Nietoksyczne świece i jak je zrobić

Świece występują w różnych kształtach i rozmiarach, niektóre są przeznaczone wyłącznie do dekoracji, podczas gdy inne są specjalnie zbudowane, aby wypełnić pomieszczenie przyjemnym zapachem. Ale nietoksyczne świece i sposoby ich wytwarzania nie są tak łatwe do znalezienia.

Większość nietoksycznych świec i sposobów ich wytwarzania zawiera szkodliwe chemikalia, takie jak wosk parafinowy, produkty ropopochodne i sztuczne zapachy, które mogą okazać się niebezpieczne, gdy są używane przez długi czas. Na szczęście można to zrobić w inny sposób: nietoksyczne świece!

Nietoksyczne świece i jak je zrobić

Co to są nietoksyczne świece?

Świece nietoksyczne to świece wykonane z nietoksycznych składników, nietoksycznych barwników i zapachów. Głównym powodem, dla którego świece są droższe, jest czas ich wykonania. Wszystkie nietoksyczne świece są wykonywane ręcznie, co podnosi ich cenę, zwłaszcza jeśli mają unikatowe lub organiczne materiały, które trudno znaleźć.

Jak powstają nietoksyczne świece?

Aby stworzyć nietoksyczne świece, potrzebujesz trzech podstawowych rzeczy: wosku, zapachów i barwników (barwników). Do wyboru są dwa rodzaje wosków: wosk sojowy i wosk roślinny. Wosk na bazie soi jest preferowany od bazy warzywnej, ponieważ soja pomaga w walce ze zmianami klimatu, podczas gdy warzywa nie odrastają po ścięciu.

Niektórzy ludzie wolą nietoksyczne świece zamiast zwykłych świec, ponieważ nietoksyczne świece są niealergiczne i nietoksyczne. Jeśli Ty lub członkowie Twojej rodziny macie alergię na wosk parafinowy, najlepszym rozwiązaniem będą świece nietoksyczne.

Aby zrobić nietoksyczne świece w domu, możesz spróbować użyć wosku pszczelego, wosku sojowego, oleju kokosowego, oleju palmowego i oliwy z oliwek. Ale świece nie muszą zawierać tłuszczu roślinnego lub zwierzęcego; mogą również zawierać olej mineralny, który jest tańszy niż inne woski. Jedynym problemem podczas używania oleju mineralnego jest to, że knot nie trzyma się dobrze podczas palenia, dlatego zaleca się, aby początkujący unikali robienia go z tego rodzaju woskiem.

Oto kroki, jak zrobić świece:

 • Stop wosk za pomocą podwójnego bojlera
 • Dodaj barwnik i zapach do roztopionego wosku
 • Wlej mieszankę świec do foremek lub pojemników
 • Pozwól świecom wyschnąć przed wyjęciem ich z pojemnika
 • Jakie rodzaje zapachów mogą mieć nietoksyczne świece?

  Nietoksyczny wosk stosowany w świecach ogranicza rodzaj zapachów, jakie mogą mieć. Głównym składnikiem tworzącym nietoksyczne zapachy są olejki eteryczne. Mieszanka wody i olejku eterycznego posłuży do stworzenia nietoksycznych zapachów świec. Zapewni to silny zapach, który nie będzie szkodliwy dla członków rodziny lub zwierząt domowych. Olejki eteryczne są pozyskiwane z roślin poprzez destylację, dzięki czemu nietoksyczne świece wykonane z nich są w 100% naturalne!

  Różne rodzaje nietoksycznych form do świec

  Formy do świec dzielą się na dwa rodzaje: foremki wielokrotnego użytku, których możesz użyć ponownie za każdym razem, gdy robisz świece, oraz foremki jednorazowe, które wyrzucasz po jednorazowym użyciu. Nietoksyczne formy świec są zwykle wykonane z nietoksycznych tworzyw sztucznych, cynku metalicznego lub gipsu.

  Nietoksyczne formy do świec do rozważenia

  Jeśli planujesz dawać nietoksyczne świece jako prezenty, formy do świec przydadzą się, ponieważ możesz ich używać w kółko, aż staną się bezużyteczne. Ponieważ formy do świec są wielokrotnego użytku, możesz po prostu stopić mieszankę wosku świecy, która przykleiła się do formy, używając metody podwójnego kotła, pozostawić do wyschnięcia i użyć ponownie.

  Nietoksyczne formy do świec są również świetne dla dzieci, które chcą tworzyć własne nietoksyczne świece, dzięki czemu nie muszą się martwić, że zostaną spalone przez gorący wosk lub wpadki podczas rozlewania roztopionego wosku na siebie.

  Jakich nietoksycznych barwników można używać do barwienia świec?

  Nietoksyczne barwniki są również wytwarzane z różnych ekstraktów roślinnych. Jeśli chcesz nietoksyczne świece, które mają jasny barwnik świecy, możesz użyć soku z buraków, soku z kapusty lub korzenia alkanetu.

  W przypadku nietoksycznego barwnika do świec o średniej intensywności można użyć ekstraktu z płatków nagietka, a w przypadku nietoksycznego barwnika do świec o głębokiej intensywności można użyć henny w proszku.

  Ale jeśli nie jesteś wybredny, jeśli chodzi o rodzaj nietoksycznego koloru barwnika do świec, które będą miały twoje nietoksyczne świece, śmiało zmieszaj je ze sobą, aby uzyskać głębszy kolor.

  Czym nietoksyczne świece różnią się od zwykłych świec

  Nietoksyczne zwykłe świece to rodzaje nietoksycznych świec, które można znaleźć w nietoksycznych domach towarowych. Te zwykłe świece są zwykle wykonane z nietoksycznego wosku pszczelego, ale czasami są wykonane z innego nietoksycznego wosku sojowego lub oleju palmowego. Nietoksyczne zwykłe świece również używają nietoksycznych barwników do barwienia ich wosku, który można zebrać z różnych ekstraktów roślinnych, takich jak zielona herbata, kurkuma w proszku i sok z marchwi. Niektóre nietoksyczne barwniki można znaleźć nawet w pestkach winogron lub skórce jabłek!

  Wady i zalety nietoksycznych świec

  Zaletami świec nietoksycznych są: niealergiczne, nietoksyczne, niedrażniące, nienowotworowe i przyjazne dla środowiska!

  Wadą nietoksycznych świec jest to, że są droższe niż zwykłe świece, ponieważ ich wykonanie zajmuje więcej czasu, a niektóre mogą nie mieć różnych kolorów, więc miłośnicy świec, którzy chcą, aby ich dom był wypełniony kolorami, będą musieli poczekać, aż nietoksyczny producenci świec zrozumieją, jak to zrobić.

  Wniosek

  Podsumowując, świece nietoksyczne mają właściwości antyalergiczne, nietoksyczne, niedrażniące, nienowotworowe i ekologiczne. Głównymi składnikami nietoksycznych świec są wosk i barwniki, które można wytwarzać z ekstraktów roślinnych, dzięki czemu są w 100% nietoksyczne! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź naszą stronę, aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących tworzenia świec.