Ile płacisz za ubezpieczenie samochodu? 5 najlepszych wskazówek, jak zaoszczędzić!

Ile płacisz za ubezpieczenie samochodu? To zależy, moi przyjaciele, ale to około 2000 dolarów. W każdym razie koszt może zależeć od wielu czynników; dowiesz się więcej o tych rzeczach, gdy będziesz czytać dalej.

Finansowo musisz być chroniony za kierownicą ubezpieczeniem pojazdu. Niezależnie od tego, czy masz tylko podstawowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, czy pełne ubezpieczenie pojazdu, ważne jest, aby uzyskać najtańszą dostępną cenę.

Ile płacisz za ubezpieczenie samochodu? 5 najlepszych wskazówek

Szukasz sposobu na zaoszczędzenie pieniędzy na ubezpieczenie samochodu? Nie martwcie się, moi przyjaciele, ponieważ znajdziemy jedne z najlepszych rozwiązań, które możecie wypróbować. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie samochodu

Koszty ubezpieczenia samochodu różnią się w zależności od statusu kierowcy, wybranej firmy ubezpieczeniowej i rodzaju ubezpieczenia. Ale możesz zaoszczędzić pieniądze, jeśli wiesz, ile przeciętny kierowca wydaje na ubezpieczenie samochodu.

W 2018 r. przeciętny konsument wydał 1190 USD na ubezpieczenie samochodu na podstawie najnowszych dostępnych statystyk National Insurance Commissioners Association (NAIC). Według danych NAIC w latach 2014-2018 koszty ubezpieczenia samochodu wzrosły o 30%, podczas gdy liczba pojazdów objętych ubezpieczeniem wzrosła tylko o 7 proc.

Według AAA w 2020 r. średnia stawka ubezpieczenia samochodu dla nowych samochodów wyniesie 1202 USD rocznie. Liczby są identyczne, co oznacza, że ​​będziesz potrzebować 100 dolarów miesięcznie, aby kupić nowy samochód w ramach ubezpieczenia pojazdu. Podczas gdy niektóre czynniki, takie jak historia prowadzenia pojazdu, wpływają na ceny ubezpieczenia pojazdów, inne, takie jak ustawodawstwo stanowe i wskaźniki wypadków, również mogą mieć na to wpływ.

Jak zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie samochodu możemy uratować na wiele sposobów. Gdy już wiesz, ile masz ubezpieczenia samochodowego, możesz zastosować niektóre lub wszystkie z tych strategii, których nauczę Cię poniżej:

#1. Korzystaj ze zniżek na wiele pojazdów

Jeśli szukasz wyceny w firmie ubezpieczeniowej samochodu, możesz otrzymać wyższą stawkę za pojazd niż wtedy, gdy prosisz o ubezpieczenie wielu kierowców lub pojazdów. Firmy ubezpieczeniowe złożą Ci ofertę hurtową, ponieważ chcą Twojej firmy. Na pewno są gotowi dać ci dużo na określonych warunkach, pod warunkiem, że przyniesiesz dla nich dodatkowe pieniądze.

Skontaktuj się ze swoim agentem ubezpieczeniowym, aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się. Większość kierowców musi mieszkać w tym samym domu i być powiązana więzami krwi lub małżeństwem. Może również obowiązywać zniżka dla dwóch niespokrewnionych osób, chociaż zwykle muszą być wspólnie właścicielami pojazdu.

Jeśli jesteś nastolatkiem, powinieneś spodziewać się wyższej stawki ubezpieczenia. Możesz uzyskać znaczną zniżkę studencką na ubezpieczenie Twoich dzieci, które zazwyczaj trwa do 25 roku życia. Ale wtedy jest to możliwe tylko wtedy, gdy mają średnią B lub wyższą lub jeśli znajdują się w najlepszych 20 procentach w klasie. Ta redukcja może wynosić od 1 do 39 procent. Więc upewnij się, że twój agent ubezpieczeniowy ma dowody, że twoja nastoletnia córka jest doskonałą uczennicą.

Ponadto niektóre firmy ubezpieczeniowe mogą udzielić zniżki, jeśli obowiązują dodatkowe polisy ubezpieczeniowe, takie jak ubezpieczenie domu. Na przykład Allstate zapewnia 10% zniżki na ubezpieczenie samochodu i 25% zniżki na polisę ubezpieczeniową domów przy wspólnym zakupie. Oto, co się stanie, jeśli nie zapłacisz za ubezpieczenie samochodu.

