Jak zapalić podgrzewacz nafty? 5 najlepszych sposobów!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak rozpalić grzejnik na naftę? Nie musisz się już dziwić, że trafiłeś we właściwe miejsce. Po uzupełnieniu zbiornika paliwa nafty 1-K i zanurzeniu knotów na 60 minut, zacznij naciskać i puść centralny przycisk startowy, jeśli używasz automatycznego typu zapłonu, lub podnieś komory spalania i naciśnij zapaloną zapałkę do płomienia, aby uruchomić to fizycznie. Do zbiornika paliwa grzejnika należy dodać naftę.

Zamontuj grzejnik naftowy na wielu warstwach papieru, z dala od wszelkich materiałów łatwopalnych, najlepiej na zewnątrz. Odłącz pokrywę zbiornika paliwa, utrzymywaną na miejscu za pomocą łącznika w niektórych wersjach. Umieść lejek bezpiecznie w otworze i wlej mieszankę nafty do dziobka, pozwalając jej na pełny przepływ, zanim zaczniesz więcej.

Jak zapalić podgrzewacz nafty? 5 najlepszych sposobów!

Miej oko na wskaźnik paliwa i nie przepełniaj zbiornika. Za każdym razem, gdy igła uderza w linię napełniania, przestań nadziewać. Ponownie załóż pokrywę zbiornika paliwa i całkowicie usuń naftę, która najpierw spadła lub wyciekła z lejka lub puszki nafty. Wyrzuć rozlane paliwo w postaci papierów i śmieci. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Sposoby oświetlania podgrzewacza nafty

Istnieją różne sposoby na rozpalenie grzejnika naftowego. Grzejniki naftowe są idealne do dostarczania ciepłego, promieniującego ciepła do małych mieszkań i miejsc na zewnątrz, gdzie grzejniki elektryczne nie są dostępne. Poniższe wskazówki to najprostszy sposób na nauczenie się rozpalania grzejnika naftowego.

#1. Zawsze wybieraj najlepsze paliwo

Przystępując do pracy, należy w pierwszej kolejności zdecydować, jaki rodzaj paliwa będzie używany do pracy nagrzewnicy. Jeśli jesteś małym grzejnikiem naftowym, zwykle działa on na nafcie klasy 1-K, która nie ma silnego zapachu. Nie jest to jednak ogólna zasada. W branży istnieją różne wersje, a Twoja może wykorzystywać paliwo naftowe o innej jakości. W rezultacie zdecydowanie zalecamy dokładne zapoznanie się z instrukcją obsługi przed przystąpieniem do napełniania zbiornika benzyny. Większość odmian podgrzewaczy nafty jest akceptowalna z naftą przezroczystą i barwioną na czerwono. W wielu sklepach w Twojej okolicy możesz znaleźć wskazaną wcześniej naftę klasy 1-K.

#2. Dodaj olej naftowy

W większości wersji pokrywa wlewu paliwa znajduje się tuż na podstawie nagrzewnicy. W zależności od wydajności, istnieje wiele sposobów na jej wyodrębnienie; na przykład większość z nich ma pokrywę zbiornika benzyny pod określonymi panelami dostępowymi, a najbardziej typowym podejściem jest odkręcanie go jak butelki. Jego nasadka jest połączona z większością przenośnych wariantów na rynku za pomocą krótkiego kabla. Ten kabel gwarantuje, że osłona nie zostanie zagubiona. Ostrożnie dodaj trochę nafty z butelki do zbiornika paliwa po wejściu do niego. Aby to zrobić, umieść elastyczną rurkę ręcznych zbiorników syfonowych w zbiorniku paliwa, a sztywne pudełko w zbiorniku nafty.

Aby rozpocząć wlewanie benzyny do zbiornika paliwa, należy co jakiś czas wciskać pompę. Bardzo ważne jest, aby w tym momencie nie przepełnić czołgu, ponieważ może to później prowadzić do trudności. Eksperci zdecydowanie zalecają również umieszczanie nafty poza domem, aby uniknąć wpadek.

#3. Włącz pokrętło

Po takiej godzinie oczekiwania płomień mógł wchłonąć wystarczającą ilość nafty. Podnieś dźwignię, aż knot osiągnie maksymalną wysokość. Następnie możesz uruchomić grzejnik za pomocą zapalniczki lub zapałki i możesz użyć automatycznego pokrętła zapłonu, jeśli takowe posiada. Ręczne włączanie podgrzewacza nafty odbywa się zgodnie z opisanymi powyżej procesami. Jeśli Twój pojazd ma automatyczny zapłon, następna sekcja pokaże Ci, jak to zrobić.

#3. Używanie spustu do automatycznego zapłonu

Większość grzejników zawiera automatyczny przycisk zapłonu, który wygląda jak mały poziomy przełącznik na spodzie. Grzejnik może zapalić wewnętrzny zapłonnik w pobliżu mokrego knota, naciskając tę ​​dźwignię. Ta iskra zapali opary nafty obok świecy; zdjąć dźwignię natychmiast po zaobserwowaniu zapłonu.

#4. Zapalanie grzejnika zapałką

Użytkownicy mogą również ręcznie zapalić grzałkę za pomocą zapałki. Aby to zrobić, uzyskaj dostęp do komory spalania, która zwykle znajduje się znacznie powyżej pokrętła knota na górze grzejnika. Pociągnij dźwignię do przodu, zanim odblokujesz wrota, które się rozsuną. Powinniśmy zobaczyć knot, pociągając za gałkę palnika. Aby zapalić knot, wystarczy połączyć go z zapaloną zapałką. Ponieważ istnieje niebezpieczeństwo poparzenia podczas korzystania z tego podejścia, powinieneś użyć innych długich kijów. Aby było łatwiej, najpierw uderz partnera, odsłaniając knot. Oto jak zapalić grzejnik naftowy.

#5. Kontroluj wysokość płomienia

W razie potrzeby przekręć pokrętła knota ponownie do przodu, aż płomień osiągnie około 1/2 cala dalej niż tarcza rozpraszania płomienia. Knot opuszcza się, gdy przekręca się pokrętło w lewo, a podnosi, gdy przekręca się w prawo. Pamiętaj, aby zamknąć bramkę nagrzewnicy po osiągnięciu przez żar akceptowalnej wysokości. Dodatkowo musisz co godzinę wracać, aby monitorować intensywność płomienia. Bardzo ważne jest, aby płomienie pozostały na wysokości około 11 cali (1,4 cm).

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się rozpalać grzejnik naftowy. Wszystkie te sposoby są pomocne, aby dowiedzieć się, jak można zapalić grzejnik naftowy. Podgrzewacz nafty. Właściciele mogą używać przenośnych grzejników na naftę, aby zapewnić ogrzewanie awaryjne podczas awarii zasilania lub ogrzać zimny obszar bez ogrzewania pomieszczenia. Te sposoby pomogą Ci zapalić grzejnik naftowy. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami!

Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak zainstalować elektryczny grzejnik przypodłogowy i jak wyczyścić grzejnik ścienny.