Hala magazynowa dla przedsiębiorstw

Przedsiębiorstwa eksportujące swoje towary na rynki zagraniczne stoją przed wieloma wyzwaniami. Stale rozwijające się branże logistyki, spedycji i e-handlu to już nie tylko sprawne obsługiwanie klientów i optymalizacja czasu realizacji zamówienia. Istotne jest także magazynowanie produktów między bazami oraz miejscem docelowym. Postawienia stałego budynku zawsze wiąże się z szeregiem pozwoleń, przetargami, wynajęciem ekipy, zakupem materiałów itp., a to generuje spore wydatki. Należy również liczyć się z czasem koniecznym do zakończenia etapów projektowych i oczekiwaniem na odbiór poszczególnych faz budowy. Znacznie tańszym, równie solidnym i szybszym sposobem na zwiększenie przestrzeni magazynowej jest hala namiotowa.

Namiot magazynowy

Tradycyjny magazyn jest drogi. W trakcie eksploatacji generuje wysokie koszty utrzymania, a oczekiwanie na pozwolenia budowlane to przeciągająca się zwykle procedura. Zdolność adaptacji takiego obiektu jest ograniczona, a miejsce, w którym stoi, będzie stałą lokalizacją. Aby uniknąć tych ograniczeń, wiele firm decyduje się na inwestycję w mobilny magazyn namiotowy.

  • Konstrukcja z ocynkowanych ogniowo rur i profili

Hala namiotowa to konstrukcja zaprojektowana z rur i profili. Jako osłonę używa się specjalistycznej plandeki. Na etapie produkcji elementy stalowe przechodzą przez kąpiel w cynku. Metoda cynkowania ogniowego tworzy na strukturze warstwę antykorozyjną. To zabezpiecza stelaż przed korodowaniem przez wpływ czynników atmosferycznych. Wilgoć, para wodna, deszcz i wiele innych szkodliwych dla stali zjawisk ma w tym wypadku minimalne działanie na całość obiektu. Z czasem jednak, jak każdy materiał, konstrukcja wymaga konserwacji. Jednakże porównując koszt podobnych prac w stałym obiekcie a modułowym, to drugie rozwiązanie generuje mniejszy wydatek.

Modułowa struktura

Każda projektowana hala składa się z powtarzalnych segmentów. Dla inwestora oznacza to, że kiedy potrzebna będzie większa przestrzeń magazynowa, można dokupić gotowe elementy i powiększyć namiot. W taki oto sposób przedsiębiorca może rozwijać magazyn wraz z rozwijającą się firmą.

  • Zakotwienie konstrukcji

Prefabrykowany magazyn daje możliwość dostosowania go pod profil prowadzonej działalności. Magazyn pod klucz spełnia każdą potrzebę produkcyjną i gwarantuje komfort prac wewnątrz. Już po wybraniu hali i jej zamówieniu, a jeszcze przed dostarczeniem struktury, należy przygotować powierzchnię. Sam namiot może być przytwierdzony do każdego rodzaju podłoża, warto jednak poinformować producenta hal namiotowych, jakie to będzie podłoże, dzięki czemu dostosuje odpowiednie kotwy do namiotu. Prawidłowo przytwierdzona do gruntu hala jest w stanie wytrzymać nawet ekstremalne zjawiska pogodowe.

  • Hala magazynowa dostępna od ręki

Prosta w składaniu konstrukcja pozwala na szybki montaż i w razie potrzeby demontaż. Po otrzymaniu elementów można przejść bezpośrednio do rozkładania struktury. Hala namiotowa 280 m2 to przy 8 zgranych montażystach i jednym wysięgniku około 6 godzin pracy. Nie jest konieczne zatrudnianie wykwalifikowanych pracowników, co wiąże się z wysokimi wydatkami. Wystarczy przestrzegać instrukcji montażu, być w stałym kontakcie z projektantem Krosagro, a hala będzie rosnąć z godziny na godzinę. Jeśli namiot będzie potrzebny w innym miejscu, wystarczy go zdemontować, przewieźć i rozstawić w nowej lokalizacji. Co ważne, nie straci nic ze swojej funkcjonalności.

  • Ekonomiczny magazyn

Koszt hali namiotowej to od 40% do 60% ceny tradycyjnego magazyny w tych samych rozmiarach. Już samo to czyni z namiotów korzystne rozwiązanie, które warto zastosować w swoim przedsiębiorstwie. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na dodatkowy metraż i doposażenie hali w automatykę.

  • Akcesoria do hali namiotowej

Konstrukcje da się doposażyć w instalację elektryczną, dzięki czemu można zautomatyzować sporo urządzeń w niej występujących. Najczęściej wybieranymi dodatkowymi akcesoriami są automatyczne bramy, wentylatory, instalacja świetlna, system przeciwpożarowy, kamery wideo itp. Takie podzespoły ułatwiają eksploatację namiotu i ułatwiają codzienną działalność firmy.

Konstrukcje do magazynowania

Logistyka jest mocno zależna od powierzchni magazynowych, dlatego tak ważny jest zakup solidnej hali namiotowej, która będzie sprawna przez wiele lat. Równie istotne jest to, aby cały proces od zamówienia, przez produkcję aż po dostarczenie namiotu do klienta, był płynny. 21 lat działalności na rynku firmy Stal Impex, z które rozwineła się marka Krosagro, gwarantuje, że struktura będzie wykonana z wysokiej jakości surowców. Jako międzynarodowy producent rur i profili, konstrukcji magazynowych, przemysłowych i rolniczych spółka ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu obiektów na zamówienie oraz niewielkich struktur. Obsługując międzynarodowych przedsiębiorców, małe i duże firmy, a także niewielkie sklepy, produkty Stal Impex pojawiają się na cały świecie. Dlatego też zachęcamy do kontaktu oraz zapoznania się z bogatą ofertą.