W jakim porządku nosisz pierścionki zaręczynowe i pierścionki wieczności?

Odpowiedź na to, w jakiej kolejności nosisz obrączki zaręczynowe i obrączki wieczności, zależy od Twoich preferencji. Możesz mieć pierścionki na jednym palcu lub osobnych palcach.

Polecamy przeczytać jak nosić rocznicową obrączkę z kompletem ślubnym, aby uzyskać dodatkowe wskazówki dotyczące noszenia pierścionków. Zrozumiałe, że układanie pierścionków w dłoni może być mylące, gdy masz ich wiele.

W jakim porządku nosisz pierścionki zaręczynowe i pierścionki wieczności?

Jak nosić pierścionki zaręczynowe i pierścionki wieczności: co jest pierwsze?

Poznanie prawidłowej kolejności noszenia wielu pierścionków może być trudne, zwłaszcza po tym, jak masz pierścionek zaręczynowy, obrączkę ślubną i pierścionek wieczności. Aby pomóc Ci zdecydować, jak nosić te pierścionki, rozważ dwa miejsca.

Możesz nosić pierścionki na lewym palcu serdecznym lub rozdzielić je na obie ręce. Jeśli opaski są wąskie i lekkie, wygodnie powinno być nosić je w jednym palcu, ale grubsze i cięższe pierścionki lepiej będzie nosić w osobnych palcach.

Ułożone w lewym palcu serdecznym

Jeśli zdecydowałeś się nosić pierścionki zaręczynowe, ślubne i wieczności na jednym palcu, wybierz swój palec serdeczny lub palec obok małego palca lewej ręki. Lewy palec serdeczny jest wyborem do noszenia tych pierścionków ze względu na Vena Amoris, które uważa się za żyłę miłości, ponieważ biegnie bezpośrednio do serca.

Więc w jakiej kolejności będziesz nosić pierścionek zaręczynowy, obrączkę ślubną i pierścionek wieczności na lewym palcu serdecznym? Zaczynasz od obrączki ślubnej, jak nakazuje tradycja, powinna być najbliżej serca, następnie układasz ją z pierścionkiem zaręczynowym, a na końcu pierścionek wieczności na górze.

Nie ma zbyt wielu wyjaśnień w tym zamówieniu, poza tym, że pierścionek oznacza małżeństwo i zobowiązanie do noszenia jako pierwszy. Pierścionek wieczności może być również noszony jako ostatni w stosie, ponieważ jest wręczany po zaręczynach i ślubie.

Oddzielne ręce

Jeśli Twoje pierścionki zaręczynowe, ślubne i wieczności są dość ciężkie i nie nadawałyby się do noszenia na jednym palcu, możesz je rozdzielić na palcach obu dłoni. Następnie oceń kombinacje pierścieni i czy będą pasować do Twojego stylu życia.

Na przykład, możesz najpierw umieścić obrączkę na lewym palcu serdecznym, a następnie nałożyć pierścionek zaręczynowy na tym samym palcu. Następnie załóż pierścień wieczności na palec serdeczny drugiej ręki. Pierścionek wieczności jest oddzielony, ponieważ jest noszony na prawym palcu serdecznym, podczas gdy lewy palec serdeczny będzie miał obrączkę ślubną, a następnie pierścionek zaręczynowy.

Należy pamiętać, że nie ma żadnych zasad dotyczących noszenia tych pierścionków na jednej lub obu rękach. Być może jednak jedyną pozycją, którą musisz podążać, jest zawsze obrączka na lewym palcu serdecznym.

Gdzie kładziesz swój pierścień Eternity?

Nie ma ustalonych zasad dotyczących tego, gdzie zakładasz swój pierścionek wieczności. Jednak często nosi się go na lewym palcu serdecznym nad pierścionkiem zaręczynowym na obrączce.

Kolejność ich noszenia zaczyna się od obrączki ślubnej, aby uosabiać tradycję trzymania jej najbliżej serca, po czym następuje pierścionek zaręczynowy. Sensowne jest również noszenie pierścionka wieczności jako ostatniego na stosie, ponieważ zwykle jest on prezentem rocznicowym.

Skoro o tym mowa, czy wiesz, w którą rocznicę ulepszysz swoją obrączkę? Przeczytaj, aby poznać oczekiwania związane z pierścionkami po ślubie.

Inną opcją do rozważenia podczas noszenia pierścionków wieczności jest noszenie ich na prawym palcu serdecznym zamiast na lewym. Pierścionek ślubny i zaręczynowy może już wydawać się zbyt gruby i ciężki na lewym palcu serdecznym, więc niektóre kobiety decydują się na umieszczenie pierścionka wieczności na drugim palcu serdecznym.

Czy mogę użyć pierścionka wieczności jako obrączki ślubnej?

Możesz użyć pierścionka wieczności jako obrączki ślubnej, zwłaszcza jeśli jesteś fanem diamentów. Różnica między nimi polega na tym, że obrączka ślubna jest w większości zwykłą metalową obrączką w porównaniu do pierścionka wieczności, który tradycyjnie zawiera diamenty na całym obwodzie lub na połowie obrączki.

Dlatego nie jest powszechnie wybierany jako obrączka ślubna, chociaż nic nie zabrania ci używania pierścionka wieczności jako obrączki ślubnej. Jeśli chcesz mieć niepowtarzalną biżuterię ślubną, która symbolizuje wieczną miłość i oddanie, to pierścionek na wieczność może być twoją obrączką.

Czy możesz nosić pierścionek na wieczność, jeśli nie jesteś żonaty?

Możesz nosić pierścionek na wieczność, nawet jeśli nie jesteś w związku małżeńskim, chociaż częściej kupujesz go po ślubie jako rocznicę lub specjalny prezent. Jednak można kupić i nosić pierścionek wieczności, nawet jeśli nie jesteś jeszcze w związku małżeńskim.

W dzisiejszych czasach młode pokolenia często otrzymują pierścienie wieczności, aby symbolizować swoją obietnicę złożoną partnerowi, a nawet jako pierścień z okazji uroczystości po osiągnięciu kamieni milowych jako para. Pamiętaj, że pierścionek zaręczynowy jest często traktowany priorytetowo, zwłaszcza gdy chcesz wziąć ślub.

Wniosek

I to wszystko! Aby podsumować, w jakiej kolejności nosisz obrączki zaręczynowe i obrączki wieczności, zaczynasz od obrączki ślubnej, następnie pierścionka zaręczynowego, a na końcu pierścionka zaręczynowego ułożonego na lewym palcu serdecznym.

Dopuszczalne jest również noszenie pierścionka wieczności na prawym palcu serdecznym, gdy dwa pierścionki na lewym palcu serdecznym są już ciężkie. Mamy nadzieję, że pomoże ci to wiedzieć, jak nosić różne pierścionki; daj nam znać, jak nosisz swoje poniżej.