Jak pozbyć się klimatyzatora? 5 najlepszych sposobów!

Jak wyrzucić klimatyzator? Aby pozbyć się klimatyzatora, skontaktuj się z lokalnymi programami, serwisami klimatyzacji, sprzedawcami lub specjalistami. Jednak zanim zaczniesz go wyrzucać, musisz przygotować się na to, aby był bezpieczny.

Klimatyzatory, podobnie jak inne urządzenia, starzeją się i wymagają wymiany po pewnym czasie. Na przykład stare, tradycyjne klimatyzatory wytrzymują tylko dekadę, a nowoczesne ponad 15 lat.

Jak pozbyć się klimatyzatora? 5 najlepszych sposobów!

Niestety, większość ludzi nie ma pojęcia, jak wyeliminować swój klimatyzator, gdy się zepsuje lub doświadczają nieuleczalnej awarii.

Ponadto ludziom trudno jest zlokalizować miejsca, w których można wyrzucić śmieci, takie jak klimatyzator. Jeśli znajdziesz się w takim scenariuszu, powinieneś dobrze się zastanowić, zanim zostawisz go na krawężniku, aby zebrać śmieci, ponieważ pozostawienie urządzenia na chodniku jest niezgodne z prawem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, czytaj dalej!

Sposoby utylizacji klimatyzatora

Niezależnie od rodzaju posiadanego klimatyzatora, zawiera on czynnik chłodzący. W klimatyzatorach najczęściej występują chlorofluorowęglowodory i hydrochlorofluorowęglowodory 200.

Według Agencji Ochrony Środowiska te czynniki chłodnicze są zubożającymi warstwę ozonową chemikaliami, które emitują gazy cieplarniane, które szkodzą środowisku i sprzyjają zmianom klimatu. Z powodu tych czynników chłodniczych rzucanie zepsutym klimatyzatorem w dowolne miejsce jest nielegalne. Więc zamiast tego musisz go odpowiednio zutylizować.

Aby odpowiedzieć na Twoje pytanie: jak pozbyć się klimatyzatora? Oto następujące metody, które możesz zrobić:

Metoda nr 1. Zabierz klimatyzator na złomowisko

Wykwalifikowane zakłady recyklingu zajmują się utylizacją klimatyzatorów zgodnie z zasadami Agencji Ochrony Środowiska (EPA).

Możesz dowiedzieć się więcej o prowadzeniu zakładów, odwiedzając i przeglądając witrynę władz lokalnych lub witrynę Responsible Appliance Disposal (RAD). Agencja Ochrony Środowiska wyznaczyła te miejsca jako zdolne do wywiązania się z obowiązku należytej utylizacji.

Metoda nr 2. Znajdź program rabatowy

Większość firm użyteczności publicznej i samorządów zapewnia obecnie zwrot pieniędzy klientom, którzy wymieniają swoje stare, nieefektywne klimatyzatory na nowoczesne, bardziej zaawansowane projekty. W ten sposób możesz zaoszczędzić pieniądze na nowy klimatyzator i zapewnia prawidłową utylizację starego klimatyzatora.

Ponadto ta inicjatywa zachęca ludzi do właściwej utylizacji klimatyzatorów. Zadzwoń do swojego dostawcy energii, aby dowiedzieć się więcej o programach dostępnych w Twojej okolicy.

Metoda #3. Odwiedź lokalną firmę zajmującą się gospodarką odpadami

Twój miejski urząd kanalizacyjny musi być również odpowiedzialny za właściwą utylizację przestarzałych klimatyzatorów. Mogą mieć do tego celu wydzieloną lokalizację utylizacji klimatyzatorów oraz doświadczonych ekspertów i personel.

Co więcej, mogą również współpracować z firmami zewnętrznymi w celu wykonania zadania. Dobrym pomysłem jest uprzednie dwukrotne sprawdzenie w lokalnym wydziale sanitarnym.

Metoda #4. Rozważ skorzystanie z opcji wymiany sprzedawcy

Sprzedawcy mogą pomóc w rozwiązaniu problemu związanego z utylizacją starego klimatyzatora.

Na przykład, gdy chcesz kupić nowy klimatyzator, sklep może zaoferować Ci możliwość zwrotu starego klimatyzatora i otrzymania rabatu. Odsprzedawca jest wtedy odpowiedzialny za właściwą utylizację sprzętu.

Metoda #5. Odzyskuj i przekaż darowiznę

Recykling to świetny sposób na ochronę środowiska. Zdecydowanie najszlachetniejsza opcja. Przekaż swój stary klimatyzator fundacjom lub organizacjom non-profit.

Zamiast kupować nowy klimatyzator i ponosić dodatkowe wydatki, byliby wdzięczni, gdyby otrzymali działający klimatyzator za niższą cenę. Możesz kwalifikować się do ulg podatkowych, oprócz emocjonalnej satysfakcji płynącej z wkładu w wartościowy cel.

Kroki przygotowania klimatyzatora przed właściwą utylizacją

Bardzo ważne jest przygotowanie klimatyzatora przed utylizacją. Przygotowanie, które zrobisz, zmniejszy szkody, jakie może spowodować stary klimatyzator.

Zanim wyślesz klimatyzator w dowolne miejsce do utylizacji, musisz zrobić kilka rzeczy, aby upewnić się, że jest bezpieczny:

Krok 1. Wyjmij drzwi

Jeśli podejmiesz wysiłek demontażu drzwi, pokryw lub otworów wentylacyjnych z klimatyzatora, unikniesz uwięzienia dzieci lub owadów w środku, jeśli zdecydują się to zbadać.

Krok 2. Usuń czynnik chłodniczy z systemu

Przed odtransportowaniem klimatyzatora w celu utylizacji, recyklingu lub na cele charytatywne, należy skontaktować się z technikiem lub specjalistą od urządzeń w celu usunięcia i spuszczenia czynnika chłodniczego.

Krok 3. Odpady niebezpieczne

Wszelkie pojemniki, rury, kable lub inne chłodziwa lub elementy czynnika chłodniczego należy transportować do miejsca zbiórki odpadów niebezpiecznych. Skonsultuj się z rządem stanowym lub odwiedź ich stronę internetową, aby odkryć pobliską niebezpieczną stację odpadów.

Krok 4. Poproś o pomoc

Jeśli zamierzasz sam zabrać stary klimatyzator do utylizacji, poproś kogoś o pomoc. Próba samodzielnego przeniesienia dużego klimatyzatora jest bardzo ryzykowna i może szybko spowodować poważne obrażenia.

Wniosek

Ludzie często zadają pytanie: jak pozbyć się klimatyzatora? Jest tylko kilka rzeczy, które musisz wiedzieć.

Istnieją różne opcje, które możesz wybrać, gdzie i jak prawidłowo zutylizować klimatyzator. Nie możesz wyrzucić go wzdłuż chodnika lub ulicy.

Właściwa utylizacja klimatyzatora jest niezbędna, ponieważ tego rodzaju urządzenie jest delikatne i zawiera niebezpieczne chłodziwa.