Jak pozbyć się pleśni na ścianach z bloczków betonowych: 5 łatwych kroków

Możesz łatwo znaleźć w Internecie proste rozwiązanie, jak pozbyć się pleśni ze ścian z bloczków betonowych, ale w końcu wróci, jeśli nie zrobisz tego poprawnie. Na szczęście mamy najlepszą metodę, jaką możesz zrobić, aby ją usunąć i zapobiec ponownemu wzrostowi pleśni.

Dlaczego pleśń rośnie na betonie?

Dwa główne powody wywołują wzrost pleśni: wilgoć i żywność. Cząsteczki kurzu i inne materiały organiczne na ścianie mogą działać jako źródło składników odżywczych dla pleśni i pleśni. Jeśli Twój dom jest często sprzątany, a w atmosferze jest tylko minimalna ilość kurzu, zmniejsza się ryzyko rozwoju pleśni.

Jak pozbyć się pleśni na ścianach z bloczków betonowych: 5 łatwych kroków

Z drugiej strony trudniej jest poradzić sobie z wilgocią. Istnieją dwa sposoby na tworzenie pleśni w ścianach z bloczków betonowych.

Wtargnięcie wody

Większość domów ma system drenażowy, przez który woda może przepływać bez wchodzenia do głównej konstrukcji. Niestety, w niektórych przypadkach może nadal przenikać przez ściany, zwłaszcza jeśli w betonie znajdują się pęknięcia i dziury. Jeśli ściana bloku nie zostanie odpowiednio uszczelniona i pomalowana, woda nadal może dostać się do odsłoniętych części.

Może również pochodzić z istniejących szkód spowodowanych przez wodę. Sprawdź ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o łatwym usuwaniu pleśni z uszkodzeń spowodowanych przez wodę.

Wilgotność

Beton nie jest dobrym izolatorem. Kiedy ciepła woda zetknie się z zimniejszą powierzchnią, może wytworzyć kondensację, która może osiadać na ścianie.

Możesz zauważyć mokre plamy na betonowej ścianie, gdzie gromadzi się woda i wilgoć, najczęściej określane jako pocenie się betonu. Pomogłoby, gdybyś jak najszybciej zajął się tą sprawą, aby zapobiec niebezpieczeństwu pocenia się betonu.

Jaki rodzaj pleśni rośnie na betonie?

Czarna pleśń jest najczęstszą, która rośnie na betonie, jest czarna pleśń. Uwielbia stale wilgotne miejsca. Jeśli twoja betonowa ściana jest często pozostawiana mokra przez dłuższy czas, nie ma niespodzianki, gdy zaczyna rozwijać się na jej powierzchni pleśń.

Pleśń może być niebezpieczna, jeśli nie jest leczona, szczególnie dla osób z ciężkimi stanami alergicznymi i astmą. Może również podrażniać nos, oczy, skórę, gardło i płuca.

Jeśli nadal nie masz pewności, jaki rodzaj pleśni rośnie w Twoim domu, możesz zatrudnić profesjonalistę, który Ci pomoże. Koszt kontroli formy różni się w zależności od kilku czynników i możesz znaleźć najlepszą, która pasuje do Twojej sytuacji.

Co zabija czarną pleśń na betonie?

W większości sklepów i w Internecie dostępne są detergenty zwalczające pleśń, więc pozyskanie ich byłoby łatwym zadaniem. Możesz również użyć mieszanki wybielacza i octu, aby usunąć pleśń z betonowych ścian. Jeśli używasz octu, bądź ostrożny, ponieważ jego kwasowość może stopić uszczelniacz.

Jak usunąć wzrost pleśni na ścianach z bloków betonowych

Przed czyszczeniem konieczne jest wcześniejsze przygotowanie powierzchni. Możesz to zrobić, znajdując przyczynę wilgoci.

W przypadku niedawnej powodzi osusz pomieszczenie za pomocą osuszaczy, wentylatorów lub pozwól, aby powietrze przepływało przez pomieszczenie. Możesz także wyszukać możliwy problem z hydrauliką. Następnie możesz zacząć od czyszczenia.

Krok 1. Przygotuj sprzęt

Do tej metody będziesz potrzebować sprzętu ochronnego, takiego jak rękawice, okulary ochronne i maska ​​przeciwpyłowa, najlepiej o klasie N95. Potrzebny będzie również pędzel, spray do butelek, płyn do mycia naczyń, środek dezynfekujący oraz odkurzacz sklepowy z filtrem HEPA.

Krok 2. Odkurz nadmiar pleśni

Usuń nadmiar pleśni z powierzchni, aby oczyścić obszar, z którym będziesz pracować.

Krok 3. Spryskaj środek czyszczący

Używając środka czyszczącego, który posiadasz, takiego jak Oxiclean i RMR-86, spryskaj spleśniałe części obficie, aż zostaną nasiąknięte. Dzięki temu procesowi pleśń zacznie znikać po 15 sekundach. Powtórz oprysk, jeśli po minucie nie zauważysz żadnych zmian.

Możesz również znaleźć rozwiązanie do wybielania, aby to zrobić. Wyszoruj spleśniały obszar mieszanką agresywnie, aż zniknie. Pamiętaj, aby nosić okulary ochronne, aby nie pryskały Ci do oczu.

Krok 4. Płucz

Jeśli ściana znajduje się w pomieszczeniu, użyj wody i szmatki, aby usunąć środek czyszczący z betonu.

Krok 5. Suche

Najlepiej wysuszyć beton przez co najmniej 24 godziny, zanim zaczniesz z nim robić, co chcesz. Na tym etapie możesz również użyć osuszaczy i wentylatorów. Aby zapobiec ponownemu odrastaniu pleśni, używaj sprayów zapobiegających pleśni lub farb odstraszających pleśń.

Wniosek

Teraz, gdy wiesz, jak pozbyć się pleśni ze ścian z bloczków betonowych, utrzymywanie nieskazitelnego wyglądu ściany będzie o jedno mniej. Jeśli nie chcesz, aby ponownie rosły, najlepiej jest użyć repelentów teraz, zamiast zajmować się nimi później.

Nie musisz wychodzić z siebie, aby zabezpieczyć swój dom przed plagami i innymi powiązanymi problemami. Zawsze możesz wrócić do tego artykułu jako przewodnika.