Jak wymienić klimatyzator ścienny? 5 prostych kroków!

Jak wymienić klimatyzator ścienny? Istnieje pięć prostych kroków, jak wymienić klimatyzator ścienny. W tym artykule wyjaśnimy wszystkie poniższe procesy.

 • W przypadku konstrukcji bez scentralizowanych klimatyzatorów klimatyzatory ścienne są jedną z alternatyw chłodzenia. Większość jednostek ma chłodzić tylko jedną przestrzeń.
 • Jednak niektóre większe klimatyzatory mogą chłodzić wiele pomieszczeń. Po kilku latach klimatyzatory starzeją się. Dlatego wymiana lub zakup nowej jednostki jest opcją, którą musisz zrobić.

  Jak wymienić klimatyzator ścienny? 5 prostych kroków!

  Jest to jedna z najtrwalszych jednostek, w przeciwieństwie do przenośnych klimatyzatorów. Dlatego musisz znać kilka kroków, jak wymienić swoje jednostki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o klimatyzatorach ściennych, czytaj dalej!

  Kroki wymiany klimatyzatora ściennego

  Wymiana klimatyzatora przez ścianę jest jak ponowne zainstalowanie urządzenia na ścianie pokoju. Nie musisz jednak ponownie robić dziur, ramek i tym podobnych. W związku z tym wystarczy zmienić starą jednostkę na nową.

  Tak więc, aby odpowiedzieć na twoje pytanie: Jak wymienić klimatyzator ścienny? Oto następujące kroki, które musisz znać:

  Krok 1. Wyłącz klimatyzator

  Aby wymienić klimatyzator ścienny, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wyłączyć stary klimatyzator, jeśli nadal działa.

  Następnie upewnij się, że wyłączyłeś wyłącznik automatyczny i główny wyłącznik. Jeśli nie wykonasz tego kroku, możesz narazić twoje życie na niebezpieczeństwo z powodu możliwego porażenia prądem. Dlatego bądź ostrożny.

  Krok 2. Wyjmij stary klimatyzator

  Ponieważ wymieniasz swoje urządzenie, zakładam, że stary klimatyzator ścienny nadal znajduje się w ramie. Dlatego musisz go usunąć. W razie potrzeby zdobądź swoje narzędzia i elementy wyposażenia. Następnie odkręć śruby i inne elementy mocujące klimatyzator i ostrożnie wyjmij urządzenie, przenosząc je.

  Upewnij się, że masz przy sobie kogoś, kto pomoże Ci nosić, ponieważ niektóre klimatyzatory są ciężkie. Proszę umieścić go na pudełku lub w dostępnym pojemniku, aby chronić go podczas przenoszenia urządzenia. Dzieje się tak dlatego, że możesz przynieść go do sklepu ze śmieciami lub go wyrzucić.

  Krok 3. Wyczyść ramę

  Aby zachować dobre samopoczucie i czystość nowo zakupionego klimatyzatora, musisz wyczyścić ramę. Zdobądź materiały czyszczące, takie jak minimiotła, ręczniki i tym podobne. Zacznij od zamiatania całego kurzu i cząstek, które nagromadziły się wokół ramy.

  Następnie za pomocą mokrego ręcznika wytrzyj cały pozostały brud. Na koniec spryskaj środek dezynfekujący, jeśli są obecne pleśnie. Po oczyszczeniu odczekaj kilka sekund do wyschnięcia. Teraz czyta do zainstalowania.

  Krok 4. Umieść nowy klimatyzator

  Po wszystkich przygotowaniach możesz teraz umieścić swój nowy klimatyzator ścienny w jego ramie. Aby to zrobić, ostrożnie wyjmij urządzenie z pudełka. Następnie poproś członka rodziny o pomoc w ostrożnym przenoszeniu klimatyzatora.

  Wsuń klimatyzator do ramy. Następnie dostosuj, jeśli to możliwe. Pamiętaj, że przed wymianą nowej jednostki zmierz długość i szerokość bieżącej ramki.

  Jeśli masz tendencję do kupowania mniejszej lub większej jednostki niż stara, być może będziesz musiał wprowadzić pewne zmiany w jej strukturze. W rezultacie może Cię to kosztować więcej, niż się spodziewałeś.

  Krok 5. Ostatnie poprawki

  Po umieszczeniu nowej jednostki musisz sprawdzić wszelkie otwory lub przestrzenie wokół ramy. Dzieje się tak, ponieważ może pozwalać na życie owadom i tworzenie się pleśni. Przytnij i napraw wszystkie uszkodzone części wokół urządzenia za pomocą świeżej płyty gipsowo-kartonowej. Użyj wkrętów do gipsu, aby zabezpieczyć go na miejscu.

  Za pomocą cementu do płyt gipsowo-kartonowych i ostrza do płyt gipsowo-kartonowych wypełnić wszelkie pęknięcia lub pęknięcia. Następnie przygotuj i przemaluj płytę gipsowo-kartonową, aby uzupełnić kolor fundamentów betonowych.

  Nałóż uszczelniacze na obramowania klimatyzatora wewnątrz i na zewnątrz domu. Użyj narzędzia do uszczelniania i organicznej masy uszczelniającej. Te uszczelniacze zapobiegną przedostawaniu się zanieczyszczeń z zewnątrz do naszego domu.

  Jaka jest definicja klimatyzatora ściennego?

  Klimatyzatory ścienne działają dokładnie tak samo, jak klimatyzatory okienne. Dzieje się tak dlatego, że oboje wyciągają powietrze z atmosfery, schładzają je za pomocą wężownic, a następnie zwracają je do obszaru.

  Ze względu na swoją wagę urządzenie powinno być umieszczone na zewnątrz i musi być zakryte. BTU waha się od 7000 do 15000, z powierzchnią zakrywającą od 200-800 stóp kwadratowych.

  Jaka jest najsłynniejsza zaleta przechodzenia przez ścianę?

  Oszczędza energię. Typowy klimatyzator ścienny zużywa bardzo mało energii elektrycznej. To pomaga zaoszczędzić pieniądze, obniżając koszty energii elektrycznej. Na przykład koszt eksploatacji klimatyzatora wynosi około 20 do 30 dolarów miesięcznie.

  Wniosek

  Jak wymienić klimatyzator ścienny? Aby wymienić klimatyzator ścienny, wystarczy wykonać pięć prostych kroków.

  Ten typ klimatyzatora jest powszechny w domach i budynkach. Co więcej, jedną z jego zalet jest oszczędność energii. Dzięki temu możesz wydać mniej na rachunek za prąd.