#2. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na drogę

Inaczej mówiąc, bądź uważnym kierowcą. Powinno to być oczywiste, ale ważne jest, aby wzmocnić je tak bardzo, jak to możliwe w tym dniu zwiększonego rozproszenia w samochodzie. Im jesteś ostrożny, tym mniej wypadków lub naruszeń ruchu doświadczysz; te zdarzenia, które zwiększą ceny ubezpieczenia. Podróżni zapewniają bezpieczne zniżki dla kierowców w wysokości od 10% do 23%, w zależności od historii jazdy. Za nieznajome kierowcy otrzymują punkty za wykroczenia związane z przeprowadzką, co może skutkować wyższymi cenami ubezpieczenia.

#3. Zarejestruj się do jazdy defensywnej

Klienci, którzy ukończą kurs, mogą uzyskać zniżkę od swojego ubezpieczyciela. Prowadzenie w obronie, zapobieganie wypadkom i inne szkolenia mogą pomóc kierowcom zmniejszyć liczbę punktów prawa jazdy.

Przed zarejestrowaniem się na zajęcia upewnij się, że sprawdziłeś u swojego agenta lub ubezpieczyciela tę zniżkę. W końcu praca i koszty kursu muszą skutkować niewystarczającymi oszczędnościami ubezpieczeniowymi. Konieczne jest również, aby kierowca zarejestrował się na oficjalny kurs. Każdy kraj ma swój własny zestaw zasad dla zatwierdzonych klas jazdy defensywnej.

#4. Kupuj, aby uzyskać lepsze cele ubezpieczenia pojazdu

Jeżeli roczny koszt Twojego ubezpieczenia jest do odnowienia, przejrzyj i poszukaj ofert z kilku firm. Ponadto, jeśli jest niższa stawka, prawdopodobnie sensowne będzie uzyskanie rocznych prognoz od innych firm.

Pamiętaj, że tanie nie zawsze jest dobre, a najniższa firma nie zawsze jest najlepszą alternatywą. Muszą bowiem brać pod uwagę również zdolność kredytową ubezpieczyciela. W końcu, jeśli korporacji nie stać na wypłatę roszczenia, jaki jest cel ochrony ubezpieczeniowej?

Rozważ skorzystanie z witryny internetowej, która ocenia siłę finansową firm ubezpieczeniowych, aby zbadać danego ubezpieczyciela. Siła finansowa twojego ubezpieczyciela jest kluczowa, ale upewnij się, że rozumiesz, co obejmuje twoja polisa. Na przykład im mniej kilometrów przejeżdżasz każdego roku, tym niższa stawka ubezpieczenia, więc zapytaj firmę o mile. Cóż, możesz chcieć dowiedzieć się, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla Camaro.

#5. Korzystanie z transportu publicznego

Zwykle, kiedy rejestrujesz się do ubezpieczenia, dostawca zaczyna od kwestionariusza. Jednym z pytań, które zadajesz, może być to, ile mil rocznie przejeżdżasz swoim ubezpieczonym samochodem. Kiedy podróżujesz trzy godziny jazdy, twoje ceny ubezpieczenia są zwykle wyższe niż w przypadku codziennej jazdy milę.

Jeśli to możliwe, korzystaj z transportu publicznego, aby zminimalizować liczbę mil, pamiętaj, że często będziesz musiał zmniejszyć swoje mile, zanim uzyskasz zniżkę. Zapytaj swoją firmę ubezpieczeniową o różne odległości od organizacji, aby zagwarantować, że Twoje wysiłki nie zostaną wykorzystane. Zapytaj również swojego dostawcę usług, ile kilometrów przejedziesz, ponieważ większość z was może otrzymać lepszą składkę ubezpieczeniową.

To okładka!

Ubezpieczenia samochodowe będą prawdopodobnie nadal rosły w przyszłych cenach. Możesz jednak wiele zrobić, aby zmniejszyć żądło. Te wskaźniki powinny pomóc w rozpoczęciu pracy. Pamiętaj też, że powinieneś porównać najlepszych ubezpieczycieli pod względem zakresu i ceny. Teraz już wiesz, ile płacisz za ubezpieczenie samochodu. Możesz przeczytać, ile kosztuje ubezpieczenie Nissana GTR.