Ile wody powinno spłynąć z klimatyzatora? 4 najlepsze wskazówki!

Znalazłeś artykuł, który odpowiada na pytanie „Ile wody powinno spłynąć z klimatyzatora?” W bardziej suchym klimacie klimatyzator może codziennie wypuszczać około 5 gal lub 19 litrów wody na zewnątrz. W przypadku ustawień tropikalnych AC może uwolnić 20 galonów lub 75 litrów.

Cóż, powinieneś zauważyć, że z twojego AC kapie woda na zewnątrz domu. Nie martw się; jest to normalne, że klimatyzatory działają poprawnie.

Ile wody powinno spłynąć z klimatyzatora? 4 najlepsze wskazówki!

Otóż ​​to. Pomogłoby, gdybyś pamiętał te rzeczy. Więc bez gadania przewiń i ciesz się czytaniem artykułu.

Ile wody należy spuścić z klimatyzatora?

Cóż, wiem, że jesteście ciekawi ile wody powinno spłynąć z klimatyzatora.

Jest to część procesu klimatyzacji polegająca na tym, że samo urządzenie uwalnia wodę poza pomieszczenie. Jeśli jednak woda przecieka do środka, sam klimatyzator ma problemy. Możesz potrzebować pomocy w jego naprawie.

Woda uwalniana z klimatyzacji pochodzi z przewodu odpływowego kondensatu. Dlatego jest istotną częścią procesu chłodniczego.

Dogłębnie, gdy pomieszczenie jest schładzane, klimatyzator odbiera wilgoć do środka. Następnie to wilgotne powietrze zostanie skondensowane lub zamienione w wodę.

Chociaż ta wydobywana woda jest uwięziona w klimatyzatorze. W ten sposób przekształcona woda jest następnie kierowana do linii odprowadzania kondensatu.

Możesz zobaczyć, że ten produkt odpadowy jest uwalniany poza twoją jednostką klimatyzacyjną. Dzięki tej ważnej części klimatyzatora unika się gromadzenia się wilgoci wewnątrz urządzenia.

Zebrana wilgoć jest szkodliwa dla elementów elektrycznych i mechanizmu chłodzenia wykonywanego przez klimatyzator. Zazwyczaj te przewody odpływowe kondensatu są produkowane z tworzywa sztucznego PVC lub polichlorku winylu. Inne klimatyzatory mają zbudowane z nich materiały metalowe.

Ta część AC jest podłączona do urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych Twojego domu. Jej podstawowym zadaniem jest pełnienie roli drogi odprowadzania wilgoci na zewnątrz klimatyzatora.

Nie zdziw się więc, jeśli z klimatyzatora wydostanie się woda. Jest to część procesu chłodzenia Twojego pokoju.

Zazwyczaj około 5 galonów lub 19 litrów wody jest uwalnianych na zewnątrz jednostki klimatyzacyjnej. Ta liczba dotyczy tylko domów w bardziej suchym klimacie.

Z drugiej strony, 20 galonów lub 75 litrów jest uwalnianych z procesu chłodzenia, gdy dom znajduje się w klimacie tropikalnym lub wilgotnym.

Jeśli woda z klimatyzacji zachowuje się niewłaściwie, należy zadzwonić do najbliższego mechanika, aby to naprawić. Jednak może to być poważny problem, więc pospiesz się.

Gdzie używać wody uwolnionej z klimatyzatora?

Wiem, że chcesz oszczędzać wodę, ponieważ jest jej mało, a rachunki mogą być bolesne dla Twojej kieszeni. Dlatego mam tutaj kilka rzeczy, z których możesz wykorzystać wodę z klimatyzacji.

Musisz mieć świadomość, że powinieneś zbierać wodę kapiącą na zewnątrz jednostki klimatyzacyjnej, ponieważ może być bezpieczna do użytku domowego.

Idealnym wyborem do jej zbierania będzie wiadro lub dowolny pojemnik na wodę dostępny w Twoim domu. Jednak ta woda nie jest bezpieczna dla ludzi, zwłaszcza do picia, więc bądź bezpieczna.

Ten rodzaj wody jest wolny od związków chloru, soli, fluorków i innych chemikaliów, które można znaleźć w wodzie z kranu. Dzięki temu nadmiar wody z klimatyzacji może być doskonałym narzędziem do czyszczenia domu i otaczających go powierzchni.

Teraz mam kilka wskazówek, że możesz wykorzystać wodę uwolnioną z klimatyzacji.

Wskazówka nr 1. Czyszczenie powierzchni w Twoim domu

Zgromadzona resztkowa woda z klimatyzatora jest idealna do czyszczenia powierzchni w Twoim domu.

Używając zaufanego środka czyszczącego lub mydła, użyj wody do przygotowania roztworu czyszczącego. Ten środek czyszczący najlepiej nadaje się do czyszczenia okien i podłóg w Twoim domu.

Możesz także wykorzystać zebraną wodę do czyszczenia powierzchni podwórka, chodników, a nawet samochodu.

Nie martw się. Ta woda jest bezpieczna. Nie do spożycia!

Wskazówka 2. Magia toalety

Tak, możesz użyć tej wody do spłukiwania toalet i ich udrażniania. Każdego dnia zużywasz kilka galonów na korzystanie z łazienki.

Więc lepiej jest oszczędzać wodę podczas spłukiwania osadów, używając skroplin z klimatyzacji.

Za jego pomocą możesz również posprzątać swoją łazienkę.

Wskazówka nr 3. Ubrania

Możesz użyć tej wody do prania ubrań. Idealnie nadaje się również do umieszczenia w żelazku parowym, ponieważ ta woda jest całkowicie bezpieczna.

Wskazówka nr 4. Przywróć to do natury

Ta woda jest idealna dla twoich zielonych dzieci. Więc często je podlewaj, dobrze?

Wniosek

Świetny! Wiesz już, ile wody powinno spłynąć z klimatyzatora.

W bardziej suchym klimacie uwalniane jest około pięciu galonów lub dziewiętnastu litrów wody. W wilgotnym klimacie uwalnia się około dwudziestu galonów lub siedemdziesięciu pięciu litrów.

Nie zapominaj również, że możesz ponownie wykorzystać tę wodę do czyszczenia domu.

Jeśli chcesz przeczytać więcej, zajrzyj tutaj.

Bardzo dziękuję za przeczytanie! Do zobaczenia następnym razem!