Co to jest termostos na podgrzewaczu wody? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Zastanawiasz się, co to jest termostos na podgrzewaczu wody? Po co się zastanawiać, kiedy jesteś we właściwym miejscu. Energia cieplna jest przekształcana w energię elektryczną za pomocą termostosów. Termopile składają się z wielu termopar połączonych równolegle lub szeregowo.

Termopile były używane do wykrywania temperatury bez użycia dotyku. Zadaniem termostosu jest przekształcenie promieniowania cieplnego uwalnianego przez przedmiot w napięcie przemienne.

Co to jest termostos na podgrzewaczu wody? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Ten prąd wyjściowy mieści się w zakresie dziesiątek, a nawet setek miliwoltów. Termopile mogą być stosowane zarówno jako czujniki, jak i producenci. Termostos jest często używany jako czujnik do określania niskiego ciepła. Piece, pralki i suszarki, urządzenia medyczne, samochody, artykuły konsumenckie i wiele innych sektorów wykorzystuje czujniki termoelektryczne. To tylko przegląd. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jaka jest różnica między termostosem a termoparą?

Istotna różnica między termoparą a termoparą polega na tym, że termopara wydaje się być technologią termoelektryczną, ale termoelement zamienia energię cieplną na elektryczną. Termopary mogą przetrwać dziesiątki lat. Jednak zwykle nie przetrwają tak długo, jak piec. Czas na naprawę termopary, jeśli jakoś pilot się pali, ale nadal nie pali się główny palnik.

Co to znaczy, gdy napięcie termoelektryczne jest niskie?

Grzejnik może nie dać podgrzanej wody, jeśli rzeczywiście termostos nie może zapewnić odpowiedniej mocy. W rezultacie błąd zwarcia zasilania termoelektrycznego coś oznacza. Ten błąd wskazuje, że teraz termopary wewnątrz kolekcji nie mogą zapewnić wystarczającej zdolności do obsługi panelu C. Jego system sterowania przestaje działać, a zbiornik ciepłej wody wyświetla błędny komunikat.

Ponieważ wadliwie działający system termoelektryczny może uniemożliwić otrzymanie prawidłowego zaopatrzenia w wodę, problemowi nadano taką nazwę. Jeśli błąd zwarcia zasilania termostosu pojawia się często, oznacza to, że główne urządzenie termoelektryczne działa nieprawidłowo. Większość podgrzewaczy wody pokaże listę symboli wskaźników stanu. Aby pomóc w zidentyfikowaniu problemu, urządzenie może przy wielu okazjach migać określoną lampką. Na przykład za każdym razem, gdy moc stosu termoelektrycznego jest zmniejszona, lampka ostrzegawcza może migać 3-4 razy.

Możesz stwierdzić, czy podgrzewacz wody ma ten problem, sprawdzając niektóre z tych objawów. Jednak, ponieważ te technologie są tak precyzyjne, możesz chcieć podwoić funkcjonalność termostosu.

Termopil na podgrzewaczu wody, jak przetestować?

Testowanie stosu termoelektrycznego Należy pamiętać, że testowanie stosu termoelektrycznego wymaga użycia kilku przyrządów. Co najważniejsze, będziesz chciał użyć jednego z precyzyjnych multimetrów. Stos termoelektryczny, jak przypuszczasz, wytwarza bardzo małe napięcie. W rezultacie multimetr powinien zawsze to uchwycić. Najpierw należy usunąć termoparę z systemu ciepłej wody. Przestrzegając protokołów bezpieczeństwa firmy, każdy musi być w stanie to zrobić. Sugerujemy wykonanie kontroli obwodu zamkniętego w stosunku do innych testów, aby określić, czy termostos działa prawidłowo.

Ten test musi zostać zakończony, aby określić, czy termostos może utrzymać ciężar. Teraz musisz podłączyć czerwoną świecę zapłonową multimetru do czerwonego kabla termoelektrycznego. Przewód w kolorze czarnym można podłączyć do białego przewodu termoelektrycznego z dowolnej strony. Musisz teraz włączyć zasilanie elektryczne lub gazowe. Nieco multimetr pobiera pomiar; przez jakiś czas będziesz musiał naciskać dźwignię dopływu gazu.

Może to zająć trochę czasu, a po zakończeniu procedury pomiarowej multimetr zwolni. Na koniec wyświetlane są pomiary. Oto wymagania, o których należy pamiętać. Jeśli wartość wynosi około 640 i 800, termostos działa prawidłowo. Niemniej jednak, jeśli jakoś odczyt spadnie tuż poniżej, sprzęt będzie wymagał wymiany. Jeśli liczba spadnie poniżej 500, urządzenie termostosujące może wymagać całkowitej wymiany.

Wymiana termostosu na podgrzewaczu wody

Procedura wymiany termostosu jest prosta, ale czasochłonna. Pierwszym krokiem jest wyłączenie dopływu gazu do systemu ciepłej wody i ustawienie sterowania włączaniem/wyłączaniem gazu na kompensację. Aby odsłonić część, zdejmij plastikową osłonę. Zarówno zapłonnik, jak i kable termoelektryczne muszą być następnie odłączone. Pozbycie się go może wymagać trochę przekręcenia. Ponieważ złącza łatwo się pociągają, wystarczy użyć odpowiedniego sprzętu do pracy. Podczas tej operacji uważaj, aby nie skręcać rur ani kabli. Weź dwie śruby, które utrzymują element bramy kolektora na swoim miejscu.

Aby dostać się do termostosu, musisz odłączyć element palnika od komór. Upewnij się, że kable i rury są prawidłowo podłączone do drzwi rozdzielacza. Jeśli chodzi o wymianę termostosu, wydaje się to być kluczowe. Rozwiń nowy kabel termoelektryczny i włóż go do klapy rozdzielacza, upewniając się, że jest całkowicie ustawiony. Zablokuj zacisk przytrzymujący w pozycji po umieszczeniu, klikając go w klasie. Teraz wiesz, co to jest termostos na podgrzewaczu wody! Najlepiej też wiedzieć, dlaczego moja nagrzewnica samochodowa pachnie.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, czym jest termostos na podgrzewaczu wody. Zastosowano termopile, umożliwiające wykrywanie temperatury, które nie są oparte na dotyku. Jeśli przetestujesz termostos niewłaściwie, musisz go natychmiast wymienić. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak długo działa podgrzewacz basenu i jak go włączyć. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami.