Ilu fanów równa się klimatyzatorowi? 4 najlepsze wskazówki!

Czy znajdujesz odpowiedź na pytanie „Ile wentylatorów równa się klimatyzatorowi?” Wtedy nigdzie nie idź; ten artykuł będzie z tym bardzo szczery.

Zwykle przy średnim zużyciu energii potrzeba nawet dziewięciu z nich, aby konkurować z klimatyzatorem w chłodzeniu pomieszczenia.

Ilu fanów równa się klimatyzatorowi? 4 najlepsze wskazówki!

Chodzi o to, że wentylatory chłodzące niezbędne w naszych domach wraz z naszymi klimatyzatorami. Jednak oczywiste jest, że klimatyzatory są silniejsze niż wentylatory.

Otóż ​​to. Wiem, że masz wielu fanów! Żarty na bok, możesz teraz przewinąć w dół i cieszyć się czytaniem artykułu.

Równoważna liczba wentylatorów w porównaniu z klimatyzatorem

Wiem, że możesz się zastanawiać: „Ile wentylatorów równa się klimatyzatorowi?” Cóż, ta sekcja odpowie na to.

Pod względem ceny wentylatory do chłodzenia pomieszczeń kosztują średnio 45 dolarów. Korzystając z tych liczb, w przybliżeniu 5 do 6 wentylatorów pokojowych może odpowiadać jednemu klimatyzatorowi.

Pamiętaj, że te ceny są zmienne i nie są stabilne. Tak więc możesz kupić sześć wentylatorów, jeśli kupujesz zwykły klimatyzator do swojego domu. Średniej wielkości klimatyzator okienny może zużywać do 900 watów energii elektrycznej na godzinę do zużycia energii.

Z drugiej strony zwykły wentylator chłodzący zużywa około 100 watów na godzinę. Biorąc pod uwagę te liczby, potrzeba dziewięciu wentylatorów chłodzących, aby konkurować z klimatyzatorem. Pomogłoby, gdybyś zauważył, że niektóre klimatyzatory mają wyższą moc do 1440 watów, a niektóre mniejsze modele o mocy 500 watów.

Do obsługi obu urządzeń będziesz potrzebować stawki za kilowatogodzinę swojego obszaru. Załóżmy więc, że używasz jednego średniej wielkości klimatyzatora okiennego. W takim przypadku można to nieco porównać do jednoczesnego korzystania z dziewięciu wentylatorów.

Rzeczywiście, nie można zaprzeczyć, że jest dla niego określona liczba wentylatorów w porównaniu ze zwykłym klimatyzatorem. Jeśli potrzebujesz oszczędzać energię elektryczną w swoim domu, poniższa sekcja może być pomocna. Bądźcie na bieżąco.

Jak zaoszczędzić rachunek za prąd

Drogi kolego, wiem, że chcesz zaoszczędzić pieniądze podczas chłodzenia domu. Ale niestety upały są dla każdego z nas nieprzyjemne. Na szczęście jest na to rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić zarówno sobie, jak i kieszeni. Oto kilka wskazówek, o których możesz pamiętać, oszczędzając pieniądze na chłodzeniu pokoju.

Wskazówka nr 1. Ustawienie odpowiedniej temperatury

Nie jesteś tu mistrzem. Jeśli ustawisz temperaturę na najniższe ustawienie, tym wyższy będzie rachunek za prąd.

Idealnym rozwiązaniem dla każdego jest ustawienie klimatyzatorów na 75,2 stopnia Fahrenheita. Jeśli zastosujesz się do tej wskazówki, zaoszczędzisz dolary dziennie.

Ponadto, jeśli klimatyzatory nadal działają przy niższych ustawieniach temperatury, ich części mechaniczne będą wymagały więcej energii.

W szczególności jego kompresory będą pracować ciężej w porównaniu z ustawieniem idealnej temperatury.

Wskazówka 2. Izolacja będzie twoim najlepszym przyjacielem

Podczas chłodzenia pomieszczeń będziesz uwięziony w nich krążące zimne powietrze. Dlatego każdy powinien uszczelnić swoje pokoje, aby zatrzymać zimną temperaturę. Poza tym zamkniesz wszystkie swoje okna. Wiem, że nie jesteś na tyle niezdarny, żeby o tym zapomnieć.

Użyj zasłon do izolacji. Te zasłony będą twoim przyjacielem, zwłaszcza jeśli chcesz zatrzymać promienie słoneczne, które ogrzewają twój pokój. Jeśli promienie słoneczne wejdą do twojego pokoju, będziesz zmuszony obniżyć temperaturę w swoim klimatyzatorze.

Tym samym wyższy rachunek za prąd przy jaśniejszym pomieszczeniu. Zwróć uwagę. Może to być bardzo odpowiednie, jeśli możesz wyłączyć inne urządzenia, gdy masz działającą klimatyzację.

Wskazówka nr 3. Fani, pokochacie fanów

Kiedy masz włączony klimatyzator, będziesz zachwycony, jeśli uzupełnisz go o wentylator pokojowy lub sufitowy.

Sam wentylator będzie recyrkulować zimne powietrze i usuwa część wysiłku klimatyzatora w schłodzeniu pomieszczenia.

Dzięki temu co miesiąc będziesz oszczędzać na rachunku za energię elektryczną. Dodatkowo, jeśli możesz obsługiwać klimatyzator w trybie wentylatora, byłoby świetnie.

Wskazówka nr 4. Czystość jest obok chłodu

Każdy powinien od czasu do czasu czyścić klimatyzatory. Będziesz mieć dużo kurzu i innych cząstek, które mogą zablokować otwory wentylacyjne twojego AC. Uwielbiam czyścić moje filtry powietrza co miesiąc.

W rezultacie mój klimatyzator bardzo dobrze chłodzi pokój i oszczędzam więcej centów na rachunku za prąd. Co najważniejsze, jeśli twoje klimatyzatory są dobrze wyczyszczone, zaoszczędzisz na przyszłych kłopotach.

Wniosek

Dobra robota! Nauczyłeś się: „Ile wentylatorów równa się klimatyzatorowi?” Zwykle jest to odpowiednik pewnej liczby w zależności od stopnia porównania.

W przypadku przedziałów cenowych sześć wentylatorów jest równych jednemu AC. Z drugiej strony dziewięć wentylatorów będzie równoważne jednemu AC pod względem zużycia energii i możliwości chłodzenia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o chłodzeniu domu, przejdź tutaj. Bardzo dziękuję za przeczytanie! Do zobaczenia następnym razem!