zarządzania i organizowania danych. Na przykład informacje o klientach, takie jak nazwiska, adresy i numery kart płatniczych, mogą być przechowywane w łatwo dostępnej bazie danych za pomocą oprogramowania.

Każdy, kto potrzebuje informacji, ma do nich dostęp, niezależnie od tego, gdzie się znajduje i z jakiego urządzenia korzysta. Możesz uzyskać dostęp do informacji o kliencie za pośrednictwem komputera stacjonarnego, laptopa, a nawet smartfona. Kiedyś towarzystwa ubezpieczeniowe miały trudności z personalizacją profili konkretnych klientów, ale tak już nie jest. Ponieważ oprogramowanie Salesforce CRM jest zintegrowane, tworzenie profili klientów jest bardzo proste.

Eksperci mogą używać oprogramowania do organizowania rodzajów polis, roszczeń, dokumentów i innych wymagań klientów dotyczących systematycznego przechowywania danych. Oprócz wyżej wymienionych, oprogramowanie CRM może kłaść nacisk na bezpieczeństwo danych klientów. Kompleksowe bezpieczeństwo danych zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi. Jeśli dane zostaną zhakowane, zmodyfikowane lub usunięte, ucierpi procedura i reputacja firmy. Dzięki temu Salesforce CRM będzie odgrywał kluczową rolę w utrzymaniu bezpieczeństwa danych klientów w firmach ubezpieczeniowych.

#3. Łatwiejsze prognozowanie sprzedaży

Firmy ubezpieczeniowe mogą wykorzystywać łącze Salesforce CRM do pobierania danych o sprzedaży ubezpieczeń i tworzenia na ich podstawie modelu. Dzięki temu będą mieli głębsze zrozumienie potrzeb swoich klientów. Mogą również śledzić historię klientów, informacje o profilu i zachowania, aby zwiększyć dokładność prognoz sprzedaży.

#4. Zwiększ lojalność klientów

Każda relacja biznesowa jest niezbędna, a CRM dla sektora ubezpieczeniowego może pomóc wzmocnić takie relacje. CRM do sprzedaży ubezpieczeń z pewnością pomoże firmie w wykorzystaniu nadarzających się okazji. Mogą śledzić swoje kontakty do potencjalnych klientów i planować przypomnienia o spotkaniach na koniec.

#5. Popraw interakcję z klientem

Firmy ubezpieczeniowe wykorzystują oprogramowanie Salesforce CRM do zwiększenia interakcji z klientami, które wchodzą w interakcję z pocztą e-mail i serwisami społecznościowymi. Ponadto łączenie się z klientami lub klientami będzie szybsze ze względu na różne opcje łączności oferowane przez oprogramowanie Salesforce CRM.

W rezultacie ta interakcja będzie bardziej osobista, umożliwiając im udzielanie odpowiedzi dostosowanych do ich unikalnych wymagań. W branży ubezpieczeniowej panuje duża konkurencja. Lepszy sposób łączenia się z klientami może pomóc firmom wyprzedzić konkurencję.

#6. Łatwość zbierania i porządkowania informacji

Salesforce umożliwia szybkie, samoobsługowe zbieranie informacji i onboarding dla klientów. Dzięki temu zmniejsza się liczba błędów wprowadzania danych, a klienci doceniają wygodę samoobsługi, ponieważ pozwala to zaoszczędzić czas. Ponadto wszystkie przesłane dane są natychmiast zapisywane w Salesforce, dzięki czemu mogą je przeszukiwać wszyscy w firmie. Cóż, możesz przeczytać, jaki jest główny cel ubezpieczenia.

#7. Lepiej zrozum klienta

Im lepiej przedstawiciele handlowi i serwisowi zrozumieją klientów, tym lepiej będą mogli im służyć. Dane posiadacza polisy, historia płatności i dane kontaktowe mogą być przechowywane w jednym miejscu za pomocą Salesforce. Dane te są dostępne dla każdego w firmie, dzięki czemu pracownicy mają w jednym miejscu informacje, których potrzebują w kontaktach z obecnymi lub potencjalnymi klientami. Informuje również agentów o ważnych wydarzeniach życiowych klienta, pozwalając im na dokonanie dodatkowej sprzedaży z wykorzystaniem wiedzy. Oto przegląd informacji o klientach.

To okładka!

W tym artykule omówiono, w jaki sposób Salesforce może pomóc ubezpieczeniu. Wyjaśnia, dlaczego to oprogramowanie jest istotne lub korzystne dla branży ubezpieczeniowej, ponieważ dociera do większej liczby klientów i zwiększa sprzedaż w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Ponadto służy to nadążaniu za obecnym modelem biznesowym, aby wyprzedzić konkurencję. Pomocne może być przeczytanie powiązanych artykułów; zrozumieć, jak uzyskać fałszywe ubezpieczenie i co to jest ubezpieczenie zdrowotne stop loss.