Dlaczego wojsko nie może uzyskać ubezpieczenia luki? Niesamowite fakty dotyczące ubezpieczenia luki!

Wielu jest ciekawych, dlaczego wojsko nie może uzyskać ubezpieczenia od luk. Niestety, uchwalono kilka zmian w ustawie o pożyczkach wojskowych, aby uniemożliwić członkom wojskowym i osobom pozostającym na ich utrzymaniu uzyskanie niektórych usług kredytowych; jednym z nich jest ubezpieczenie luki. Ale te poprawki są uchylone, więc możesz uzyskać ubezpieczenie od luki.

Więc w przypadku, gdy dealer ubezpieczeniowy powiedział ci, że nie możesz tego zapewnić, możliwe jest, że nie jest jeszcze świadomy zmian. Możesz również sprawdzić swojego obecnego ubezpieczyciela samochodu, ponieważ większość z nich oferuje pokrycie luk wraz z polisami ubezpieczeniowymi.

Dlaczego wojsko nie może uzyskać ubezpieczenia luki? Niesamowite fakty dotyczące ubezpieczenia luki!

Musisz zrozumieć, jaki masz zasięg. Większość ludzi myśli, że jeśli zrezygnujesz z ubezpieczenia i ulegniesz wypadkowi, ubezpieczyciel wymieni samochód, gdy zostanie on zsumowany. Ale to nie zawsze tak działa. Jest o wiele więcej rzeczy, które powinieneś wiedzieć na ten temat; po prostu czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Co to jest ubezpieczenie luki?

Dlaczego więc wojsko nie może uzyskać ubezpieczenia od luk? To dlatego, że ubezpieczenie luki jest konieczne tylko w następujących przypadkach:

  • Przy leasingu samochodu
  • Wprowadzenie ujemnego kapitału własnego, aby uzyskać nowy pojazd
  • Jeśli masz okres finansowania dłuższy niż 5 lat
  • Zapłaciłeś zero lub minimalną zaliczkę

Pamiętaj, że nowy samochód, który kupisz, zacznie się amortyzować, gdy tylko nim pojedziesz. Średnio amortyzacja nowego samochodu wynosi około 20% w ciągu pierwszego roku jego posiadania. Dzieje się tak, ponieważ większość ludzi nie tylko kupuje nowy samochód, ale przede wszystkim płaci za emocje związane z jego jazdą. Na przykład, jeśli kupisz zupełnie nowy pick-up. Możesz także ulepszyć niektóre jego części, aby lepiej pasowały do ​​przygód, które masz na myśli.

Może to obejmować między innymi umieszczanie nowych amortyzatorów, świateł. Teraz pieniądze, które zainwestowałeś w swój pojazd, są jeszcze większe. Ale później zostaniesz powiadomiony o zleceniu przelewu. Kiedy tak się stanie, musisz przenieść się z rodziną do nowej lokalizacji, do której jesteś przydzielony.

Być może podczas transportu twojego nowego pojazdu do innej części kraju zdarzył się wypadek i twój nowy pojazd został zniszczony. Jeśli kupisz tę ciężarówkę poprzez finansowanie i wpłacisz tylko niewielką kwotę, Twój ładunek będzie wyższy niż wartość rynkowa pojazdu.

Innymi słowy, zostaniesz z saldem, które nadal jesteś winien za zsumowaną ciężarówkę. Ponadto zakupione akcesoria, światła, opony, wydech i felgi nie są częścią rzeczywistej wartości pieniężnej pojazdu.

Większość polis ubezpieczeniowych pokrywa tylko ACV pojazdu. Jest to rzeczywisty koszt, jaki musisz zapłacić za nowy samochód, pomniejszony o jego wiek, stan fizyczny, przebieg i inne czynniki, gdy samochód jest objęty ubezpieczeniem. To znaczy, możesz skończyć z ogromną ilością zaległego salda dla ciężarówki, której już nie możesz prowadzić. W takim przypadku ważne jest ubezpieczenie luki. Kiedy mówimy o ubezpieczeniu luki, jest to dodatkowa ochrona, którą można dodać do ich polisy ubezpieczeniowej.

Może to obejmować saldo leasingu lub pożyczki, jeśli pojazd został zgubiony, skradziony lub zniszczony. Jeśli jednak ubezpieczyciel pokrywa tylko na podstawie ACV samochodu, nadal musisz zapłacić za pozostałe saldo. Na przykład, jeśli twoje saldo wynosi około 60 dolarów, a ubezpieczyciel pokryje 50 dolarów, jesteś zobowiązany do zapłaty różnicy. Ponadto ochrona ubezpieczenia luki nie obejmuje żadnych wydatków ani opłat związanych z leasingiem lub pożyczką oraz nadmiernymi przebiegami i niezapłaconymi opłatami finansowymi.

Kiedy ubezpieczenie luki jest najbardziej potrzebne?

Ważne jest, aby mieć ubezpieczenie luki w miejscu w początkowym roku posiadania nowego pojazdu. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy wartość pieniężna pojazdu jest mniejsza niż kwota finansowana pożyczką. Ale gdy zbliżasz się do końca okresu finansowania, posiadanie ubezpieczenia luki staje się mniej ważne. Dzieje się tak dlatego, że kwota sfinansowana pożyczką zrównała się już z wartością pojazdu.

Możesz usunąć pokrycie luki z polisy ubezpieczeniowej w dowolnym momencie, gdy uznasz, że nie jest już konieczne. Jednak konkretne warunki najmu wymagają ubezpieczenia luki. Każdy okres najmu będzie zawierał szczegółowe informacje dotyczące wymaganego pokrycia.

To okładka!

Powód, dla którego wojsko nie może wcześniej uzyskać ubezpieczenia luki, wynika ze zmian wprowadzonych w ustawie o pożyczkach wojskowych. Ale te poprawki zostały już uchylone, więc członkowie służby wojskowej mogą już uzyskać tego typu ubezpieczenie.

Pamiętaj tylko, że ubezpieczenie luki nie zastąpi pełnego i kolizyjnego ubezpieczenia. To kolejna ochrona, która jest wymagana prawnie w wielu stanach, jeśli wynajmujesz lub finansujesz pojazd. Ubezpieczenie luki to kolejna ochrona, którą możesz nabyć lub nie.

Jeśli płacisz za pojazd gotówką, ubezpieczenie luki nie jest potrzebne. To samo dotyczy sytuacji, gdy zaliczka przekracza 50 procent salda pojazdu, niezależnie od warunków.