Co to jest ślizg w ubezpieczeniu? 4 Powszechne oszustwa ubezpieczeniowe, o których należy pamiętać!

Czy wiesz, co się przesuwa w ubezpieczeniach? Zwolnienie z ubezpieczenia ma miejsce wtedy, gdy w umowie ubezpieczenia zawarte są dodatkowe usługi, celowo ukryte przed wiedzą ubezpieczonego. Zjeżdżanie ubezpieczeniowe to nielegalna praktyka stosowana przez podejrzanych i oszukańczych agentów ubezpieczeniowych lub dostawców. Robią to, aby niepotrzebnie zwiększyć koszt planu ubezpieczeniowego, włączając w to ubezpieczenia, z których ubezpieczony nie jest świadomy dla swojej korzyści.

Jeśli padłeś ofiarą poślizgu ubezpieczeniowego, zdziwiłbyś się, dlaczego koszt planu ubezpieczeniowego jest wyższy niż oczekiwałeś. Dzieje się tak, ponieważ płacisz za dodatkowe usługi, o których nie zostałeś poinformowany.

Co to jest ślizg w ubezpieczeniu? 4 Powszechne oszustwa ubezpieczeniowe

Najprawdopodobniej te usługi nie są uważane za konieczne i są to rzeczy, których prawdopodobnie nie zgodziłbyś się uwzględnić w swoim planie ubezpieczeniowym. Zwodniczy agenci ubezpieczeniowi będą próbowali wprowadzić Cię w błąd i zgodzić się z umową, zanim się o tym dowiesz. To, jak bardzo program wpłynie na Ciebie, zależy od Twojej sytuacji finansowej.

Niektórzy ludzie nie mają nic przeciwko temu i płacą za to, myśląc, że może po prostu przegapili część dotyczącą tego produktu lub usługi zawartej w planie ubezpieczeniowym. Jednak dla niektórych osób z napiętym budżetem miałoby to ogromny wpływ. Zwłaszcza jeśli koszt planu ubezpieczeniowego znacznie przekracza ich oczekiwany koszt. Im dłużej się o tym dowiadujesz, tym bardziej staje się to kłopotliwe. W najgorszym przypadku, gdy dowiedziałeś się o tym, gdy nadszedł czas, aby zapłacić.

Co to jest poślizg w ubezpieczeniach i jak uniknąć oszustw ubezpieczeniowych

Aby uniknąć oszustw ubezpieczeniowych, musisz być ostrożny przez cały czas i upewnić się, że firmy ubezpieczeniowe, z którymi współpracujesz, mają dobrą reputację. Powinieneś być świadomy swoich praw jako ubezpieczonego i wiedzieć, jak się chronić. Upewnij się, że firma ubezpieczeniowa, z którą chcesz zawrzeć umowę, jest licencjonowana przez rząd. Kontakt i utrzymywanie kontaktu z firmą powinno być łatwe. Dlatego ten artykuł „Co się przesuwa w ubezpieczeniach?” pomoże.

Jeśli mają stronę internetową, sprawdź, czy wygląda profesjonalnie i dobrze i spróbuj dotrzeć do nich za pośrednictwem danych kontaktowych podanych na ich stronie. Upewnij się, że nie podajesz danych osobowych, takich jak numer karty kredytowej i tym podobne. Uprawnieni agenci ubezpieczeniowi nie prosiliby o to, zwłaszcza przez telefon. Gdy będziesz już pewny firmy i wybierzesz swój plan, zawsze zadawaj pytania, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Nie zapomnij przeczytać wszystkiego, co jest napisane w umowie. Upewnij się, że wiesz wszystko o zasadach i oferowanych usługach.

Częste przykłady oszustw ubezpieczeniowych

Najlepszym sposobem ochrony przed oszustwami ubezpieczeniowymi jest uświadomienie sobie, jak działają. To by cię przygotowało i wiedziało, jak sobie radzić, gdy znajdziesz się w jednym z tych przykładów. Zawsze pamiętaj jednak, że lepiej jest unikać i zapobiegać takim sytuacjom. Jeśli jednak nie możesz tego uniknąć, powinieneś wiedzieć, jak sobie z tym poradzić, aby nie dać się nękać i wykorzystywać.

Największą bronią, jaką masz tutaj, jest twoja wiedza. Znajomość właściwych rzeczy zapewniłaby Ci bezpieczeństwo i mniejsze prawdopodobieństwo poniesienia ogromnych strat finansowych.

Poniżej wymieniono przykłady powszechnych oszustw ubezpieczeniowych:

#1. Przesuwne

Zjeżdżanie ubezpieczeniowe to główny temat tego artykułu. Usługi dodatkowe objęte są polisą planu ubezpieczeniowego bez wiedzy ubezpieczonego. Prowadzi to do wyższych opłat, a ponieważ ubezpieczony nie wie o tych dodatkowych usługach, nie są one zgłaszane. Jeśli nie wiesz, jak działają firmy ubezpieczeniowe, ci ludzie łatwo cię oszukają. Tak więc, zanim zapłacisz za ubezpieczenie, upewnij się, że wiesz, ile powinieneś zapłacić i zanotuj poprzednie transakcje.

#2. Skręcanie

Przekręcenie ubezpieczenia ma miejsce, gdy agent przekonuje ubezpieczającego, aby zrezygnował z obecnego planu ubezpieczeniowego na podobny z wprowadzającymi w błąd informacjami. Ponownie, marnuje czas i pieniądze klienta. Oszukańczy agenci zwykle robią to za prowizję maklerską, którą otrzymują za każdym razem, gdy zamykają i sprzedają plan ubezpieczeniowy lub polisę.

#3. Oszustwo premium

Oszustwo premium ma miejsce, gdy agent z powodzeniem otrzymuje płatność od klienta, ale nie przekazuje jej firmie. W takim przypadku firma nie byłaby w stanie świadczyć usługi klientowi. Agent jednak dostarcza fałszywe dokumenty, aby klient pomyślał, że jest ubezpieczony.

#4. Schematy odpowiedzialności

Systemy odpowiedzialności cywilnej mają miejsce, gdy ubezpieczony twierdzi, że miał wypadek, który spowodował obrażenia, podczas gdy w rzeczywistości nigdy tak naprawdę się nie wydarzyło. Ponieważ roszczenia odszkodowawcze są często objęte ubezpieczeniem, ludzie by z tego korzystali. Ma to na celu umożliwienie im otrzymywania świadczeń od ubezpieczycieli.

Końcowe słowa

Na końcu tego artykułu mam nadzieję, że dowiedziałeś się, co się ślizga w ubezpieczeniach. Niezależnie od tego, możesz chcieć dowiedzieć się, dlaczego ubezpieczenie samochodu jest ważne, ponieważ używamy samochodów prawie codziennie, chcesz mieć pewność, że nie płacisz ton gotówki za uszkodzenie samochodu. Dziękuję za przeczytanie do tego punktu artykułu. Twój czas i wysiłek są bardzo doceniane.