Kiedy w Wielkiej Brytanii kwitną mirt z krepa?

Ciekawi Cię, kiedy w Wielkiej Brytanii kwitną mirt z krepy? Mirt krepowy rozwija się bardzo dobrze w miejscach, gdzie światło słoneczne jest bardzo obfite. Dlatego Wielka Brytania jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia sadzenia.

Te drzewa kwitną bezbłędnie latem, kiedy słońce świeci najsilniej i najjaśniej. Mirt krepowy występuje w szerokiej gamie, różniącej się wielkością i kolorem.

Kiedy w Wielkiej Brytanii kwitną mirt z krepa?

W tym artykule dowiesz się, kiedy w Wielkiej Brytanii kwitną mirt z krepy i jakie zadania należy podjąć, aby pomóc w utrzymaniu i rozwoju ich wzrostu. Więc po prostu czytaj dalej!

Kiedy krepowe mirtowce kwitną

W tej sekcji dowiesz się, kiedy kwitną mirt z krepy w Wielkiej Brytanii. Jednocześnie zrozumiemy niektóre czynniki sprzyjające ich wzrostowi. Zagłębmy się dalej!

Sezon kwitnienia

W zależności od odmiany mirtu z jagody, zaczynają kwitnąć w czerwcu i lipcu, aż do jesieni. Kwitną w różnych żywych kolorach różu, lawendy, bieli lub fioletu. Mirty krepowe różnią się również wielkością – od karłowatych do 20 stóp, a nawet wyższych.

Stan gleby

To, co jest wspaniałe w tego rodzaju roślinie, to jej zdolność do przystosowania się do większości warunków glebowych. Są kompatybilne z wieloma różnymi rodzajami gleby, więc znalezienie ładnej gleby będzie łatwe. Ale jeśli chcesz tego, co najlepsze, posadź go w glebie trochę kwaśnej, o pH 5,0 – 6,5.

Lokalizacja

Konieczne jest umieszczenie mirtu krepowego w miejscu, w którym może otrzymywać pełne światło słoneczne. Nie ustawiaj ich w zacienionym miejscu, ponieważ na twoich roślinach mogą pojawić się choroby, takie jak mączniak prawdziwy. Jeśli twój mirt z krepy nie dostanie wystarczającej ilości światła słonecznego, którego potrzebuje, będzie słaby i zakwitnie mniej kwiatów.

Odżywianie

Mirty krepowe wymagają jedynie minimalnego odżywiania. Wystarczy 6-6-6 lub 8-8-8 ogólnego nawozu ogrodniczego, aby rosły zdrowo. Sposób stosowania nawozu polega na wsypaniu na każde 100 stóp kwadratowych grządki nawozu o wartości 1-2 funtów. Jeśli posadzisz mirt z krepy na trawniku, nie ma potrzeby dodatkowego nawożenia.

Przycinanie

Możesz przycinać mirt z krepy, ale nie jest to konieczne. Najlepiej zrobić to późną zimą lub wczesną wiosną. Nie przycinaj w okresie jesiennym, ponieważ zapobiegnie to uśpieniu rośliny. Chcesz, aby twój mirt z krepy był uśpiony na zimę, aby roślina nie zamarzła i nie umarła.

Uważaj na choroby

Twoja roślina nie zakwitnie, gdy zarażą ją choroby i szkodniki. Powszechnymi owadami występującymi w mirtach są mączliki i mszyce, a powszechnymi chorobami są mączniak prawdziwy. Stosowanie pestycydów przeciwko szkodnikom i odpornym odmianom rozwiąże te problemy.

Podlewanie

Jak każda roślina, konieczne jest regularne podlewanie. Mirt krepowy kwitną latem, a pogoda jest bardzo intensywna, szczególnie w gorącym miejscu, takim jak południowo-wschodnia część Wielkiej Brytanii. Dlatego podlewanie roślin jest szczególnie ważne w okresie letnim.

