Ile kosztuje EKG bez ubezpieczenia? 3 niesamowite fakty, których nie znałeś!

Masz zamiar zapłacić za EKG, ale nagle przypomniałeś sobie, że nie jesteś ubezpieczony i zastanawiałeś się, „ile kosztuje EKG bez ubezpieczenia?” Jeśli nie jesteś ubezpieczony, przybliżone opłaty, które zamierzasz zapłacić, wynoszą około 3000 USD. Cena jest wyższa niż w przypadku ubezpieczenia, ponieważ musisz zapłacić całkowity koszt, w tym EKG i opłatę za wizytę.

Jednak kwota około 3000 USD może się różnić w zależności od placówki, w której masz przystąpić do testu. Ale czym jest EKG?

Ile kosztuje EKG bez ubezpieczenia? 3 niesamowite fakty

EKG to akronim oznaczający elektrokardiogram, którego lekarze i pracownicy służby zdrowia używają do sprawdzania wszelkich oznak choroby serca lub wszelkich działań niepożądanych spowodowanych przez leki. Mierzy sygnały elektryczne serca, które mogą wskazywać, czy występują jakiekolwiek problemy z sercem.

Choć jest to pomocne, może być kosztowne, ponieważ cena tego testu waha się od średnio 500 do 3000 USD. Ogólnie rzecz biorąc, średni koszt EKG bez ubezpieczenia wyniósłby 1500 USD. To może się nadal różnić w zależności od różnych czynników. Czytaj dalej, aby odkryć trzy fakty dotyczące opłat za EKG.

Koszt EKG bez ubezpieczenia

Opłaty za EKG mogą być kosztowne, ale jeśli może wykryć jakiekolwiek nieprawidłowości w twoim sercu i dać wiedzę o twoim sercu, która może cię wyleczyć, to jest warte swojej ceny. Jednak koszt EKG bez ubezpieczenia może być wyższy niż oczekujesz. W związku z tym, oto fakty, ile kosztuje EKG bez ubezpieczenia.

Fakt #1. Opłaty za test i analizę EKG

Zalecany przez lekarzy test EKG dzieli się zwykle na dwie części: badanie i analizę. Podczas badania lekarze umieszczają elektrody na różnych obszarach ciała, takich jak klatka piersiowa, nogi i ramiona. Gdy pacjent leży płasko na łóżku, komputer rejestruje wysyłane impulsy elektryczne i tworzy wykresy na podstawie tych sygnałów. Badanie trwa około dziesięciu minut, a jego koszt może się różnić w zależności od lokalizacji placówki, w której wykonywałeś test i czy jesteś ubezpieczony.

W przypadku opłat za test EKG średnia kwota może wynosić od 500 do 3000 USD. Niektóre placówki oferują zniżkę dla pacjentów bez ubezpieczenia zdrowotnego, ale należy się do niej zakwalifikować. Co więcej, pacjent może spodziewać się kwoty około 1500 USD. Przy tak szerokim zakresie opłat testowych zalecamy wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego, które pokryje do 80 do 100 procent twoich wydatków.

Pamiętaj, że opłaty mogą się różnić w zależności od lokalizacji placówki i typu, w którym wziąłeś udział w teście.

Na przykład kliniki znajdujące się na obszarach miejskich pobierają wyższe opłaty niż te na obszarach wiejskich. Wreszcie niektóre placówki służby zdrowia pobierają od pacjentów dodatkową opłatę za wyniki badań. Jeśli więc nie jesteś ubezpieczony, musisz przygotować sporą sumę pieniędzy na pokrycie wydatków.

Fakt #2. Opłaty za konsultacje

Specjaliści medyczni czasami pobierają od swoich pacjentów opłatę konsultacyjną. Koszt ich konsultacji zależy od rodzaju pracy i placówki, w której pracują. Kiedy konsultujesz się z prywatnym lekarzem w prywatnym szpitalu, z wyjątkiem tego, że opłaty byłyby wyższe w porównaniu z pracownikami publicznej służby zdrowia w placówkach rządowych. Bez ubezpieczenia opłata za wizytę pobierana przez lekarzy wynosiłaby od 300 do 600 dolarów.

Fakt #3. Lokalizacja i rodzaj obiektu

Jak wspomnieliśmy wcześniej, opłaty za EKG bez ubezpieczenia będą się różnić w zależności od różnych czynników. Lokalizacja i rodzaj placówki, w której zamierzasz przeprowadzić badanie EKG, są jednym z istotnych czynników, które mogą wpłynąć na Twoje opłaty. Jeśli placówka znajduje się w gminie wiejskiej i jest wspierana przez rząd, można oczekiwać, że koszt może być niski.

Z drugiej strony, jeśli placówka znajduje się na obszarze miejskim, ale jest wspierana przez rząd, opłata za wykonanie badania EKG i analizy byłaby wyższa niż w przypadku szpitala publicznego na wsi. Dodatkowo, najbardziej zwiększony koszt jest zwykle w prywatnych klinikach na obszarach miejskich, z kwotą do 3000 USD. Pamiętaj też, że nie każda placówka ma taki sam zakres opłat za wykonanie elektrokardiogramu i wyniki.

Ponadto niektóre szpitale oferują zniżki do 35% dla nieubezpieczonych pacjentów. Pacjent musi mieć pewne wymagania niezbędne do kwalifikacji do programu pomocy finansowej. Ponadto szkolne programy lekkoatletyczne oferują zniżki dla uczniów, którzy muszą sprawdzić stan swojego serca.

Na szczęście wiele organizacji może pomóc w opłaceniu rachunków medycznych i zapewnić zniżki nieubezpieczonym pacjentom, więc warto je sprawdzić.

Wniosek

I to są trzy fakty, ile kosztuje EKG bez ubezpieczenia. Opłacanie opłat za EKG bez ubezpieczenia może być kosztowne, dlatego zachęcamy do jak najszybszego wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego. Dzięki ubezpieczeniu możesz uzyskać 80 do 100 procent zniżki na opłaty za badanie i analizę EKG i zapłacić tylko za opłaty za konsultacje. Należy pamiętać, że ubezpieczony nie będzie się zbytnio stresował kosztami leczenia i badań.