Czy potrzebuję ubezpieczenia tytułu własności przy zakupie gruntu? Najlepszy przewodnik!

Jeśli chcesz kupić nieruchomość, możesz martwić się o jej wartość, o to, jak możesz z niej legalnie korzystać i jak ją chronić, więc zadajesz sobie pytanie: czy Potrzebuję ubezpieczenia własności przy zakupie ziemi? Ubezpieczenie tytułu własności, które różni się od innych rodzajów ubezpieczenia, obejmie ten rodzaj mienia. Temat ubezpieczenia tytułu własności i jego związek z pustą nieruchomością jest omawiany tutaj.

Niezależnie od tego, jakie przedmioty znajdują się na Twojej nieruchomości, dobrze byłoby, gdybyś z pewnością posiadał ubezpieczenie tytułu własności. Pamiętaj jednak, że akt jedynie przenosi własność nieruchomości; nie unieważnia istniejących praw własności. Między innymi podatki, linie własności i dokumenty prawne mogą być nieoczekiwane, nawet jeśli Twoja witryna jest całkowicie pusta. Są to rodzaje problemów, w których może pomóc dobra firma ubezpieczeniowa.

Czy potrzebuję ubezpieczenia tytułu własności przy zakupie gruntu? Najlepszy przewodnik!

Dlaczego potrzebujesz ubezpieczenia Tite przy zakupie ziemi; Objaśnienie ubezpieczenia tytułu

Termin „ubezpieczenie tytułu” odnosi się do polisy, która obejmuje roszczenia stron trzecich dotyczące nieruchomości, które nie zostały odkryte podczas pierwszego wyszukiwania tytułu i które powstały po została zamknięta.

Osoba trzecia nie jest właścicielem nieruchomości, na przykład firma budowlana, której poprzedni właściciel nie zapłacił za swoją pracę w domu. Słowo „tytuł” ​​odnosi się do czyjejś prawnej własności części nieruchomości. Nawet jeśli posiadasz nieruchomość przez wiele lat bez żadnych problemów, roszczenie o tytuł własności może wystąpić w dowolnym momencie. Co to powoduje?

Składając ofertę kupna domu, powinieneś mieć świadomość, że inna osoba może mieć prawa własności, o których nie wiesz. Nawet obecny właściciel może być nieświadomy, że ktoś inny ma roszczenie do nieruchomości lub może zignorować osoby posiadające takie prawa, jeśli spadkobierca zostanie pominięty.

Przed zamknięciem kredytu hipotecznego, kredytodawca hipoteczny poprosi o przeszukanie firmy papierów wartościowych. Firma tytułowa szuka dokumentów publicznych związanych z Twoją własnością, aby wykryć wady tytułu, takie jak zobowiązania, usługi lub obciążenia, które mogą zagrażać prawom pożyczkodawcy lub kupującego. Mam nadzieję, że w tym momencie pytanie „Czy potrzebuję ubezpieczenia tytułu własności przy zakupie ziemi” jest nieco wyjaśnione.

Znaczenie uzyskania ubezpieczenia tytułu własności

Kupując nowy dom, nowy działkę lub jakąkolwiek inną nieruchomość, możesz być narażony na pewne niebezpieczeństwa z powodu błędów poprzedniego właściciela. Na przykład może się zdarzyć, że poprzedni właściciel Twojego domu nie zapłacił podatku od nieruchomości.

Wykonawcy, którzy twierdzą, że nie otrzymali zapłaty za pracę wykonaną w ich domu przed jego zakupem lub sfałszowany testament lub inne dokumenty prawne, również mogą być źródłem roszczeń.

Dlatego ubezpieczenie tytułu własności różni się od innych rodzajów ubezpieczeń, ponieważ chroni przed roszczeniami wcześniejszymi, a nie przyszłymi. Ponadto koncepcja „zapobiegania stratom” stanowi podstawę ubezpieczenia tytułu, które zakłada, że ​​czas i pieniądze są wydawane przede wszystkim na zapobieganie problemom z tytułem.

Ochrona dużych inwestycji

Kawałek ziemi, jak nowy dom, to poważna inwestycja, z którą należy postępować ostrożnie. Oznacza to, że oprócz regularnej konserwacji konieczne jest również zabezpieczenie go przed kimkolwiek lub czymkolwiek, kto może go uszkodzić lub rościć sobie prawo własności.

Dom lub nieruchomość to zazwyczaj największa inwestycja, jaką kiedykolwiek dokonała osoba. Dlatego kupując nieruchomość, kupujesz kilka rodzajów ubezpieczenia, aby objąć dom i rzeczy osobiste.

Powodzi i wody są objęte ubezpieczeniem od powodzi. Kradzieże, pożary i uszkodzenia spowodowane wiatrem są objęte ubezpieczeniem właściciela domu. Ubezpieczenie tytułu własności chroni Cię również przed ukrytym ryzykiem tytułu, które może zagrozić inwestycjom finansowym Twojego domu.

Kiedy kupujesz dom lub nieruchomość, nabywasz działkę gruntu posiadaną wcześniej przez kogoś innego. Z setkami wad tytułu chcesz mieć pewność, że masz 100% własności nabywanej nieruchomości, a także, że jest ona wolna od wszelkich ewentualnych roszczeń, które mogą pojawić się po jej zakupie.

Jakiego rodzaju ubezpieczenia tytułu potrzebujesz?

Będziesz potrzebować ubezpieczenia tytułu własności dla właściciela, aby zabezpieczyć swoją własność, co różni się od ubezpieczenia tytułu własności dla pożyczkodawcy. Drugi rodzaj ubezpieczenia chroni pożyczkodawcę przed wcześniejszymi prawami własności, podczas gdy pierwszy chroni Ciebie, właściciela, przed roszczeniami.

Ubezpieczenie tytułu własności posiadacza jest jednorazową płatnością, zazwyczaj płatną przy zamknięciu i jest ważne tak długo, jak długo jesteś właścicielem nieruchomości. Osoba odpowiedzialna za opłacenie ubezpieczenia tytułu różni się w zależności od stanu; upewnij się, że znasz przepisy obowiązujące w Twojej jurysdykcji.

Twoja firma ubezpieczeniowa może w niektórych krajach przedstawić Ci wyczerpującą listę kosztów po zamknięciu. Aby uzyskać więcej informacji, nie wahaj się skontaktować się z doświadczonym agentem immobilizera lub agentem tytułowym. Z drugiej strony jest jeden koszt uniknięcia ubezpieczenia.

To okładka!

Teraz wiesz, że odpowiedź na pytanie: czy potrzebuję ubezpieczenia własności przy zakupie ziemi jest z pewnością twierdząca. Dom lub nieruchomość to zazwyczaj największa inwestycja, jaką kiedykolwiek poczyniła osoba. Więc kupując nieruchomość, kupujesz kilka rodzajów ubezpieczenia, aby chronić swój dom i rzeczy osobiste.

Przed zakupem pamiętaj o klasyfikacji nieruchomości. Wiąże się to z określeniem podziału na strefy nieruchomości i podjęciem decyzji, jakie ograniczenia mogą mieć zastosowanie do lokalizacji. Powinieneś także zdawać sobie sprawę z wszelkiej infrastruktury, która może sprawić, że Twoja nieruchomość stanie się bezużyteczna. Aby uzyskać więcej artykułów, oto główny cel ubezpieczenia.