Kiedy zacząć sadzić Palouse w tunelu foliowym?

Zanim zdobędziesz wiedzę na temat tego, kiedy rozpocząć sadzenie tunelu foliowegoPalouse, należy zwrócić uwagę na wskazówki.Sadzenie tunelu foliowego nie odbywa się bez uświadomienia sobie typowych błędów, które mogą popełniać ogrodnicy.

Obejmują one odłożenie na bok kontroli temperatury, nie zwracanie uwagi na pobliskie krzewy lub drzewa, zapominanie o ustawieniu cienia, brak kontroli wilgotności, niemożność wentylacji, zachęcanie do rozwoju grzybów, zubożenie gleby i podlewanie w niewłaściwych ilościach. Nic nie powinno powstrzymywać Cię przed ciągłym zdobywaniem odpowiednich roślin.

Kiedy zacząć sadzić Palouse w tunelu foliowym?

Zawsze zalecano zrozumienie tych wskazówek w celu lepszej uprawy roślin. Przejdźmy do nauki, jak zacząć sadzić w szklarniach w Palouse.

Dlaczego nazywa się to Palouse?

Nie miasto, ale region położony w północno-zachodnich Stanach Zjednoczonych, Palouse obejmuje części północno-wschodniego Oregonu, południowo-wschodniego Waszyngtonu i środkowego Idaho. Jest to znany obszar rolniczy, na którym uprawia się pszenicę i rośliny strączkowe. Region ten, położony około 160 mil na północ od szlaku oregońskiego, szybko się rozwijał pod koniec XIX wieku.

Jak powstaje Palouse?

Dla tych, którzy patrzą na Palouse jako lokalizację geograficzną lub region, interesujące jest zrozumienie, w jaki sposób powstają. Wzgórza powstały ponad dziesiątki tysięcy lat z naniesionego przez wiatr mułu i pyłu, znanego jako „less”, pochodzącego z suchego regionu południowo-zachodniego.

Dominujące wiatry z południowego zachodu wiał kurz i muł, gdzie osiadł na lessowych wzgórzach, które wyglądają jak gigantyczne wydmy.

Jakie rośliny są uprawiane w Palouse?

Znany jako ogród preriowy, Palouse znajduje się w cieniu deszczu Gór Kaskadowych, a opady mogą czasami być ograniczone, ponieważ ziemia ma zdolność zatrzymywania wilgoci, która ma kluczowe znaczenie dla rolników, którzy katapultowali ten obszar do jednego z wiodących na świecie regiony produkujące pszenicę. Inne uprawiane rośliny to soczewica, jęczmień i groch.

Jakie są najlepsze rośliny do uprawy w ApolytunnelPalouse?

Palouse jest reklamowany jako największy region dla soczewicy w Stanach Zjednoczonych. Ale oprócz soczewicy, zanim przejdziemy do szczegółów, kiedy rozpocząć sadzenie apolituneluPalouse, ważne jest, aby wiedzieć, na jakie uprawy należy się przygotować.

Soczewica

Soczewica, znana jako „impuls Palouse”, pojawiła się na tym obszarze po raz pierwszy na początku lat 90. XX wieku, kiedy J.J. Wagner, pochodzący z Farmington, poprosił miejscowego pastora z Adwentystów Dnia Siódmego o zamówienie nasion z Europy. Następnie Wagner posadził dwa rzędy, aby przetestować i sprawdzić, czy soczewica będzie rosła w tej sytuacji.

I zrobili. Nieco później w tej dekadzie pojawił się zmechanizowany aparat do zbioru i wzrosła produkcja soczewicy. Obecnie ponad 95 procent krajowej soczewicy jest uprawianych na preriach Palouse w Idaho-Waszyngton.

Ziarna zbóż

Trzy najpopularniejsze na świecie ziarna zbóż to ryż, pszenica i kukurydza, które w 2012 roku stanowiły 89 procent wszystkich zbóż na świecie. Zboża te są niezbędne w codziennej diecie. Stały się również przydatne do żywienia zwierząt i przetwórstwa przemysłowego. Prerie należą do miejsc, w których najlepiej się rozwijają.

Jęczmień

Tymczasem jęczmień jest również zbożem i oferuje mnóstwo korzyści zdrowotnych. Jest to podstawowa uprawa w wielu regionach na całym świecie, surowiec do codziennego przygotowywania tego, co znajduje się na ich talerzu. To zawsze był element odchudzania i może poprawić trawienie.

Wiadomo również, że zapobiegają powstawaniu kamieni żółciowych, a także zmniejszają ryzyko operacji woreczka żółciowego. Odpowiednia ilość jęczmienia w diecie może również pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu. Być może słyszałeś już ten termin, ponieważ są one również składnikami suplementów zdrowotnych.

Musztarda

Twoja musztarda należy do ulubionych upraw na preriach lub tam, gdzie jest suchy ląd. W Palouse ta roślina oleista została włączona do różnych płodozmianów, pomagając interweniować w cyklach szkodników, zwiększając zużycie wilgoci, a następnie dochody z gospodarstwa.

rzepak

Inną dobrą uprawą dla tunelu foliowego Palouse jest rzepak. Charakteryzujący się jasnożółtymi kwiatami, rzepak wytwarza olej rzepakowy, który jest wzbogacony o witaminy E i K, a także kalorie dla dobrego zdrowia.

Ich rośliny mogą dorastać do pięciu stóp wysokości, aby wytworzyć strąki, w których rolnik zbiera nasiona, miażdżąc je podczas produkcji, aby wytworzyć olej rzepakowy i mączkę.

Kiedy zacząć sadzić ApolytunnelPalouse?

Ogrody na preriach i Palouse składają się z polnych kwiatów i traw, które kwitną na słonecznych i otwartych przestrzeniach. Wyobraź sobie łąki w mediach pop z wysokimi trawami kołyszącymi się na wietrze. Pomyśl o roślinach z kwiatami o strukturze czepka w krajobrazie, celebrowanymi różami, fioletami, błękitami, czerwieniami i żółciami.

Technika ma odpowiedni czas na sadzenie roślin w apolytunnelPalouse.

  • Z twardymi warzywami zacznij je od grudnia do stycznia. Możesz je również utwardzić, kondycjonując je stopniowo do warunków zewnętrznych przez określony czas.
  • Miesiąc marzec to początek zbiorów w zimnych porach roku. Należą do nich sałata, brokuły, kapusta, kalafior itp.
  • Z warzywami na ciepło, kieruj się na marzec i kwiecień. Należą do nich pomidory, rośliny strączkowe, dynia i papryka.
  • Na koniec, masz drugie zbiory, które powinny rozpocząć się w lipcu lub sierpniu, a pod koniec września i jesieni muszą zostać zebrane.

Podsumowując, Palouse lub prerie są idealną inspiracją dla szklarni. Suche tereny i najlepsze uprawy, które znałeś wcześniej, w połączeniu ze wskazówkami, kiedy zacząć sadzić apolitunnel Palouse, zapewnią każdemu rolnikowi warzywa idealne do gotowania od gospodarstwa do kuchni i wiele więcej.