Do kogo ubezpieczyciela zadzwonić po wypadku? 3 najlepsze powody!

Wiele rzeczy przechodzi ci przez głowę, w tym do której firmy ubezpieczeniowej dzwonić po wypadku. Nawet jeśli radzenie sobie z tym, co się stało, jest trudne, zrozumienie, co dalej, może różnić się między sukcesem a porażką. Naturalne jest pytanie, czy powinieneś natychmiast zadzwonić do swojego ubezpieczyciela, jeśli ktoś uderzy w Twój samochód.

Aby rozpocząć, skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem samochodu po upewnieniu się, że wszyscy są w porządku i po rozmowie z władzami.

Do kogo ubezpieczyciela zadzwonić po wypadku? 3 najlepsze powody!

Istnieje kilka powodów, aby zadzwonić do firmy ubezpieczeniowej po wypadku, nawet jeśli nie ponosisz winy. Podjęcie tego kroku pomoże ci powiązać twoje przyszłe roszczenie z zamierzonym zdarzeniem. Dzięki tej metodzie Twoje roszczenie przejdzie znacznie szybciej, ponieważ będziesz w stanie szczegółowo opisać sytuację i natychmiast ją rozpocząć.

Wady dzwonienia do firmy ubezpieczeniowej drugiego kierowcy

Skontaktowanie się z firmą ubezpieczeniową drugiego kierowcy jest często złym pomysłem. Dzieje się tak dlatego, że ich firma ubezpieczeniowa jest bardziej zainteresowana utrzymaniem niskich składek niż pokryciem pełnych kosztów wypadku, który był ich winą. Oto niektóre wady rozmowy z firmą ubezpieczeniową strony przeciwnej:

#1. Wykorzystywanie swoich wad na swoją korzyść

Firma ubezpieczeniowa strony przeciwnej może wykorzystać wszystko, co powiesz, aby zakwestionować twoją wersję wydarzeń i wykorzystać to na swoją korzyść, aby zapłacili mniej lub nie wypłacili żadnych roszczeń.

#2. Przekupstwo

Wypłata ryczałtowa od firmy ubezpieczeniowej może być dobrym sposobem na rozwiązanie sporu bez konieczności przechodzenia przez kłopoty z udowodnieniem swojej winy. Nie komunikuj się z firmą ubezpieczeniową drugiej strony, chyba że jest to absolutnie konieczne.

Jeśli inny kierowca nie chce lub nie może zadzwonić do swojego ubezpieczyciela, powinieneś zrobić to samo i wyjaśnić sprawę swojemu ubezpieczycielowi. Jeśli zostałeś ranny w wypadku spowodowanym przez kierowcę objętego ubezpieczeniem lub nieubezpieczonego, twoje pełne ubezpieczenie samochodu powinno pokryć wydatki, które możesz ponieść w sądzie.

Powody, dla których powinieneś najpierw zadzwonić do swojego ubezpieczyciela

Do kogo ubezpieczyciela zadzwonić po wypadku? Po wypadku rzeczy często się dezorganizują. Możesz nie mieć pojęcia, kto jest winien pomyłki. Jeśli jednak uczestniczysz w wypadku, nigdy nie powinieneś uznawać winy za to, co się stało. Twój ubezpieczyciel powinien wiedzieć tak szybko, jak to możliwe, niezależnie od tego, kto jest To rozsądne za nieszczęście.

#1. Niepewność tego, co powie druga firma ubezpieczeniowa

Koszty naprawy Twojego pojazdu zostaną zwrócone, jeśli skontaktujesz się z firmą ubezpieczeniową i złożysz wniosek o odszkodowanie. Lekkomyślne osoby, które powodują wypadek, muszą zgłosić roszczenie do własnej firmy ubezpieczeniowej, aby pokryć koszty naprawy samochodu. Wszystkie samochody są prawnie zobowiązane do posiadania podstawowego ubezpieczenia OC, które o to dba.

Ubezpieczyciel drugiego kierowcy jest prawnie zobowiązany do skontaktowania się z Tobą, ale nie ma sposobu, aby stwierdzić, czy to zrobi, czy nie. Oznacza to, że możesz mieć znacznie większe kłopoty niż przed wypadkiem. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z firmą ubezpieczeniową w tym scenariuszu. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu, czytając jeden o tym, co oznacza w toku roszczenia ubezpieczeniowego.

#2. Twoja firma ubezpieczeniowa może być w stanie zapewnić większą pomoc

Bardziej prawdopodobne jest, że zaufasz ubezpieczycielowi niż nowemu. Po kolizji porozmawiaj ze swoim ubezpieczycielem. Czy Twój samochód może zostać naprawiony wcześniej niż oczekiwano. Tak długo, jak masz ubezpieczenie od kolizji i zgłosisz roszczenie, firma ubezpieczeniowa zapłaci za naprawę, pomniejszoną o Twój udział własny, niezależnie od tego, kto jest winny.

Firma pokryje koszty wynajmu samochodu, jeśli Twoja polisa ubezpieczeniowa lub ubezpieczenie od kolizji obejmuje pokrycie kosztów wynajmu. Zwrot kosztów podlegających odliczeniu powinien być możliwy, jeśli zostanie ustalone, że nie ponosisz winy w wypadku, a Twoja firma ubezpieczeniowa posiada dane ubezpieczenia drugiego kierowcy.

Pomoc drogowa i inne opcjonalne ubezpieczenia, takie jak te, mogą się przydać w razie wypadku. Możesz dodać pomoc drogową za dodatkową opłatą, która obejmuje usługi takie jak holowanie do pobliskiego warsztatu. Należy pamiętać, że te dodatkowe ubezpieczenia nie będą dostępne po wystąpieniu straty.

#3. I tak masz zgłosić roszczenie

Nawet jeśli wina leży po stronie drugiego kierowcy, możesz zostać poproszony o skontaktowanie się z firmą ubezpieczeniową i złożenie roszczenia ubezpieczeniowego, jeśli drugi kierowca nie posiadał ubezpieczenia. Chociaż jest to legalne w każdym stanie, niektórzy kierowcy decydują się na rezygnację z ubezpieczenia. W rezultacie prawdopodobieństwo winy w wypadku wzrasta dramatycznie u ludzi, którzy jeżdżą niedbale.

Inni kierowcy mogą być objęci minimalnymi przepisami stanowymi tylko wtedy, gdy są winni wypadku. Twoje wydatki na naprawę lub koszty leczenia mogą spowodować przekroczenie maksymalnego limitu. Nawet jeśli ubezpieczenie drugiej strony pokryje koszty naprawy i leczenia, będziesz odpowiedzialny za różnicę.

Pozostałe 2000 USD kosztów naprawy spadnie na Twoje barki, jeśli Twój samochód będzie wymagał 7000 USD na naprawę, ale polisa ubezpieczeniowa drugiego kierowcy pokrywa tylko 5000 USD tego całkowitego kosztu.

Wniosek

Teraz wiesz, do którego towarzystwa ubezpieczeniowego zadzwonić po wypadku i to jest twoje, ponieważ są pewne wady, jeśli zadzwonisz do towarzystwa ubezpieczeniowego drugiej strony. Zawsze pamiętaj o wszystkich wskazówkach zawartych w tym artykule, które mogą Ci pomóc. Z drugiej strony możesz chcieć dowiedzieć się, jakie jest zobowiązanie do ubezpieczenia tIt.