Dlaczego implanty dentystyczne nie są objęte ubezpieczeniem? 2 najlepsze powody dlaczego!

Zastanawiasz się również, dlaczego implanty dentystyczne nie są objęte ubezpieczeniem? Jeśli chodzi o oszczędzanie pieniędzy, firmy ubezpieczeniowe zawsze zwracają uwagę. Firmy ubezpieczeniowe są najprawdopodobniej w biznesie zarabiać, a nie dbać o zdrowie ludzi. Implanty dentystyczne są drogie, szczególnie jeśli potrzebujesz ich dużo.

Problemy z ubezpieczeniem stomatologicznym były dyskutowane od jakiegoś czasu, w tym dlaczego może nie być najlepszym wyborem dla Ciebie i jak ekonomia koncertów może sprawić, że stanie się przestarzałe.

Dlaczego implanty dentystyczne nie są objęte ubezpieczeniem? 2 najlepsze powody dlaczego!

Z drugiej strony implanty dentystyczne raz po raz pokazują, dlaczego ubezpieczenie dentystyczne może nie być najlepszym wyborem finansowym. Mimo że implanty dentystyczne są fantastyczną opcją leczenia, dlaczego tak wielu ubezpieczycieli stomatologicznych odmawia pokrycia kosztów? Oto kilka możliwości do rozważenia.

Powody, dla których implanty dentystyczne nie są objęte ubezpieczeniem

Dlaczego więc implanty dentystyczne nie są objęte ubezpieczeniem?

#1. To nie jest eksperymentalne

Należy zauważyć, że implanty dentystyczne nie są przedmiotem badań naukowców. „Eksperymentalne” oznaczenie terapii sprawia, że ​​firmy ubezpieczeniowe niechętnie ją pokrywają. Sposób, w jaki wyjaśnia się implanty dentystyczne, nie jest w ten sposób. Od wszczepienia pierwszych implantów dentystycznych minęło ponad pół wieku. Od czasu ich wprowadzenia miliony zębów odbudowano za pomocą implantów dentystycznych, a kilka badań sprawdzało ich skuteczność. Wykazano, że implanty dentystyczne są skuteczne, bezpieczne i trwałe.

Wbrew powszechnej opinii, implantacja nie jest techniką eksperymentalną. Od czasu założenia pierwszego implantu ponad 50 lat temu, wiele osób uznało go za godną zaufania alternatywę w zastępowaniu utraconych zębów.

#2. Chcą uniknąć wysokich kosztów

Implanty dentystyczne są poza zasięgiem większości ludzi ze względu na wysoki koszt. Celem każdego biznesu jest maksymalizacja zysku, a firmy ubezpieczeniowe nie są wyjątkiem. W przypadku każdej polisy ubezpieczeniowej firma pragnie osiągnąć zysk, zapewniając jednocześnie odpowiednią opiekę. Ze względu na zbyt wysoki koszt implantów dentystycznych wiele firm zajmujących się ubezpieczeniami stomatologicznymi nie pokryje kosztów wkładania ich do ust pacjentów. Dlatego mosty dentystyczne i protezy częściowe są ogólnie uważane przez większość ubezpieczycieli za dobre rozwiązania zastępujące zęby.

Błędem jest pozwolić, aby cena terapii dyktowała jakość opieki, którą otrzymujesz. Mimo wysokich kosztów implanty dentystyczne pozostają najlepszą opcją uzupełnienia brakujących zębów. Dobrze zadbany implant może wystarczyć na resztę życia.

Implanty dentystyczne poprawiają również zdolność żucia. Ponieważ są trwale przymocowane do zębów, w przeciwieństwie do protez ruchomych, nie poruszają się w jamie ustnej. Aby zapobiec utracie kości i poprawić długoterminowe zdrowie zębów, śruba implantu stymuluje kość szczękową w taki sam sposób, jak korzeń zęba. Możesz przeczytać, jaka jest ważna cecha planu ubezpieczenia kosztów dentystycznych.

Cel implantów dentystycznych

Implanty dentystyczne mają kluczowe znaczenie ze względu na ich praktyczność, estetykę i ogólny wpływ na jakość życia pacjenta, który je otrzymuje. W przeciwieństwie do firm ubezpieczeniowych, które dostrzegają tylko wady, to robią ubezpieczający. Większość osób skorzystałaby, gdyby ubezpieczenie wymagało ubezpieczenia dentystycznego dla wszystkich, ale jest to mało prawdopodobne, ponieważ ludzie są bardziej skłonni uwierzyć, że koszt ubezpieczenia przewyższa korzyści, jakie ono zapewnia. W to wierzą. Możesz chcieć dowiedzieć się więcej o implantach dentystycznych.

#1. Kosmetyk

Procedury kosmetyczne, takie jak implanty dentystyczne, mogą nie być objęte ubezpieczeniem stomatologicznym, ponieważ są uważane za dobrowolne. Przykładem zabiegu nieobjętego ubezpieczeniem jest wybielanie zębów. Ma to sens, biorąc pod uwagę, że firmy ubezpieczeniowe mają na celu promowanie dobrego zdrowia, a nie tylko wyglądu fizycznego (chociaż często idą w parze).

#2. Wsparcie

Implanty dentystyczne zapewniają nie tylko korzyści zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Oferują raczej szeroką gamę przydatnych usług, które powinny być objęte ubezpieczeniem zdrowotnym, aby wszyscy Amerykanie mogli się cieszyć.

Implanty dentystyczne zapewniają wsparcie strukturalne kości szczęki i dziąseł. Kiedy dentyści lub inni specjaliści dentystyczni usuwają twoje naturalne zęby, twoje ciało zaczyna tracić kość, która służy do podtrzymywania tych zębów. Dzięki temu zęby nie muszą być wymieniane w dającej się przewidzieć przyszłości, co pozwala zachować ich zdrowie.

Dlaczego ubezpieczenie powinno obejmować implanty dentystyczne?

Implanty dentystyczne działają znacznie dłużej niż naturalne zęby. Ma długość życia nieporównywalną z żadną inną metodą terapeutyczną. W porównaniu z innymi formami odbudowy, implanty dentystyczne mają żywotność od 40 do 50 lat. Ponadto implanty dentystyczne, które są proste w utrzymaniu, wytrzymają długo w porównaniu do tych, które są trudniejsze w utrzymaniu. Szczotkowanie, nitkowanie zębów i regularne wizyty u dentysty to wszystko, co musisz zrobić, aby zachować zdrowe zęby.

Inne zależą od siły trzymania twoich naturalnych zębów, aby utrzymać je na miejscu. Protezy częściowe obejmują haczyki i klamry, które pasują do innych zębów, podczas gdy mosty dentystyczne opierają się bezpośrednio na zębach naturalnych.

Może uszkodzić inne zęby w jamie ustnej; w rezultacie podnosząc prawdopodobieństwo wymiany. Jednak implanty dentystyczne mają lepsze wyniki w zakresie długoterminowej niezawodności i niezawodności w porównaniu z typowymi implantami dentystycznymi. Zrozum, dlaczego ubezpieczenie nie obejmuje implantów dentystycznych.

To okładka!

Teraz zorientowałeś się, dlaczego implanty dentystyczne nie są objęte ubezpieczeniem. Chociaż jest to lepsza alternatywa dla zdrowia jamy ustnej niż inne rozwiązania regeneracyjne ze względu na wsparcie zapewniane przez dziąsła i kości, ubezpieczyciele ich unikają. Możesz przeczytać powiązane artykuły, takie jak objęcie terapią wzroku ubezpieczeniem i kto akceptuje ubezpieczenie wzroku Davis.