Jak odblokować maszynę do szycia: 3 proste poprawki

Jeśli chcesz wiedzieć, jak odmrozić maszynę do szycia, istnieją trzy rozwiązania. Nauczymy Cię, co sprawdzić i jaka jest najczęstsza przyczyna zamarzniętej maszyny do szycia. Naprawimy również zaciętą maszynę do szycia, w której rozwiązania nie są tak skomplikowane jak trzy.

Ale zanim przejdziesz dalej, przeczytaj, jak skonfigurować maszynę do szycia. Pomoże Ci to uniknąć takich problemów, jeśli zrozumiesz prawidłowe użytkowanie maszyny.

Jak odblokować maszynę do szycia: 3 proste poprawki

Jak naprawić maszynę do szycia, która się nie rusza?

Wyczyść maszynę do szycia

Najczęstszą przyczyną zawieszania się maszyny do szycia są zanieczyszczenia i gromadzenie się kłaczków. Przyzwyczaj się do dokładnego sprawdzania maszyny do szycia i usuwania nici, kurzu, gruzu i kłaczków, które utknęły w pęknięciach i szczelinach. Po prostu bądź delikatny podczas szczotkowania niektórych obszarów maszyny do szycia, ponieważ możesz przypadkowo usunąć niektóre części podczas tego procesu.

Jeśli masz do czynienia z skrystalizowanymi zanieczyszczeniami, łatwym sposobem na ich usunięcie jest użycie sprężarki powietrza. Następnie możesz nasmarować i przetestować maszynę do szycia, jeśli znów się poruszy. Oto poradnik, jak olejować maszynę do szycia, jeśli jeszcze jej nie znasz.

Sprawdź szpulkę

Dlaczego moja maszyna do szycia utknęła, nawet jeśli jest czysta? Innym sposobem na odblokowanie maszyny do szycia jest sprawdzenie obszaru szpulki. Wystarczy go wyjąć, łącznie z zespołem nośnym i hakiem.

Następnie spróbuj obrócić koło maszyny do szycia, ponieważ jeśli tak, musisz wyczyścić usunięte części. Przydatną wskazówką jest również sprawdzenie wszystkich części maszyny do szycia, które wiążą. Następnie możesz zwrócić szpulkę i inne usunięte kawałki.

Jeśli masz konkretny model maszyny do szycia, taki jak Brother, możesz sprawdzić, jak używać maszyny do szycia Brother, aby zapoznać się z szpulką i innymi częściami.

Sprawdź części metalowe

Załóżmy, że Twoja maszyna do szycia nadal jest zamrożona po sprawdzeniu szpulki i wyczyszczeniu całego zespołu. W takim przypadku musisz sprawdzić inne obszary, takie jak mechanizmy napędowe, koła pasowe i napinacze. Wystarczy je wyczyścić, ponieważ są to obszary maszyny do szycia z metalowymi częściami, które ocierają się o siebie.

Dlatego z czasem są również podatne na zbieranie brudu i kłaczków. Zwróć uwagę, że olejowanie maszyny do szycia oznacza, że ​​musisz również usunąć stary tłuszcz, który może się z czasem nagromadzić. Aby poznać prawidłowe metody czyszczenia, należy zapoznać się z instrukcją obsługi maszyny do szycia, ponieważ trudniejsze zanieczyszczenia i części mogą wymagać rozpuszczalników, a nawet ciepła.

Jak naprawić zakleszczoną maszynę do szycia?

Twoja maszyna do szycia może się zaciąć i zablokować, ale naprawa jest prosta. Nie musisz czyścić ani sprawdzać różnych obszarów, aby go przywrócić, ale zamiast tego oto, co możesz zrobić, aby odblokować maszynę do szycia:

Wytnij wątki

Maszyna do szycia może się zaciąć z powodu nici. Aby to naprawić, wyłącz maszynę do szycia i podnieś igłę z materiału. Następnie znajdź nić i odetnij ją przed oderwaniem lub odetnij nitki, jeśli nie możesz ich wyciągnąć.

Złóż maszynę do szycia

Maszyna do szycia nie powinna już zacinać się po obcięciu nici, ale jeśli nadal jest zakleszczona, wypróbuj obszar bębenka. Nić na szpulce mogła się zaplątać lub źle ułożyć. Popraw i ponownie zamontuj szpulkę maszyny do szycia, która nie powinna się już zacinać.

Co powoduje, że maszyna do szycia blokuje się?

Ogólnie rzecz biorąc, słaba konserwacja jest głównym powodem blokowania maszyny do szycia. Ponadto maszyna do szycia może zamarznąć, jeśli z czasem zbierze kurz, brud i kłaczki. Mogą nawet skrystalizować i stać się trudniejsze do usunięcia.

Ale oprócz zaniedbania, twoja maszyna do szycia może się również zaciąć, jeśli wystąpią problemy z jej częściami. Na przykład zespół szpulki i haczyka może być zepsuty lub inne elementy ocierają się o siebie. Dlatego musisz dokładnie sprawdzić swoją maszynę, zanim zrobisz cokolwiek, aby spróbować ją naprawić.

Dlaczego nie mogę obrócić koła na mojej maszynie do szycia?

Jeśli nie możesz obrócić koła maszyny do szycia, nawet jeśli jest ona czysta i wolna od zanieczyszczeń, problemem może być naprężenie górnej nici. Splątane nici pod tkaniną można nie tylko naprawić za pomocą szpulki, ponieważ ten problem, który blokuje koło maszyny do szycia, można również rozwiązać poprzez ponowne nawleczenie igły.

Dlaczego moja igła do szycia utknęła?

Najczęstszym powodem zablokowania igły do ​​szycia jest niewłaściwa instalacja. Zawsze sprawdzaj, czy włożyłeś go poprawnie, co oznacza, że ​​kierunek jest prawidłowy, a także włożyłeś go do końca.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Aby przypomnieć, jak odmrozić maszynę do szycia, wystarczy ją dokładnie wyczyścić, sprawdzić szpulkę, a następnie metalowe części. Zacięte maszyny do szycia mogą również pochodzić z nici, które trzeba odciąć.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik rozwiązał Twój problem, ale jeśli masz konkretną markę, taką jak Pfaff, możesz skorzystać z wiedzy, jak serwisować maszynę do szycia Pfaff, ponieważ niektórzy ludzie posiadają starsze modele.