Namiot magazynowy do ochrony maszyn, narzędzi i samochodu

Letnie słońce jest jednym z najbardziej szkodliwych czynników prowadzących do starzenia się sprzętu. Promienie słoneczne są szkodliwe zarówno dla ludzi jak i przedmiotów. W przypadku nas samych wystarczy, że zadbamy o krem do opalania, natomiast nasze dobra należy impregnować i konserwować. Sam proces nie przyniesie żadnego efektu, jeśli będą nieprzerwanie wystawione na działanie czynników pogodowych, które prowadzą do drobnych usterek, przekształcając się z czasem w większe, a następnie nieodwracalne uszkodzenia. Zwykle wszystko zaczyna się od niewielkiego przebarwienia, która z czasem staje się początkiem całej masy uszkodzeń.

Zapewnienie bezpiecznego schronienia, przewiewnego i rzucającego cień sprawia, że niszczenia można uniknąć. Rozwiązaniem jest mobilna i modułowy alternatywa dla blaszaków i stałych garaży,czyli namiot magazynowy, który optymalnie sprawdzi się również jako przenośny garaż.

Tym razem w artykule sklepu Krostrade opowiemy o tym, czym kierować się podczas zakupu namiotu garażowego.

Parametry mobilnego namiotu

  • Solidny, a nie tani

Zdecydowanie się na niskiej jakości namiot garażowy może doprowadzić do wielu katastrof. Słabej jakości konstrukcja pod wpływem śniegu, gradu, a także wiatru może się załamać lub zostać zmieciona. Skutkiem tego mogą być uszkodzenia nierzadko kosztownych przedmiotów zebranych pod osłoną. Rozważając inwestycję w mobilna strukturę, warto sprawdzić średnicę oraz grubość rur i profili, z których została wykonana, czy została naniesiona na nie warstwa antykorozyjna oraz w jaki sposób elementy są ze sobą łączone. Wiele z tych parametrów zależy od producenta konstrukcji z rur i profili. Chcąc nabyć namiot, który da się eksploatować przez wiele lat, należy liczyć się z tym, że będzie znacznie większym wydatkiem niż produkt, który wytrzyma wyłącznie kilka sezonów

  • Ochrona przed korozją

Stalowa konstrukcja to jedna z najwytrzymalszych struktur wśród pojawiających się na rynki produktów. Jednakże nawet jeśli elementy zostaną wykonane z wysoko jakościowych surowców, bez warstwy antykorozyjnej na częściach namiotu pojawi się korozja. Korozja osłabia strukturę, obniżając jej wytrzymałość na czynniki środowiskowe. Osłona z cynku to jedna z najczęściej stosowanych form ochrony stali przed korodowaniem. Znacznie lepszym rozwiązaniem zmniejszającym podatność na starzenie jest pokrycie akcesoriów cynkiem, tyle że metodą ogniową.

  • Wytrzymała plandeka

Namioty magazynowe określa się również jako namioty plandekowe. Otóż znaczna część z nich pokryta jest warstwą wspomnianego materiału. Ta solidna powłoka chroni maszyny, narzędzia, pojazdy i akcesoria przed zjawiskami pogodowymi. W zależności od typu konstrukcji oraz preferencji klienta, wybór plandek jest ogromny. Od standardowej gramatury 440 g/m2 po bardziej wyspecjalizowane osłony. Dowodem na ich wytrzymałość jest to, iż namioty to całoroczne struktury, stosowane zarówno przez klientów przy domu, na działce i ogrodzie, a także przez przedsiębiorców wywodzących się z wielu branż.

Zastosowanie namiotów garażowych

Uniwersalność modułowej struktury oznacza, że można ją zaadaptować do każdej okazji. Praktyczne zastosowanie do garażowania i magazynowania to nie wszystko. Decydując się na plandekę w cieplejszym kolorze, namiot może być używany jako schronienie ogrodowe podczas imprezy, jako namiot handlowy, wystawowy, punkt sprzedaży na jarmarkach i festynach, osłona dla zwierząt itp. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia kupującego.

Modułowe konstrukcje stalowe

Osoby decydujące się na opisywane konstrukcje szukają alternatywy dla drogich magazynów oraz garaży związanych na stałe z daną lokalizacją. Namioty dzięki modułowej konstrukcji można dowolnie modyfikować i powiększać o kolejny segmenty. W ten sposób kupujący, kiedy brakuje mu przestrzeni, nie musi wydawać pieniędzy na nową strukturę, lecz dodać gotowe zestawy do tej już posiadanej. Wszystkie produkty w sklepie internetowym Krostrade posiadają właśnie taką cechę. Zaletą takiej metody rozbudowy jest to, że pozwala na sporą oszczędność, a jednocześnie na stworzenie bezpiecznego schronienia dla wartościowych przedmiotów.

Mobilne namioty

Mobilność wyróżnia kilka cech, jedną z nich jest niewielka waga konstrukcji. Należy jednak pamiętać, że waga będzie się systematycznie zmieniać wraz z rozmiarami danej struktury i konkretnym modelem. W dalszym jednak ciągu kilka osób jest w stanie przenieść obiekt z miejsca na miejsce bez konieczności demontażu namiotu. Sam montaż jest bardzo prosty zarówno przy małych konstrukcjach, jak i przemysłowych. W obu przypadkach do klienta trafia specyfikacja techniczna wraz z instrukcją składania, która krok po kroku wyjaśnia cały proces montażu od początku do końca.Sam demontaż jest o wiele szybszy, wystarczy rozkręcić gotowe moduły, posegregować elementy i w niewielkim odstępie czasu po konstrukcji nie zostanie ani śladu. Jako że każdy z nich jest oznaczony w instrukcji montażu i podpisany, ponowne składanie nie sprawi żadnych problemów. Bez względu na to, ile razy struktura zostanie złożona i rozłożona, nie straci nic ze swojej funkcjonalności.