Usuń nadmiar nasion

Strąki nasienne mirtu krepowego uwalniają wiele nasion, z których wyrastają nowe pędy. Istnieją przypadki, w których nie można ich usunąć, ponieważ strąki są zbyt poza zasięgiem; dlatego musisz posprzątać teren wokół bazy. Czyszczenie pozwala uniknąć gęstego wzrostu mirtu z krepy w tym obszarze.

Rozstaw roślin

Rozstaw zależy od odmiany i wielkości mirtu z krepy. Jeśli te, które masz, są małej odmiany, odsuń je od siebie o 3 -4 stopy. Większe muszą być oddalone o 10 stóp lub więcej. Nie zaleca się również sadzenia tych dużych odmian w pojemnikach.

Rozmiary

Jak wspomniano powyżej, mirt z krepy występuje w różnych rozmiarach. Różne rodzaje również potrzebują różnych potrzeb. Wszystkie kwitną w ten sam sposób, czyli pod słońcem. Rozmiar ma znaczenie w zależności od twoich preferencji i dostępnej przestrzeni, w której musisz je wyhodować.

Ilość światła słonecznego

Więc jeśli zapytasz, kiedy w Wielkiej Brytanii kwitną mirt z krepy, cóż, najlepiej rosną pod słońcem. Uwielbiają wygrzewać się na słońcu. W Wielkiej Brytanii światło słoneczne jest zawsze obecne, więc uprawa mirtu z krepy jest łatwa.

Ale pamiętaj, że nie pozwól, aby twoje rośliny wchłonęły zbyt dużo serca. Upewnij się, że je podlewasz, aby nie wyschły całkowicie.

Śmierć rośliny

Wcześnie kwitnąca odmiana mirtu krepowego ma duże prawdopodobieństwo ponownego kwitnienia w późniejszych sezonach, jeśli jest martwa. Ale nie oczekuj, że drugi rozkwit będzie tak głęboki jak pierwszy. Ponieważ mirt z krepy kwitnie najlepiej latem, inne pory roku dadzą mniej bujny kwiat.

Odsłoń jego bagażnik

Możesz to zrobić, aby dodać roślinie piękno. Jeśli posiadasz większy mirt krepowy, możesz delikatnie oderwać korę i przyciąć gałęzie. Odsłonięcie pnia nadaje roślinie bardziej estetyczny wygląd.

Zastosuj ściółkę, aby zapobiec chwastom

Po posadzeniu mirtu z krepy, natychmiast nałóż na drzewo warstwę ściółki o grubości od trzech do pięciu cali, aby chronić je przed chwastami. Grubość może izolować korzenie i chronić je przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi.

Obieg powietrza

Mirt krepowy wymaga dobrej cyrkulacji powietrza, aby odpowiednio rosnąć. Nie umieszczaj ich w dusznym otoczeniu, które jest zbyt gorące i wilgotne. Lepiej rosną na zewnątrz, gdzie jest wystarczająco dużo światła słonecznego i cyrkulacji powietrza.

Regularne nawadnianie młodych mirtów z krepy

Przez pierwsze kilka tygodni mirtu z krepy należy pamiętać, że powinny one być odpowiednio nawadniane. Kiedy są młode, musisz poświęcić im więcej uwagi, ponieważ mają więcej potrzeb. Ale kiedy zaczynają rosnąć, stają się odporne na suszę, co jest idealne na brytyjską pogodę.

Dodaj wierzchnią warstwę gleby, aby utrzymać wilgotność

Kiedy sadzisz mirt, nie zapomnij dodać wierzchniej warstwy gleby lub próchnicy z torfu organicznego w połączeniu z kompostowanym obornikiem krowim. Ta mieszanka pomoże utrzymać wilgoć dla wzrostu rośliny.

Wniosek

Mirty krepowe są wszechstronne i łatwe w zarządzaniu. Ale jeśli masz jeszcze młode, poświęć im dodatkową uwagę i troskę. Gdy dorosną, będą wymagały mniejszej zależności od ciebie i zaczną rosnąć samodzielnie. Kiedy kwitnienie mirtu z krepy w Wielkiej Brytanii zależy od różnych czynników, jak wspomniano powyżej?